שתף קטע נבחר

ספורט מוטורי בהתהוות - הוקם מסלול מירוץ שלישי

13 שנים לאחר שהחל הפרויקט להקמת מרכז מוטורי ומסלול מירוצים בשדה תימן הסמוך לבאר שבע, הסתיימה סלילתו. קבלו הצצה ראשונה

מסלול מירוצים שלישי בישראל צפוי להיפתח בימים הקרובים. אחרי פצאל שבבקעת הירדן וערד, הסתיים גם בשדה תימן שבסמוך לבאר שבע השלב הראשון בהקמת פארק מוטורי - סלילת שכבת אספלט ייעודית וראשונה. כל זאת כ-13 שנים לאחר שהוכרז לראשונה על הפרויקט בתוואי האמור. בסוף חודש מרץ צפוי להתקיים בו אירוע נהיגה ראשון.

 

 

מסלול "שדה תימן" הוא הארוך ביותר מהשלושה הקיימים. אורכו כרגע עומד על 2.1 ק"מ ורוחבו לכל אורכו נע בין 12 ל-15 מטרים.  המסלול המשלב כרגע תשע פניות שונות ושני קטעים ישרים ומהירים יחסית, נבנה על-פי תקני ה-FIA (הפדרציה הבינלאומית למירוצים) ומאפשר לדברי מנהליו אפילו מירוצי פורמולה 3.

אוהד בועז, סמנכ"ל פיתוח עסקי ומנהל הפעילות בפארק,אמר ל-ynet כי "אנחנו עובדים בשיתוף הנהלת מסלול וראנו באיטליה, להם ניסיון של 50 שנות הקמת מסלולי מירוץ. הם אלה שעיצבו ותכננו את המסלול ברמת פירוט יוצאת דופן שמגיעה עד לעיצוב תבניות 1,700 אבני שפה אותן ייצרה עבורנו חברת אקרשטיין לפי מפרט ייעודי". בועז מוסיף כי "החברה גם הכינה עבורנו תיק הנדרש כדי לאשר את המסלול ב-FIA, ובכך לאפשר בעתיד מירוצים בינלאומיים. אנחנו מקווים שתוך שנה נוכל לקבל את האישור הרשמי".

בועז מוסיף כי "הכוונה היא לבצע החל מחודש מאי פעילויות מוטוריות שונות ומגוונות, החל מהדרכות נהיגה, ימי מסלול ואפילו קורס נהיגה חווייתי בפורמולה 1000 אותו יעבירו נהגי המירוצים אלון דאי וירין שטרן בעזרת רכב מירוץ שבנתה חברת גריפ הישראלית. בהמשך נציע ימי אימון וניסויי נהיגה בתקופת החורף לקבוצות מירוצים ויצרניות רכב אירופאיות, שעם חלקן כבר יש לנו מגעים".
כוונת בעלי המסלול היא להגדיל את שטח הפארק הנוכחי מ-320 ל-830 דונם, ולהאריך בהתאם את המסלול הראשי ל-4.5 ק"מ, עם שטח נוסף של כ-80 דונם לטובת ניסויי נהיגה אוטונומיים. בסוף השנה תחל בניית המבנים כולל מתחם הטיפולים (פיטס) עם 20 עמדות, מרפאה, משרדים, חדר בקרה, בית קפה ומתחם צפייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים