שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הרווח של בנק לאומי ב-2017: 3.17 מיליארד שקל
  סך העמלות שגבה לאומי ב-2017 גדלו ב-5% והסתכמו ב-4.14 מיליארד שקל, והוצאות השכר עמדו על 5.2 מיליארד שקל. ומי הבכיר בבנק שקיבל שכר בסכום של כמעט פי 3 מהמנכלי"ת ויו"ר הבנק?

  הרווח הנקי של בנק לאומי בשנת 2017 הסתכם ב-3.17 מיליארד שקל, גידול בשיעור של 13% בהשוואה לאשתקד. כך עולה מהדוחות הכספיים שפרסם הבנק הבוקר (ג'). הכנסות הבנק אשתקד עמדו על 13.4 מיליארד שקל.

   

  הכנסות הבנק מריבית שגבה מלקוחותיו (הכנסות ריבית נטו) הסתכמו בקצת יותר מ-8 מיליארד שקל בשנה שחלפה, גידול של כ-7%. למרות טענות הבנקים על "שחיקה" בעמלות בשנים האחרונות, מהנתונים עולה כי סך העמלות שגבה הבנק מלקוחותיו במהלך שנת 2017 גדל ב-5% בהשוואה לאשתקד והסתכם בסכום של לא פחות מ- 4.14 מיליארד שקל.

   

   

   (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות") (צילום: יובל חן
  (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות")

  עלות השכר בבנק הסתכמה ב- 5.27 מיליארד שקל. עלות שכרה של המנכ"לית, רקפת רוסק-עמינח, ויו"ר דירקטוריון הבנק, דוד ברודט, עמדה על 2.88 מיליון שקל (כל אחד).

   

  סכום זה נמוך בהרבה מהשכר שאליו הורגלו שני הבכירים בשנים קודמות, וזאת בעקבות כניסתו לתוקף של החוק המגביל את שכר בהכירים בגופים הפיננסיים. אולם מי ששכרם אינם מוגבל בבנק הם מנהלי החברות הבנות ובעיקר שלוחות הבנק בחו"ל.

   

  כך, אבנר מנדלסון, מנכ"ל לאומי ארה"ב, קיבל עלות שכר של כ-8 מיליון שקל, כמעט פי 3 מהבוסית שלו. שון מגאן, מנכ"ל בנקאות מסחרית בלאומי ארה"ב, גרף עלות שכר של  5.4 מיליוןן שקל וניל קרני מנכ"ל לאומי בריטניה קיבל עלות שכר של 4.3 מיליון שקל.

   

  גם ירון בלוך מנכ"ל חברת הבת "לאומי פרטנרס", שמשמש מחודש מרס 2017 גם כיו"ר לאומי קארד, זכה לעלות שכר של 4.3 מיליון שקל.

   

  דירקטוריון הבנק אישר חלוקת דיבידנד בגובה של 40% מהרווח הנקי לרבעון הרביעי בסך של כ-342 מיליון שקל. הדיבידנד הכולל בגין שנת 2017 עמד על כ-969 מיליון שקל. 

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים