שתף קטע נבחר

אלוף פיקוד המרכז היוצא: להוקיע את המתנחלים פורעי החוק

בטקס החלפת מפקד הפיקוד אמר אלוף רוני נומה: "לצערי קיים קומץ מתיישבים שקורא תיגר ופורע חוק. אני קורא לפעול להוקיע קבוצה זו". לדבריו, "סוכלו מאות כוונות לבצע פיגועים, בעזרת כלים מודיעיניים ומבצעיים שפותחו". הרמטכ"ל אמר לו: "הובלת את הלחימה בטרור בנחישות וביצירתיות"

 

 

אלוף פיקוד המרכז היוצא תוקף את הקיצונים, בטקס העברת הפיקוד. "לצערי עדיין קיים קומץ קטן של מתיישבים שקורא תיגר ופורע חוק. אני קורא לפעול להוקיע קבוצה זו", אמר היום (ד') בטקס אלוף רוני נומה, המפקד היוצא של פיקוד מרכז, שיוחלף בידי אלוף נדב פדן. במהלך הטקס נשא דברים גם הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט.

 

נומה אמר עוד בנאומו: "הזכות והאחריות להיות מפקד פיקוד המרכז הועברה אליי בחיל ורעדה מידיו המסורות של חברי אלוף ניצן. רגע מרגש זה הוא הזדמנות בשבילי להגיד לך תודה הרמטכ"ל על האמון שהבעת בי במינוי, ועל חופש הפעולה והגיבוי המלא שהענקת לי במהלכו. המשך בתבונתך ונחישותך לחזק את עוצמתו ומוכנותו של צה"ל לאתגרי העתיד".

 

המפקד היוצא של פיקוד מרכז הוסיף כי "במהלך המשמרת שהופקדה בידי חווינו כמה התפרצויות אלימות שבאו לידי ביטוי בין היתר בעובדה שבפרק זה נהרגו 63 ישראלים, אזרחים ואנשי כוחות בטחון, כתוצאה מפיגועי טרור. שלושה קצינים נוספים בסדיר ובמילואים קיפחו חייהם בתאונות אימונים. תמונות פניהם ושמותיהם מרצדות מול עיניי, אין לי דרך טובה מזאת להמחיש מהי האחריות המוטלת על כולנו בכל רגע נתון. משפחות שכולות יקרות, סיפור חייהם של יקיריכן ימשיכו להיות נר לרגלינו בכל אשר נפסע".

 

בנוסף אמר אלוף נומה: "בשלוש השנים האחרונות התמודדנו עם שינויים בזירה הפלסטינית. פותחו כלים מודיעיניים ומבצעיים ומבוצע שימוש ייחודי במיטב הטכנולוגיה והאנשים. מאז פרוץ אירועי גל הטרור וסוכלו באמצעות כלים אלה מאות כוונות לבצע פיגועים. פעלנו באופן מבדיל ומדויק למעצר פעילי טרור, לפגיעה בתעשיית ייצור כלי הנשק הבלתי חוקי, ואנו פועלים להחרמה מירבית של כספי טרור ולשיבוש ההסתה לאלימות בחברה הפלסטינית".

מימין: אלוף נומה, רא"ל איזנקוט ואלוף פדן (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
מימין: אלוף נומה, רא"ל איזנקוט ואלוף פדן(צילום: הלל מאיר/TPS)

הרמטכ"ל איזנקוט אמר בדברי הפרידה מאלוף נומה: "רוני, שנות עשייתך הארוכות כמפקד בלב העשייה המבצעית וניסיונך העשיר בלחימה ובפיקוד היחידות הקרביות של צה"ל, הובילו אותי למנותך למפקד פיקוד המרכז - המינוי הראשון שביצעתי כרמטכ"ל. במהלך תפקידך הובלת את הלחימה בטרור בנחישות וביצירתיות. פעלת לשימור האיזון בין השיקול המבצעי לבין השיקום הערכי למרקם החיים העדין. הצלחת לשמור על תחושת הביטחון גם בשעות הקשות שידעה הגזרה".

 

עוד אמר איזנקוט כי "במציאות שבה אויבינו מבקשים לטשטש את הקו המפריד בין לוחמים לבין אוכלוסייה, גיבשת תפישת לחימה חדשנית מול טרור והובלת אותו בחשיבה אמיצה ויצירתית, שהביאה לעצירת מתקפת הטרור והחזרת הביטחון. אני מודה לך על שותפות ואחריות. קבל את הערכתי הרבה על שנים של הצטיינות ועשייה בחוד החנית של צה"ל למען ביטחון מדינת ישראל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר/TPS
אלוף רוני נומה בטקס הפרידה
צילום: הלל מאיר/TPS
מומלצים