שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו: "אנחנו מותקפים כל דקה, לא אשתוק"

  ראש הממשלה אמר בשיחה עם כתבים באו"ם: "מותר גם לראש ממשלה לעמוד על הצדק". עוד אמר: "תקשיבו לאזרחי ישראל בהמוניהם שנותנים תמיכה, לי ולרעייתי. הם רוצים צדק". שרה נתניהו העירה: "הוא לא צודק שהוא אומר את זה?"

   

  ראש הממשלה ורעייתו בתמונה מהאו"ם (צילום: חיים צח / לע"מ) (צילום: חיים צח / לע
  ראש הממשלה ורעייתו בתמונה מהאו"ם(צילום: חיים צח / לע"מ)

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הדף הערב (יום ה') בשיחה עם כתבים באו"ם בתום ביקורו בארצות הברית ולפני שובו לארץ את הטענות והדיווחים על הפרשות השונות: "אנחנו מותקפים כל הזמן, כל שעה, כל דקה. מותר גם לראש הממשלה לעמוד על הצדק. אני לא אשתוק, אני אומר את האמת. אני אגיד לכם את האמת שאולי לא נוחה לאנשים לשמוע. יש אהדה מהציבור, לי לרעייתי למשפחתי. אהדה שאני לא זוכר כדוגמתה". שרה נתניהו העירה: "הוא לא צודק? הוא לא צודק שהוא אומר את זה?".

   

  הוא הביע שביעות רצון מהתמיכה בו: "תקשיבו לאזרחי ישראל. אזרחי ישראל בהמוניהם. לא כולם, אבל בהמוניהם, נותנים תמיכה לי ולרעייתי. הם רוצים צדק". הוא הביע הערכה לנשות ישראל ולרעייתו ביום האישה הבינלאומי: "אני רוצה להביע הערכה ואהבה מיוחדת לרעייתי שרה ולאנשים רבים בעולם ולרבים רבים מאזרחי ישראל שתומכים בה ובנו בימים אלה". 

   

  נתניהו בתערוכת ההיסטוריה היהודית באו"ם    (צילום: לע"מ)

  נתניהו בתערוכת ההיסטוריה היהודית באו"ם    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש הממשלה בפגישה עם שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי    (צילום: לע"מ)

  ראש הממשלה בפגישה עם שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  ראש הממשלה נועד מוקדם יותר עם שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי, בניו יורק, והחמיא לה על עמידתה לצד ישראל: "אנו מעריכים את ההגנה על ישראל ועל האמת, שהנשיא ואת מביאים לתוך המסדרונות המבודדים האלה, מסדרונות לחים מהארס שמופנה כלפי ישראל. זה לא משב אוויר רענן, זה כמו צונאמי של אויר רענן".

   

  בפתח הפגישה אמר לה נתניהו: "טוב לראות אותך שוב. את הופכת הכל לטוב יותר. אני חושב שהנשיא ממוקד לגמרי בסכנה מאיראן ועסקת הגרעין, והתוקפנות של איראן באזור. הוא ממוקד בדבר הנכון. כפי שאת יודעת היטב, אני חושב שזה מה שמניע את כולם עכשיו, לא רק את ישראל ואמריקה, אלא כמעט את כולם במזרח התיכון. זה משהו שאני בטוח ששמת לב אליו".

  ראש הממשלה ורעייתו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  ראש הממשלה ורעייתו(צילום: רויטרס)

  נתניה ו וניקי היילי (צילום: חיים צח / לע"מ) (צילום: חיים צח / לע
  נתניה ו וניקי היילי(צילום: חיים צח / לע"מ)
   

  היילי דיברה על היחס לישראל באו"ם: "זה מדהים. אני מתכוונת, זה היה פוגעני בעבר ואני חושבת שאמרתי את זה לך בעבר. אני מרחמת על דני (דנון) ועל מה שהוא היה צריך לספוג. זה היה פוגעני בעבר אבל זה למעשה מתחיל להשתפר מעט. הם לא רוצים שיגערו בהם אז הם מבינים".

   

  באשר לאיראן, אמרה היילי: "אני חושבת שיש התמקדות באיראן כרגע ואנו מודאגים מאוד. אני דואגת מאוד לישראל. אני חושבת שהם מרגישים מאוימים יותר ויותר ואני חושבת שהם יצטרכו לקבל החלטות. אני מודאגת שהם לא יקבלו את ההחלטות הנכונות. זה משהו שאנו מתמקדים בו, לראות מה קורה בסוריה, אני אשמח לשמוע את דעתך על זה, לאן מועדות פנינו שם".

   

  נתניהו חנך תערוכה במטה האו"ם בניו יורק המציגה את ההיסטוריה היהודית בירושלים. התערוכה בנושא "שלושת אלפים שנים של היסטוריה יהודית בירושלים", שנפתחה ביוזמת שגריר ישראל באו"ם דני דנון והשר לענייני ירושלים והמורשת זאב אלקין מוצגת במטה האו"ם בניו יורק וכוללת ממצאים ארכיאולוגיים שהתגלו בירושלים. ראש הממשלה נתניהו סייר בתערוכה וקיבל סקירה על המוצגים ההיסטוריים מפי השגריר דנון.

   

  במסגרת התערוכה הוצגו מיצגים ארכיאולוגיים מקוריים שהתגלו בישראל וממחישים את הקשר ההיסטורי והרציף של העם היהודי לישראל ולירושלים בתקופות שונות. בין המיצגים בתערוכה הוצגו טביעת החותם של "שר העיר" של ירושלים מתקופת בית ראשון שהתגלתה לאחרונה, חותם המלך חזקיהו בן אחז, מלך יהודה, תחריט מנורה מתוך קברו של יאסון (יהושע) הכהן הגדול - קבר אשר נתגלה בעת בניית בית בשכונת רחביה מתקופת שושלת החשמונאים בסוף המאה השנייה לפני הספירה, ציור קיר של מנורה שהתגלה בביתם של כהנים, מטבע שהתגלה במאה השביעית לפני הספירה בכותל המערבי שחקוק עליו השם "נתניהו" ועוד.

   

  שר ירושלים והמורשת זאב אלקין סייר עם נתניהו ורעייתו ושגריר ישראל באו"ם: "הגענו עד האו"ם כדי להגיד להם בצורה הכי ברורה - אי אפשר להתכחש ל-3,000 שנה של היסטוריה. מי שרואה במו עיניו את הממצאים המרתקים האלה מבין שאי אפשר לנתק בין ירושלים לעם היהודי. שום החלטה שערורייתית לא תוכל לשנות את העובדות בשטח. היינו בירושלים לפני יותר מ-3,000 שנה ונישאר בירושלים עוד יותר מ-3,000 שנה".

   

  הצבת התערוכה באו"ם לא נעלמה מעיני המשלחת הפלסטינית לאו"ם שנציגיה פנו בימים האחרונים למזכירות האו"ם בתלונה על פתיחת התערוכה בטענה כי התוכן שלה שנוי במחלוקת וסותר את החלטות האו"ם וביקשו לצנזר אותה. הבקשה לצנזר את התערוכה לא התקבלה ומטעם האו"ם החליטו להציב שלט בסמוך לתערוכה המודיע כי "תוכן התערוכה הוא באחריות המציגים" וכי "יש להפנות את כל השאלות אליהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח / לע"מ
  ראש הממשלה ורעייתו בבניין האו"ם בניו יורק
  צילום: חיים צח / לע"מ
  מומלצים