שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: הטרדה מינית והתנכלות בחברה ממשלתית
  לבורנטית תובעת את החברה הממשלתית בה עבדה, אשר נמצאת בשטח המועצה התעשייתית נאות חובב, בגין הטרדה מינית התנכלות ואפליה. לפי התביעה, הממונה הטריד אותה מינית ולאחר שהתלוננה, השפיל אותה והתנכל לה במקום עבודתה

  * הבהרה: למועצה התעשייתית נאות חובב אין קשר לתביעה, והחברה הנתבעת רק נמצאת בתחומה.

   

  לבורנטית שהועסקה בחברה ממשלתית המטפלת בפסולת מסוכנת, אשר נמצאת בשטחה של המועצה התעשייתית נאות חובב, תובעת החברה בה עבדה בגין הטרדה מינית, התנכלות ואפלייה.

   

  יום האישה שמח? לא ברשתות החברתיות

  קריירה בהטרדה: המעשים שנחשבים כהטרדה מינית בעבודה

   

  העובדת הגישה תביעה לבית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע בסך 337 אלף שקל, נגד החברה, באמצעות עו"ד אורן טל. על פי כתב התביעה העובדת הוטרדה מינית לפני כ-7 שנים על ידי הממונה עליה ומאז החלה הידרדרות ביחס אליה ואף התנכלות מצד המעסיק.

   

  אילוסטרציה (קרדיט: Shutterstock) (קרדיט: Shutterstock)
  אילוסטרציה(קרדיט: Shutterstock)

  בתביעה מפורט כי שעה ששהתה לבד עם הממונה עליה, הוא "נצמד אליה מאחור בחוזקה, תוך שהוא נוגע בחזה שלה, לוחש באוזנה ומציע לה הצעה בעלת אופי מיני". הלבורנטית, אישה נשואה ואם לילדים, נבהלה וצרחה עליו כי יעזוב אותה אחרת תקרא לשומרים. היא הדפה אותו ונמלטה. רק לאחר 4 שנים העזה לפנות לממונה על הטרדות מיניות בעבודה ולספר לה על המקרה.

   

  מאז, על פי התביעה, היחס כלפיה הידרדר והתלונה שלה נגררה. לפי טענתה, פעל הממונה עליה להפלות אותה בעבודה, לפגוע בה ולהשפיל אותה. כך, בחר לשבץ אותה בתחנות עבודה קשות פיזיות, שם נדרשה לעבודת מיון פסולת, למרות שבדרך כלל עבודה זו נעשית על ידי גברים. כמו כן נהג לצעוק עליה בנוכחות אחרים ולהשפיל אותה. זאת למרות שעד לאירוע ההטרדה התייחס אליה בכבוד ובנעימות.  

   

  מהי הטרדה מינית בעבודה? הדיון באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  מהי הטרדה מינית בעבודה? הדיון באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "התנכלות גם מצד חבריו של הממונה בהנהלה"

  בחברה קבעו כי הממונה אף הטריד נשים אחרות ויצר סביבת עבודה עויינת ופגע בפרטיות העובדות, ולא רק בתובעת. מנכ"ל החברה קבע כי "נראה כי הנידון התנהג בצורה העולה כדי הטרדה מינית, זאת הן בהתנהלותו ביחס למתלוננת, על ידי הצעה לקיום יחסי מין, בזמן שהמתלוננת הייתה כפופה לו, והן בהתנהלותו ביחס לעובדות אחרות (כפי שעולה אף מדבריו)". עם זאת, בחברה לא מצאו קשר ישיר בין מקרה ההטרדה לבין ההתנכלות לתובעת.

   

  המנכ"ל אף קבע כי כי "נראה כי התנהגות הנידון יצרה סביבת עבודה עויינת ולא 'נקיה', פגעה בפרטיות העובדות וביכולת לנהל תקשורת על בסיס מקצועי ונטול חששות". המנכ"ל כתב במכתב הנוגע לתלונתה של העובדת כי "החברה רואה התנהגות זו בחומרה רבה ולא תסבול התנהגות מטרידה מסוג זה בקרב עובדה". יחד עם זאת החליט להתנות את המשך עבודתו בכך שמקרי הטרדה מינית לא ישנו, והעביר אותו למחלקה אחרת על מנת למנוע, ככך שניתן, מצבים בהם הוא נמצא לבד עם עובדות אחרות.

   

  על פי התביעה, למרות שהועבר למחלקה אחרת נהג הממונה להיכנס למחלקה בה עבדה הלבורנטית, והמשיך לזרוק לעברה הערות עוקצניות ולהטיח בה האשמות שווא. על פי כתב התביעה "לאחר שהתובעת אזרה אומץ והחליטה להתלונן על הנתבע מצאה עצמה חשופה למעשי התנכלות מצד חבריו המשמשים בתפקידים בכירים בחברה, אשר עד היום מתנכלים אליה על רקע התלונה שהגישה ופוגעים בסביבת עבודתה בכל הזדמנות הנקרית בדרכם".

   

  עוד נטען כי עקב כך לא קיבלה דרגת שכר, היה עיכוב הפרשות לקופת הגמל שלה, עיכוב יציאה להשתלמות, שינוי משוב לרעה, נטרול סמכויות ניהוליות, יחס משפיל ועוד. סך הכל העובדת תובעת 337 אלף שקל בגין אפליה מחמת הטרדה מינית, פיצוי בגין הפרת החוק למניעת הטרדה מינית ועוגמת נפש.

   

  מהחברה טרם נמסר כתב הגנה.

   

  מהחברה נמסר בתגובה: "החברה מקפידה לפעול בכל התנהלות עסקית וחברתית על פי אמות מידה מוסריות, אתיות וחוקיות בהתאם לכל דין. בגוף הידיעה שפורסמה יש חצאי אמיתות, סילוף עובדות ומגמתיות בולטת שכולן חוטאות לאמת. החברה טיפלה ומטפלת במקרה האמור, ברגישות ובאחריות רבה, גם בשל כך שמדובר בדיני נפשות. החברה איננה מוצאת לנכון לנהל את העניין דרך אמצעי התקשורת ותשובות מלאות תימסרנה רק לרשויות המוסמכות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים