שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצד שלו, הצד שלה: כשהגבר צעיר וזוגתו מבוגרת
  חגי בן ה-28 מעדיף לצאת עם נשים שמבוגרות ממנו, לעיתים גם בעשור ויותר. יעלה בת ה-47 מעדיפה את בני הזוג שלה צעירים ממנה. ביקשנו מכל אחד מהם לספר לנו על היתרונות של קשר כזה, אך גם על הקשיים והתגובות של המשפחה והחברים

   

  הטריילר של "כוכבים חיים לנצח"

  הטריילר של "כוכבים חיים לנצח"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בפברואר האחרון עלה לאקרנים בישראל הסרט ״כוכבים חיים לנצח״, אשר מבוסס על סיפורם של שחקן הקולנוע הבריטי, פיטר טרנר, וכוכבת הקולנוע ההוליוודית, זוכת האוסקר, גלוריה גרהאם. מעבר לכך שגלוריה הייתה אחת השחקניות הראשונות בהוליווד שהעזה להתנגד כבר בשנות ה-70 ובאופן פומבי, להטרדות המיניות שהיו אז נורמה בתעשיית הקולנוע, כשהיא ופיטר התחילו את הרומן ביניהם, היא הייתה בת 54 והוא בן 26 בלבד.

   

  כדי להבין מה גורם לגבר צעיר לצאת עם אישה שמבוגרת ממנו לעיתים גם ב-20 שנה ויותר, שוחחתי עם חגי בן ה-28 שיצא בחייו עם לא מעט נשים מבוגרות, והסכים לשפוך את הצד שלו על התופעה: "כשנפגשתי עם בחורות בנות גילי או צעירות ממני, נוכחתי לדעת שקיימת אצלן נטייה לשאול שאלות בנאליות שקשורות בקריירה שלי, בהכנסה שלי, בטיול אחרי צבא שלי ובהשכלה האקדמית שלי. זה מרגיש קצת כאילו בודקים אם אני 'מתאים'.

  "המבוגרות מנצלות את הערב עד תום". תמונה מתוך "כוכבים לנצח" ()
  "המבוגרות מנצלות את הערב עד תום". תמונה מתוך "כוכבים לנצח"

  "בחורות צעירות גורמות לי להרגיש לפעמים כאילו הן באו לבדוק אם הן מבזבזות איתי את הזמן כרגע, ולאו דווקא מנסות ליהנות מהדברים הפשוטים שמוצעים להם באותה הסיטואציה, כמו דרינק, שיחה טובה, בילוי, היכרות עם בן אדם חדש, מוזיקה טובה ועוד. להבדיל מכך, הגישה שהייתי מזהה אצל הבחורות המבוגרות שיצאתי איתן, הייתה הרבה יותר נינוחה.

   

  "הנשים המבוגרות, לדעתי, מנסות ליהנות מהאלמנטים הפשוטים. הן מגיעות אל הפגישה תוך השתדלות למצות את הערב עד תום. הגישה הזו מאפשרת לי ליהנות משיחות על החיים, על רגשות, על משהו משמח שקרה השבוע או על משהו מרגש שאולי יקרה בקרוב. בסיטואציות כאלה אני מרגיש שהאישה המבוגרת מסתכלת לי יותר בעיניים, לא שופטת ולא מבקרת. כמובן שזה תלוי גם באופי של האישה, ובכל זאת אני יכול לומר שגישה נינוחה שכזו יש בה כדי לתרום הרבה להיכרות אינטימית בין גבר ואישה - היא גורמת לי, באופן אישי, להרגיש הרבה יותר חופשי.

   

  "מעבר לכך, כשאני יוצא עם מישהי מבוגרת ממני ואני מרגיש שיש קליק ושהיא נהנית מחברתי, אז אני מרגיש שהצלחתי לצלוח אתגר. בעיניי זה לא מובן מאליו לעשות 'גוד טיים' לבחורה שמבוגרת ממני בכמה וכמה שנים. זה גורם לי להיות מאוד גאה בעצמי במובן מסוים, ואני לא מתבייש להודות בזה. ההבדל השני הוא בסקס - ברוב המקרים עם בחורות בגילי ו/או צעירות ממני, חוויתי חוויה מינית שהייתה ממוצעת, במידה מסוימת.

  "המבוגרות יודעות בדיוק מה הן אוהבות ואיך" ()
  "המבוגרות יודעות בדיוק מה הן אוהבות ואיך"
   

  "לעומת זאת, אני יכול להגיד בביטחון רב שאני זוכר לפרטי פרטים כל חוויה מינית שעברתי עם נשים מבוגרות ממני. החוויות הללו היו יותר עשירות בתקשורת אינטימית ובפתיחות מינית. חוץ מזה, נשים מבוגרות יותר יוזמות במיטה. האופקים המיניים שלהן רחבים יותר, הן פחות ביישניות ויותר קולניות, הן סוערות והן יוזמות גם 'סיבוב שני', אם הזמן והחשק מאפשרים להן.

   

  "הן יודעות בדיוק מה הן אוהבות ואיך. מהעיניים שלי, הפתיחות המינית הזו שנשים מבוגרות מפגינות, גורמת לי להכיר את עצמי יותר מבחינה מינית ולהיות יותר סקרן, יותר נרגש ויותר בעל ציפייה לפעם הבאה שבה נשכב, לצורך העניין. בהיבט האישי, כמו שכבר אמרתי, הידיעה שאני, גבר צעיר, גרמתי לבחורה מבוגרת ממני בכמה וכמה שנים, וכן גם מנוסה ממני מבחינה מינית, לסיפוק מיני גבוה, מייצרת אצלי תחושת גאווה די גדולה".

