שתף קטע נבחר

סערה בבית ספר בשדרות: "לפטר מנקות בדואיות"

ל-ynet נודע כי ועד ההורים בבית הספר המדעי-תורני בעיר פנה לעירייה בדרישה להפסיק את ההתקשרות עם קבלן ניקיון שמעסיק עובדות מהמגזר הבדואי: "הילדים מפחדים מנשים עם רעלה". בעירייה השיבו כי אין ביכולתם לעשות דבר: "פועלים לפי חוק"

 

 

פרסום ראשון: סערה בבית הספר המדעי-תורני בשדרות בעקבות פנייה שהגיש בימים האחרונים ועד ההורים לעירייה בדרישה להפסיק את העסקתן של עובדות הניקיון במוסד החינוך, אשר מגיעות מהמגזר הבדואי.

 

לאחרונה הוחלט בבית הספר היסודי להפסיק את ההתקשרות עם קבלן הניקיון שפעל במקום ולהכניס במקומו קבלן אחר, שמעסיק אך ורק עובדות מהמגזר הבדואי. המנקות מגיעות מדי יום לבית הספר בשעה 14:00 כאשר יום הלימודים מסתיים בשעה 15:30.

 

ארכיון (צילום: AP) (צילום: AP)
ארכיון(צילום: AP)

לדברי ההורים, אופן הלבוש של המנקות - שעוטות רעלה ולובשות חצאיות ארוכות - "מעורר פחד בקרב הילדים" והדבר הפך לשיחת היום בסביבת בית הספר. בעקבות הטענות נעשתה פנייה לעיריית שדרות בדרישה להחליף את הקבלן ולהשיב את המצב לקדמותו - כלומר להעסיק עובדות יהודיות.

 

בית הספר שבו אירעה הסערה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
בית הספר שבו אירעה הסערה(צילום: רועי עידן)

אלא שהגורמים המוסמכים בעירייה הבהירו לבית הספר כי אין ביכולתם לעשות דבר, שכן אין מניעה להעסיק עובדות מהמגזר הבדואי ועל אחת כמה וכמה לפסול אותן בשל חזותן.  

 

"הילדים מהכיתות הנמוכות מפחדים בכל פעם שמישהי עם רעלה על הפנים נכנסת לבית הספר", אמרה אם שבנה לומד במקום. "אנחנו, כחברי ועד ההורים, צריכים לקבל החלטה משותפת איך ממשיכים הלאה אם לא נקבל פיתרון מאף גורם". אם נוספת סיפרה כי ישנה התאגדות של הורים ששוקלים להחריף את המאבק, עד כדי השבתת הלימודים במקום.

 

מנכ"ל רשות הבדואים יאיר מעיין פנה לראש העיר שדרות בבקשה להדיח מיד את ועד ההורים והעומד בראשו אם לא יחזרו בהם "מהדרישה הגזענית והפוגענית", כלשונו. מעיין אמר כי "כי יש לראות

בקריאה חשוכה ופוגענית זו המתקיימת דווקא במוסד חינוכי ההיפך הגמור מחינוך ילדי ישראל הנדרשים לקבל את הזר והשונה, ובוודאי לקבל כל אזרח ישראלי וזכותו להתפרנס בכבוד, גם בלבוש צנוע ומסורתי. דווקא מהחינוך הדתי מצופה ל-'דרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום'".

 

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: "עיריית שדרות פעלה, פועלת ותפעל רק על פי הוראות החוק ועל פי כל דין".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בית הספר בשדרות
צילום: רועי עידן
מומלצים