שתף קטע נבחר

תורמים לחיילים הלומי הקרב

ניר שחר, מנכ"ל עמותת "לוחמים לחיים", ועידו גל רזון, מייסד העמותה והלום קרב, מזמינים את כולם בראיון באולפן ynet, להגיע לערב התרמה ייחודי למען הלומי הקרב

עמותת 'לוחמים לחיים' הוקמה כדי ללוות הלומי קרב החל משלב השחרור שלהם מהצבא, ולדאוג שהזכויות שלהם, להם הם זכאים ע"פ חוק, יוכרו ע"י הגופים.

 

עידו גל רזון, מייסד העמותה והלום קרב, מסביר: "הפציעה היא פציעה שקופה פשוט. כל הנושא של הלומי קרב הוא נושא שנוי במחלוקת כי באמת, יש 4,669 הלומי קרב שמוכרים על ידי משרד הביטחון מתוך 51 אלף נכים ועליהם אי אפשר לחלוק. אנשים ששלחת לקרב למען המדינה, שיצאו להגן עליך וסוחבים צלקות נפשיות, שהם אחרי זה חזרו למשפחה שלהם, לחיים שלהם, לחברה שלנו ואין להם מקום בה וקשה להם להיתאקלם בה מכל הבחינות, כי לא נתנו להם טיפול פסיכולוגי או מענה הולם, אז אני חושב שפה יש בעיה.

 

 

אנחנו צריכים כחברה לקחת את הדבר הזה ובאמת לעשות משהו, לעשות שינוי שאותם אנשים שיצאו לקרב בשבילנו וסוחבים צלקות נפשיות לא יטפולו במחלקות פסיכאטריות עם כלל האוכלוסייה, ולא יקבלו טיפול פסיכיאטרי שזה טיפול תרופתי או זריקות או אשפוזים בכפייה, כשהחיילים המסכנים האלה צריכים לקבל טיפול ראוי.

 

ניר שחר, מנכ"ל העמותה: "העמותה מממנת את התהליך המשפטי וחוות הדעת הרפואיות לכל אותם אשר סובלים מהלם קרב עד להכרה בזכויות שלהם. אנחנו נמצאים בדיוק בין התווך הזה, עד ההכרה המלאה של אותם לוחמים ולוחמות, בין אם הם נפצעו בפעילות מבצעית, יש לנו פעילויות מבצעיות כמעט על בסיס יומי, חלקם מדווחות, חלקם לא, וכמובן במלחמות ישראל. בין אם זה חבר'ה שהם צעירים, בין אם זה מילואמיניקים מעל גיל 30, 40 גם, לצערי אנחנו נמצאים באיזור שהוא רווי בפעילויות כאלה".

 

  • ערב ההתרמה יתקיים ב-18.3, בהנחיית אביב אלוש, היהודים בהרכב מלא, עידן עמדי, עילי בוטנר, קובי אפללו. לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מימין ניר שחר, משמאל עידו גל רוזן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים