שתף קטע נבחר

"פאודה" בביר זית: מסתערבים פשטו על האוניברסיטה

מעצר חריג בתוך אוניברסיטה, במהלך יום לימודים: מסתערבים שהתחזו לעיתונאים פלסטינים עצרו את יו"ר אגודת הסטודנטים, ראש תא חמאס בביר זית. כוח צה"ל חיפה עליהם בעת שנסוגו, והם ירו באוויר כדי להרחיק מיידי אבנים

 

 

התחזו לעיתונאים פלסטינים - ועצרו את יו"ר אגודת הסטודנטים: כוח מסתערבים של מג"ב עצר היום (ד') סטודנט באוניברסיטת ביר זית בחשד למעורבות בפעילות טרור. המעצר החריג, שנראה כמו לקוח מהתוכנית "פאודה", נעשה בשטח האוניברסיטה ובמהלך יום הלימודים האקדמי. לא היו נפגעים מקרב מסתערבי מג"ב. צפו בתיעוד המעצר באוניברסיטה, ויידוי האבנים מאוחר יותר.

 

הפלסטינים אמרו כי העצור הוא יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ביר זית, עומר כסוואני. הכוח המסוערב כלל קבוצה של אנשים שהקיפו את כסוואני כשישב במקום הסמוך למשרדי אגודת הסטודנטים. הכוח נכנס ככל הנראה בכסות של עיתונאים פלסטינים, שהגיעו לקיים איתו ריאיון.

כוח המסתערבים בפעולה ()
כוח המסתערבים בפעולה


ברגע שהכוח עבר לפעולה גלויה, הוציאו אנשיו אקדחים והבריחו את כסוואני מהקמפוס כאשר כוחות של צה"ל מחפים עליהם באותו שלב מחוץ לכותלי האוניברסיטה. הכוח ירה באוויר כמה פעמים בעת הנסיגה, כדי להרחיק מיידי אבנים.

 

כסוואני הוא ראש תא חמאס באוניברסיטת ביר זית, תא שניצח בבחירות האחרונות לאגודת הסטודנטים. הוא נעצר בעבר כמה פעמים בידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים.

 

מארגון העיתונאים נמסר בתגובה למעצר בביר זית: "ארגון העיתונאים רואה בדאגה את ההתחזות של מסתערבים באוניברסיטת ביר זית לצוות צילום עיתונאי. התנהגות זו עלולה לסכן עיתונאים אמיתיים הבאים לעשות את עבודתם ומהווה פגיעה בחופש העיתונות. עבודת העיתונאים חשובה ואין לסכן עיתונאים גם לצורך פעילות ביטחונית. ארגון העיתונאים יפנה למפקדת מג"ב ויבקש הבהרות על מנת לוודא שהתחזות כאמור לא תישנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים