שתף קטע נבחר

השר אקוניס לח"כיות: "אם תמשיכו להתבכיין - לא תהיו מנהיגות"

שר המדע והטכנולוגיה עורר סערה בדיון במליאת הכנסת לרגל יום האישה הבינלאומי: "להיות פמיניסט זה לא להגיד כל הזמן 'אכלו לי, שתו לי', זה לעשות". יו"ר נעמת: "התבטאות מלאת שנאת נשים ובורות". ח"כ בר: "אמירה שמתאימה לימי הביניים"

 

 

סערה במליאת הכנסת: בדיון שנערך היום (ג') במליאה לרגל יום האישה הבינלאומי שייערך מחרתיים, עורר שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס את זעמן של של חברות הכנסת, כשאמר: "אם תמשיכו להתבכיין - לא תהיו מנהיגות".

 

במקום פרצה מהומה, אולם אקוניס המשיך בדבריו: "שאני אחזור על רשימת הנשים שהטביעו חותם על המנהיגות הבינלאומית במאה ה-20? להיות פמיניסט זה לא להגיד כל הזמן 'אכלו לי, שתו לי'. זה לעשות".

 

אופיר אקוניס: "ניקי היילי היא הדוגמא למנהיגות" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אופיר אקוניס: "ניקי היילי היא הדוגמא למנהיגות"(צילום: גיל יוחנן)

לאחר מכן ציין השר אקוניס כי שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי "היא הדוגמא למנהיגות", וקרא לח"כיות: "תלמדו ממנה מה זו מנהיגות". לאחר מכן פנה לרחל עזריה (כולנו) ואמר: "תפסיקו כבר, תשנו את התפיסות המיושנות שלכן".

 

התגובות לדברים לא איחרו לבוא. ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) אמרה: "חמור ומצער אף יותר: השר שכבר משיב בנושא, אופיר אקוניס, בוחר להתנער מכל מראית עין של ממלכתיות גם בדיון חגיגי וסמלי לציון יום האישה - ומכנה נשים בכייניות. חבל".  

 

ח"כ חיליק בר: "אמירה שמתאימה לישראל של שנות ה-50" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ חיליק בר: "אמירה שמתאימה לישראל של שנות ה-50"(צילום: גיל יוחנן)
 

 

ח"כ חיליק בר (המחנה הציוני) הוסיף: "בושה וחרפה לקרוא לנשים בכייניות בישראל 2018. אמירה של פריבילג, גבר תל אביבי, שמתאימה לימי הביניים או לישראל של שנות ה-50. טרמינולוגיה דומה הייתה גם כלפי מזרחים. בושה. אני קורא לך להתנצל".

 

יו״ר נעמת גליה וולוך אמרה: "כך בוחר שר בישראל להתבטא לקראת יום האשה הבינלאומי. התבטאות אקוניס אומללה ומלאת שנאת נשים ובורות. על ראש הממשלה להשמיע את קולו, להתנער מדברי השר שלו ולהבהיר שאין מדובר בעמדת הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלום: גיל יוחנן
השר אקוניס
צלום: גיל יוחנן
מומלצים