שתף קטע נבחר

המהפכה הדנטלית: ללא השתלת עצם, וללא חרדה

איכות החיים של נעמי ד', עצמאית בת 53 מהקריות, השתפרו ללא הכר בזכות שתל דנטלי זעיר, בגודל שלושה גרגרי אורז. "ד"ר יואב לייסר מחיפה הציע לי 'השתלת פירמידיון', ללא השתלת עצם וגאל אותי מטרטורים בין רופאי שיניים, שנמשכו כ 10 שנים". ד"ר לייסר, מומחה לכירורגיית פה ולסת: "מטופלים חרדים מהשתלות עצם בלסת. השתלת פירמידיון פשוט חוסכת להם את זה."

הסיפור האישי של נעמי, 53, עצמאית מהקריות, ממחיש כאלף עדים את יתרונות 'השתלת פירמידיון' שבמרכזה שתל דנטלי זערורי ומתוחכם, פרי פיתוח על טהרת הכחול לבן.

 

"לאחר עשור של טרטורים בין רופאי שיניים ולמול תכניות טיפול פולשניות ומפחידות, הציע לי ד"ר יואב לייסר מחיפה את השתלת פירמידיון," משחזרת נעמי. "הוא הסביר לי, שבזכות השתל הקצר, שנפתח לכדי צורת פירמידה, תיחסך ממני השתלת עצם בלסת התחתונה. עבורי זו הייתה בשורה של ממש. שנים התביישתי במצב השיניים שלי, אך גם פחדתי משיטות הטיפול הפולשניות שהוצעו לי. ההשתלה המוצלחת החזירה לי את איכות החיים, את הרומנטיקה ואת האפשרות לצחוק ולאכול ללא חשש."

שתל דנטלי בגודל 3 גרגרי אורז (צילום: איציק בירן) (צילום: איציק בירן)
שתל דנטלי בגודל 3 גרגרי אורז(צילום: איציק בירן)

ד"ר יואב לייסר מחיפה, מומחה לכירורגיית פה ולסת, בעל שלושה דוקטורטים אומר: "טיפולים עבור מטופלים עם חוסר בעצם לסת עלולים להיות ממושכים, מרתיעים ויקרים. לצד המחיר קיימת רתיעה טבעית מהליכים פולשניים כמו הרמת סינוס והשתלת עצם. השתלת הפירמידיון מאפשרת לי להציע טיפול מהיר, המצמצם את החרדה הטבעית הנלווית לטיפולים דנטליים פולשניים."

 

"שתל הפירמידיון פותח על ידי החוקרים שלנו ומבוסס על טכנולוגיה חדשנית כחול לבן," אומרת ד"ר גל פיש-בלקין, רופאת שיניים ומנהלת חדשנות שיווקית בחברת 'דנטאק'. הפתרון השלם של שתל הפירמידיון מעניק מענה לרבבות מטופלים הסובלים מ'רכס לסת נמוך'. ליבו של הפתרון הוא שתל פורץ דרך, שגודלו כשל שלושה גרגרי אורז. השתל אוצר בתוכו מיקרו רכיבי טיטניום נעים, שנפתחים לכדי צורת פירמידה – הצורה הגאומטרית היציבה ביקום. אנו כבר רואים הצלחה רבה בהטמעת יתרונותיה של השתלת הפירמידיון בתודעת המטופלים הרבים הזקוקים לה."

 

שתל הפירמידיון – בשורה למחוסרי עצם לסת  (צילום: שלמה שוהם) (צילום: שלמה שוהם)
שתל הפירמידיון – בשורה למחוסרי עצם לסת (צילום: שלמה שוהם)

חשוב להדגיש: בזכות צורתו מצליח השתל הקצר ליצור מאחז חזק, יציב ובטוח עבור שיניים בודדות או עבור מערכות שיניים שלמות שמתכנן רופא השיניים למטופליו.

 

השתלת פירמידיון היא לא רק מהפכה רפואית וטכנולוגית, אלא גם מהפכה חברתית מעוררת השראה. מטופלים מיואשים, בטווח גילאים רחב, שנדחו שוב ושוב על ידי רופאי שיניים - זוכים כעת לפתרון כוללני להשתלת שיניים במחיר שווה לכל כיס, באופן המצמצם את הפולשנות הכירורגית ואת תקופת ההחלמה, וזאת בהשוואה לאלטרנטיבות הקיימות כדוגמת השתלות עצם והרמת סינוס.

 

מעט נתונים: מאז השקתה כבשה השתלת פירמידיון את ישראל. רופאים שונים החלו לאמצה גם בארה"ב ובמספר מדינות באירופה. בתום תקופת מעקב קליני של יותר מ7 שנים, שיעור ההצלחה של השתלות פירמידיון - בקרב מטופלים בגילאי 44 עד 80 - עומד על 96 אחוזים. מדובר בשיעור הצלחה חסר תקדים עבור השתלות שיניים במטופלים מחוסרי עצם לסת.

 

אז מתברר שעכשיו זה אפשרי. 'השתלת פירמידיון' למחוסרת עצם לסת מכניסה אל מעגל המטופלים בני גילאים מתקדמים יותר וגם מטופלים שסובלים ממחלות רקע שגורמות לבריחת עצם.

קטנטן ומתוחכם – שתל דנטלי זעיר (צילום: שלמה שוהם) (צילום: שלמה שוהם)
קטנטן ומתוחכם – שתל דנטלי זעיר(צילום: שלמה שוהם)
  

 

לחיצה אחת כאן ואתם בדרך אל איכות החיים והחיוך המושלם שאתם חולמים עליו

 

לקריאה נוספת על השתלת פירמידיון – לחצו כאן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלמה שוהם
שתל הפירמידיון
צילום: שלמה שוהם
מומלצים