שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתחת לרדאר: הסדר טיעון והרשעה לשודדי ה"טודו בום"
  פרסום ראשון: סנגוריהם של בר בן סעדון ויובל מוצפי, שזכו לכינוי לאחר שהשתמשו בשם השיר כשפת קוד בהתכתבות ביניהם, הגיעו להסדר עם הפרקליטות. השניים הורשעו בחודש שעבר כשבן סעדון, שביצע את מעשי השוד, הודה ב-9 מקרים. בת זוגו הורשעה במעורבות בשלושה מקרים

   

  תיעוד אחד ממעשי השוד בראשון לציון    (צילום: דוברות המשטרה)

  תיעוד אחד ממעשי השוד בראשון לציון    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הסדר טיעון והרשעה בפרשת שודדי ה"טודו בום": פרקליטות מחוז תל אביב וסנגוריהם של שני המעורבים, בני הזוג בר בן סעדון ויובל מוצפי, סיכמו על הסדר טיעון שלאחריו הורשעו השניים בבית המשפט. כך נודע היום (ג') ל-ynet.

   

  ההסדר נחתם מתחת לרדאר בחודש שעבר ובית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את סעדון במסגרת ההסדר ובסוף אותו חודש הורשעה גם בת זוגו.

   

  על פי ההסדר, בן סעדון הנאשם המרכזי הודה בתשעה מקרי שוד בנסיבות מחמירות (שני מקרים שהיו באישום המקורי נמחקו - ג"מ) וגם בשלוש עבירות גניבה ושלוש עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע. מוצפי הורשעה במעורבות בשלושה מקרים, שם הודתה בסעיפים מקלים: קשירת קשר לשוד, סיוע לשוד ובמקרה אחד הודתה בשוד בנסיבות מחמירות.

  העונש יינתן בהמשך. בן סעדון ובת זוגו יובל מוצפי ()
  העונש יינתן בהמשך. בן סעדון ובת זוגו יובל מוצפי

  ההסדר ניתן לאחר הליך גישור והוגש לבית המשפט. הפרקליטות והסנגורים לא סיכמו על העונש והוא יינתן בהמשך על-ידי בית המשפט. הפרקליטות טרם גיבשה עמדה לגבי העונש שיבקשו להטיל על הנאשמים, שנשלחו בשלב זה לתסקיר מבחן.

   

  באוגוסט אשתקד הוגש כתב אישום חמור נגד השניים, בני זוג מראשון לציון: בר בן סעדון (26) נאשם תחילה ב-11 מעשי שוד בבנקים ובסניפי דואר, בחלקם עם סיוע של בת זוגו יובל מוצפי (19). אז נטען כי השניים גרפו 400 אלף שקל במעשים. המניע העיקרי למעשים, נטען אז, היה הצורך לממן שימוש בסמים.

   

  על פי כתב האישום המקורי, שהגישה עו"ד גיל קרן-רם, בן סעדון ביצע את מעשי השוד בבנקים ובסניפי דואר במשך תקופה של חמישה חודשים. בכתב האישום נטען כי כדי להטיל אימה על קורבנותיו ולשדוד ביתר קלות הוא הצטייד באקדחי אוויר. כמו כן הצטייד בכלי רכב שונים, בלוחיות רישוי גנובות, במסכת פנים ובקסדות שונות וכן בכפפות ובתיקים שונים, שהקשו על זיהויו וטשטשו דרך להתחקות אחר מעשיו - עד שנתפס.

  עו"ד נס בן נתן (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  עו"ד נס בן נתן(צילום: שאול גולן)

  באישום המקורי נטען עוד כי בכמה מקרים חילקו ביניהם השניים תפקידים - מוצפי צילמה את מבנה דלפק הכספרים ותיארה אותו במסרונים לנאשם וכן בדקה שעות פתיחה של הבנקים. היא אף עודדה אותו לביצע את עבירות השוד. באחד המקרים כתבה לו: "בר, אם אתה מביא מחר מאה אלף אנחנו סוגרים חתונה". בן סעדון הודה בחקירותיו בביצוע כל מקרי השוד ואקדח אוויר אחד נתפס ברשותו. בביתו נמצאה מסכת פנים שחורה.

   

  בחקירה התברר כי בני הזוג ניהלו ביניהם קשר של מסרונים לפני ביצוע מעשי השוד. בן הזוג כתב: "תאחלי לי בהצלחה", "אני בדרך הביתה, טודו בום" - כך זכו השניים לכינוי "שודדי הטודו בום". בת הזוג כתבה: "בהצלחה אהובי" וגם מילות אזהרה כמו למשל "מצלמות".

   

  עורך דין נס בן נתן המייצג את יובל מוצפי מסר בתגובה: "כתב האישום תוקן באופן משמעותי. הנאשמת לקחה אחריות על האמור בכתב האישום המתוקן והביעה חרטה עמוקה וכרגע נמצאת בטיפול אצל שירות המבחן. כולנו תקווה שבסוף ההליך הטיפולי ניתן יהיה לראות שמדובר במי שעברה שינוי ולהימנע מכליאתה מאחורי סורג ובריח".

   

  עורך הדין רפאל רפאלוב, שמייצג את בר סעדון, מסר: "על אף שהיינו ערוכים לניהול המשפט עד תום, החליט מרשי להודות בכתב אישום מתוקן הכולל מחיקה של שלושה אישומים, לקחת אחריות ולהתמקד בשיקום תוך הותרת פרק זה בחייו מאחור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים