שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פריפריה חכמה: סיסקו משיקה רשת האבים טכנולוגיים בישראל
  במעמד נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, חנך מנכ"ל ויו"ר סיסקו העולמית צ'אק רובינס את רשת ההאבים הטכנולוגיים שהקימה החברה, במאמץ לחיבור הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית למרכז. במהלך השנה הקרובה צפויה סיסקו להרחיב את הפעילות ולהשיק 100 האבים ברחבי הארץ - בירושלים, רמת הגולן והנגב

  בשיתוף סיסקו

   

  פרויקט הדיגיטציה של סיסקו בישראל מקבל תנופה משמעותית: באירוע חגיגי ובמעמד נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, חנך אתמול (ג') צ'אק רובינס, מנכ"ל ויו"ר חברת הטכנולוגיה סיסקו העולמית, את רשת המרכזים הטכנולוגיים שמקימה החברה ברחבי הארץ. עד סוף השנה צפויים להיפתח לא פחות מ-100 האבים כאלה, במטרה לחבר בין פריפריה גיאוגרפית וחברתית בישראל לבין מרכז הארץ והעולם.

   

  צפו 

   
  האירוע נערך באחד המרכזים החדשים של סיסקו בשכונת מוסררה שבירושלים, המכונה Q5. אירוע ההשקה מהווה הלכה למעשה תנופה משמעותית ביוזמת ההאצה הדיגיטלית של סיסקו בישראל, וחלק מרכזי בתוכנית ה-CDA שנולדה כאן בארץ לפני כשנה וחצי בהובלת רובינס, וכיום הולכת ומתבססת ברחבי העולם, כשסיסקו חתומה על הסכמים עם 10 מדינות להפעלת תוכנית דומה.

   

  בשנה וחצי האחרונות מאז נחתם מסמך הבנות בין חברת סיסקו לבין ממשלת ישראל, הופעלה תוכנית פיילוט שכללה הקמת שלושה מרכזים טכנולוגיים בנגב. מדובר בחללים שמציעים תשתית טכנולוגית מתקדמת, קישוריות של וויי-פיי ופס רחב, לקבל הכשרה תעסוקתית מטעם סיסקו וכמובן כלים לתקשורת ועבודה מרחוק - שמאפשרים לבעלי עסקים קטנים, פרילאנסרים וסטארט-אפים להתקיים ולעבוד מכל מקום, וגם ליצור אקוסיסטם מסוג חדש.


  צ'אק רובינס, מנכ"ל ויו"ר סיסקו העולמית (מימין), נשיא המדינה, ראובן רבלין ומנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא.  (צילום: תומר פולטין) (צילום: תומר פולטין)
  צ'אק רובינס, מנכ"ל ויו"ר סיסקו העולמית (מימין), נשיא המדינה, ראובן רבלין ומנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא. (צילום: תומר פולטין)

  העתיד כבר כאן

  במהלך האירוע הודגמו כלים מרכזיים לתקשורת מרוחקת. נשיא מכללת ספיר עומרי ידלין שוחח עם משתתפי האירוע באמצעות טכנולוגיית ה"ספארק" של סיסקו ישירות מכנס שדרות לחברה, והציג חזון לעתיד קרוב שבו סטודנטים יוכלו ללמוד באמצעות הטכנולוגיה. "זה העתיד, זה העשור הקרוב ואנחנו בעניין הזה עושים מקומי אבל חושבים גלובלי, וזה מה שאנחנו עושים כאן עכשיו בהתחברות של כל ההאבים בפריפריה למערך של עוצמה".

   

  גם פעילי המרכזים הטכנולוגיים במזרח ירושלים, דימונה וחורה הצטרפו לאירוע מרחוק, ושיתפו את הנוכחים בפעילויות והשותפויות המתאפשרות באמצעות התשתית הטכנולוגית, וגם שיתפו בפרויקטים מובילים של הסטארט-אפים הפועלים במסגרתם.

   

   (צילום: תומר פולטין) (צילום: תומר פולטין)
  (צילום: תומר פולטין)

   

  צ'אק רובינס, מנכ"ל ויו"ר סיסקו העולמית אמר: "סיסקו נמצאת בישראל כבר 20 שנה וזה אחד המקומות האהובים עלי בעולם. אנחנו בנינו את החברה על בסיס חדשנות טכנולוגית, ואין מקום בעולם מחוץ לעמק הסיליקון שיש בו יותר חדשנות מאשר פה בישראל. אנחנו נרגשים להשיק את היוזמה הזאת ומאמינים שזו הראשונה מבין הרבה הזדמנויות שעוד יגיעו בעתיד". בסוף דבריו, הודה לנשיא ריבלין על ההזדמנות ליצור שותפות מהסוג הזה.

   

  מנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא, אמר: "כבוד הנשיא, זו הזדמנות לראות כיצד טכנולוגיה וחזון מתחברים יחד. ההאבים האלה מאפשרים לנו לחבר את הפריפריה למרכז בצורה כזו שיזמים יכולים לקחת חלק מקהילה רחבה יותר, לעבוד למול החברות במרכז וגם למול החברות הגלובליות. אנחנו לא עושים את זה לבד, אלא עם הרבה שותפים עסקיים".

   

  "סיסקו עושה עבור העולם כולו"

  בתום האירוע פנה נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אל רובינס ואמר: "אני שימשתי כשר התקשורת של ישראל בין השנים 2003-2001, כאשר פגשתי לראשונה את אנשיך. רק לפני שנה כשנפגשנו אנחנו, הבנתי לראשונה את משמעות השיר His Got the Whole World in His Hands", אמר ריבלין והחל לזמר את השיר המוכר יחד עם הנוכחים. "אמרתי לך הבוקר שיש אנשים שמדברים, ויש אנשים שעושים. השיתוף בין ישראלים ופלסטינים עובר דרך הציר המחבר של הטכנולוגיה - תחום ששני הצדדים מצטיינים בו. אז אנחנו רוצים להודות לך מעומק הלב, אני יודע מה ההבדל בין הבטחות לבין המימוש שלהן.

   

  "סיסקו נמצאת בישראל כבר 20 שנה וזה אחד המקומות האהובים עלי בעולם", צ'אק רובינס, מנכ"ל ויו"ר סיסקו העולמית. (צילום: תומר פולטין) (צילום: תומר פולטין)
  "סיסקו נמצאת בישראל כבר 20 שנה וזה אחד המקומות האהובים עלי בעולם", צ'אק רובינס, מנכ"ל ויו"ר סיסקו העולמית. (צילום: תומר פולטין)

   

  אני מדבר כתושב ירושלים דור שביעי - העיר הזאת היא המיקרוקוסמוס הכי מוצלח לחיים שלנו ביחד, זה הגורל שלנו להמשיך ולחיות יחד. בפעילות שלך אתה עושה משהו לא רק עבור ירושלים, או חורה, או שדרות - אתה עושה משהו עבור העולם כולו".

   

  בשיתוף סיסקו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים