שתף קטע נבחר

התקבל בריקודים: שגריר ישראל בדרום סודן חילק מזון

השגריר חנן גודר הגיע עם צוות של משרד החוץ לכפר ליד ג'ובה הבירה וחילק 20 טון מזון לפליטים. השגריר גם הודיע כי בשנה הבאה יוגדל משמעותית מספר הסטודנטים מדרום סודן שיגיעו להשתלמות בחקלאות בארץ

 

צוות של משרד החוץ בראשותו של שגריר ישראל לדרום סודן, חנן גודר, חילק אתמול 20 טון מזון לפליטים שנעקרו מבתיהם עקב מלחמת האזרחים במדינה. בכפר הנידח ג'בל דינקה בפאתי ג'ובה הבירה 50 מנשות הכפר קיבלו בשירה ובריקודים את הצוות הישראלי שהגיע למבצע חלוקת המזון.

 

חנן גודר במבצע לחלוקת המזון לפליטים ()
חנן גודר במבצע לחלוקת המזון לפליטיםגודר עם פליטים בדרום סודן ()
גודר עם פליטים בדרום סודן

דרום סודן סובלת בשנים האחרונות ממשבר הומניטרי קשה שנוצר מאלימות קשה ומשינויי אקלים שמתרחשים באזור. המדינה נחשבת כיום לאחד מאזורי האסון הקשים בעולם, שני מיליון מאזרחי המדינה מוגדרים כפליטים (מיליון עקורים פנימיים ומיליון פליטים במדינות השכנות).

 

ישראל התגייסה לעזרה עקב הפנייה הבינלאומית לסיוע דחוף. כל חבילת מזון שחולקה כללה 100 ק"ג מזון לכל משפחה. המזון חולק לנשות הכפר, שנמצאות במצוקה התזונתית הקשה ביותר.

 

במקביל הכריז גודר כי מדינת ישראל תקלוט בשנה הבאה 60 סטודנטים מדרום סודן להשתלמות בחקלאות בארץ בפרויקטים של מש"ב – זרוע סיוע החוץ של ישראל. הסטודנטים יגיעו לתוכנית של שנה במהלכה יעבדו חמישה ימים במשקים ישראלים ויום אחד בשבוע ילמדו חקלאות במכללת כינרת. השנה למדו בישראל 20 סטודנטים מדרום סודן וישראל החליטה לשלש את מספר הסטודנטים מהמדינה האפריקנית שישתלמו בארץ.

 

ההכרזה של גודר דווחה בהבלטה במהדורות החדשות בדרום סודן, שם ישראל נתפסת כמעצמה של סיוע בינלאומי שמקדמת בדרום סודן פרויקטים רבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים