שתף קטע נבחר

כתב אישום: בעט בראש של כלבתו הפצועה

תושב רחובות, שכלבתו נשכה אדם וכלב ואף נפצעה בתקרית, הגיע עם כלבתו הפצועה למשרד השירות הווטרינרי בעיר כדי להכניסה להסגר. בינו ובין העובדים פרץ ויכוח, והוא תועד במצלמות האבטחה בועט בחוזקה בראשה של הכלבה. במשרד החקלאות הגישו נגדו כתב אישום בגין עינוי, התעללות והתאכזרות

 

 

משרד החקלאות הגיש כתב אישום לבית משפט השלום בראשון לציון נגד תושב רחובות, בן 36, בגין התעללות חמורה בכלבתו הפצועה.

 

על פי כתב האישום, כלבתו בת השש של הנאשם הייתה מעורבת בתקרית שבה נשכה אדם וכלב. במהלך האירוע ננשכה אף היא בצווארה וסבלה מפציעה שהצריכה טיפול וטרינרי ותפירת הפצע.

 

בפברואר אשתקד הגיע הנאשם עם אחותו וכלבתו למשרד השירות הווטרינרי ברחובות, לאחר שנדרש להכניס את הכלבה להסגר בעקבות אירוע הנשיכה. לכלבה, מגזע פיטבול מעורב, היו תפרים בצווארה בעקבות הנשיכה והיא סבלה מנפיחות בפניה.

 

תיעוד הבעיטה בכלבה (צילום: עיריית רחובות) (צילום: עיריית רחובות)
תיעוד הבעיטה בכלבה(צילום: עיריית רחובות)

 

"הנאשם נתן בעיטה חזקה ופרועה בצווארה וראשה"

על פי כתב האישום, עולה כי כשהגיע הנאשם למקום, הוא החל לצעוק ולגדף את עובדי המשרד. "תוך כדי הצעקות והתנהגותו הפרועה, וללא כל סיבה, נתן הנאשם בעיטה חזקה ופרועה בצווארה ובראשה של הכלבה במקום בו הייתה פצועה ותפורה. במעשיו ובמחדליו האמורים לעיל, עינה הנאשם את הכלבה, התעלל בה והתאכזר אליה, שלא כדין", נטען בכתב האישום נגדו.

 

בתחילה דווח במשרד החקלאות כי בתום ימי ההסגר הושבה הכלבה אל בעליה, אולם מבדיקה חוזרת עולה כי הכלבה לא הושבה לבעלים. כאמור, כעבור כשנה לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום בגין עינוי, התאכזרות והתעללות בבעל חיים. במשרד החקלאות הגישו צו להגבלת יכולתו של הנאשם לגדל ולהחזיק בבעל חיים.

 

אשתקד אישרה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את הצעת החוק של שר החקלאות, אורי אריאל, לתיקון חוק צער בעלי חיים. בין התיקונים שאושרו: הגדלת עונש המאסר בפועל למתעללים משלוש שנים לארבע שנים; הטלת אחריות פלילית על מי שמגדל בעלי חיים כעסק או עומד בראש תאגיד שבו אירעה התעללות; חובת בעלים למנוע הזנחה של בעלי חיים; ואיסור למורשעים בהתעללות להחזיק בבע"ח לתקופות שייקבעו ע"י בתי המשפט. 

 

בנוסף, אישרה ועדת השרים הצעת חוק שהוגשה על ידי ח"כ איציק שמולי (עבודה) ו-80 חברי כנסת נוספים מכל קצוות הקשת הפוליטית ונועדה להגדיל את עונש המאסר למתעללים שיורשעו בעבירות התעללות בבעלי חיים - משלוש שנות מאסר לחמש שנות מאסר. הצעת החוק קובעת כי תוחמר הענישה בגין התעללות בבעלי חיים לתקופה של עד חמש שנות מאסר ולא תתאפשר המרת עונש המאסר בקנס כספי. 

 

בשנה שעברה נגזרו עונש מאסר של 15 חודשים על תושב קריית גת שהטיח בקיר את גורת הכלבים של אחותו והרגהּ - ועונש של תשעה חודשי מאסר לצעיר שכיבה סיגריה על ארנבון ותלש את אוזניו. אפשר לדווח על מקרי התעללות למוקד משרד החקלאות בטלפון *9096.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית רחובות
כתב אישום נגד אדם שבעט בכלבתו
צילום: עיריית רחובות
מומלצים