   

  מה אומרים על כך החברים והמשפחה?

  "היו פעמים שבהם יצאתי עם אישה מבוגרת ממני אך זה לא החזיק מעמד מספיק זמן בשביל שאכיר אותה למשפחה. בפעמים בהן זה כן הגיע לשם, התגובות היו פושרות. לא בעד ולא נגד. אני 'ילד של אימא', וככזה, בתוך תוכי ידעתי שאימא שלי מעדיפה שאצא עם בחורה בת גילי ואף צעירה ממני. היא מודעת במובן מסוים למשיכה שיש לי למבוגרות ממני ולא כל כך אוהבת ותומכת ברעיון, אך באותה נשימה היא גם רוצה שאעשה מה שעושה לי טוב.

   

  "היה מקרה שבו יצאתי עם מישהי במשך כמה חודשים, בחורה המבוגרת ממני בלא מעט שנים, שהייתה אם חד-הורית למספר לא מבוטל של ילדים. בפעם הזאת אימא שלי ואחותי המליצו לי לסיים את הקשר, בצורה די נחרצת. לא עזר שאמרתי שטוב לנו ביחד. הן טענו שמדובר בזוגיות שיש בה נוכחות של ילדים, ושאיפה של אותה הבחורה שאהיה אבא לילדים האלה. בסוף סיימתי איתה את הקשר באמת.

   

  "בסביבת החברים, לעומת זאת, התמיכה הייתה יותר מורגשת. אני הייתי הבחור הראשון בקבוצת החברים שלנו שניהל מערכות יחסים עם מבוגרות ממנו, דבר שעורר קצת שאלות מצידם, אך לא שלילה על הסף, להפך! עם הזמן, חלק קטן מהם החלו לנהל מערכות יחסים שכאלה בעצמם, דבר שסילק לגמרי כל ביקורת שלילית כזו או אחרת. למען האמת, חלקם אף נשואים כיום למבוגרות מהם. לעומת זאת, כשיצאתי עם אותה חד-הורית שהזכרתי מקודם, השלילה כבר היתה הרבה יותר מורגשת".

   

  למה יעלה בת ה-47 מעדיפה אותם צעירים?

  בצד השני של הזוגיות, נמצאת כמובן האישה המבוגרת עצמה, ועניין אותי לדעת מה גורם לאישה לצאת עם גבר שצעיר ממנה בעשר או עשרים שנה ויותר. יעלה, בת 47, כבר הייתה בשתי מערכות יחסים עם בחורים שצעירים ממנה, והיא סבורה שלגיל אין שום משמעות כשזה מגיע לאהבה. "הבחור הצעיר הראשון שיצאתי איתו היה צעיר ממני ב-11 שנים. הבחור השני היה צעיר ממני בעשר שנים ויצאנו שלוש שנים, ואפילו עמדנו להתחתן.

   

  "אחריו היה לי רומן ארוך עם בחור שהיה צעיר ממני ב-15 שנה, וגם איתו כמעט התחתנתי. אני מאמינה שאם לא הייתה התנגדות מצד ההורים שלו, הוא היה מתחתן איתי. בנוסף, לאורך כל הקשר הוא אמר לי שהוא רוצה ממני ילד. אני התנגדתי, כי לא רציתי לגדל ילד בלי חתונה. אני אלמנה ורציתי קשר במסגרת נישואים.

   

  "בעיני, אהבה זה בעיקר עניין של מי הבנאדם ומה הוא משדר. יכול להיות שיש יותר התרגשות כשמדובר בצעירים, אף פעם לא התעמקתי בזה יותר מדי, ולכן גם לא הייתי פוסלת גבר בן גילי במידה והוא מוצא חן בעיניי. אני כן יודעת שאני נראית צעירה מגילי, ופונים אליי הרבה פעמים צעירים ממני, כך שזה הרבה פעמים הגברים איתם אני יוצרת קשרים אינטימיים. עד עכשיו הצלחתי למצוא שפה משותפת גם עם בני גילי וגם עם צעירים ממני. החברים והמשפחה שלי בדרך כלל מקבלים את העניין, אבל יש ביניהם גם סקפטים שלא מאמינים שהקשרים האלה יחזיקו מעמד.

   

  "אין ספק שהמוסכמות החברתיות עושת עוול לקשרים שבהם האישה מבוגרת בהפרש שנים כזה מהגבר, ואני מאמינה ומקווה שבעוד כמה שנים זה ישתנה. תוחלת החיים משתנה ונשים נראות היום צעירות מגילן. אני מאמינה שאם קיים חשש מצד גבר צעיר להיכנס לקשר כזה, זה כנראה בעיקר בגלל הסטיגמה שאישה לא יכולה ללדת אחרי גיל 40 פלוס, והם רוצים ילדים, אבל גם לזה יש פתרונות היום.

   

  "אני גם חושבת שהרבה נשים שפונים אליהם גברים צעירים, פוסלות אותם מראש בגלל שהן חיות בתוך סטיגמה שהם רוצים מהן רק סקס. בסופו של דבר, כך או כך, מי שחזק ומתעלם מהסטיגמות החברתיות הלא הגיונית, יישאר בקשר כזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בת ה-54 שהתאהבה בבן ה-26. מתוך "כוכבים חיים לנצח"
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים