שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרשויות בבריטניה למבקרי מסעדה שבה הורעל המרגל: "כבסו את בגדיכם"

  רשויות הבריאות בממלכה קראו לאנשים שביקרו במסעדה האיטלקית "זיזי" ובפאב "הטחנה" - שני מקומות בעיר סולסברי שבהם הורעלו סרגיי סקריפל ובתו יוליה בגז עצבים - לשטוף את בגדיהם וחפציהם בכביסה רגילה, ולנקות את מכשיריהם האלקטרוניים, בהם טלפונים ניידים, עם מגבוני תינוקות

  ההרעלה המסתורית בעיר האנגלית הקטנה - התעלומה עדיין לא נפתרה: רשויות הבריאות בבריטניה קראו לתושבים לשטוף את בגדיהם וחפציהם כאמצעי זהירות במידה שביקרו במסעדה ובפאב בעיר סולסברי, שני מקומות שבהם הורעלו מרגל רוסי לשעבר ובתו בגז עצבים.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  הסוכנות לבריאות הציבור פרסמה המלצה לכל מי שהלך למסעדה האיטלקית "זיזי" או לפאב "הטחנה" (באנגלית: The Mill) בשעות מסוימות ב-4 וב-5 במרס. המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפל בן ה-66 ובתו בת ה-33 יוליה אכלו על פי הדיווחים בשני מקומות אלה לפני שנמצאו מחוסרי הכרה על ספסל בסולסברי ב-4 במרס.

   

  נסגר לציבור. פאב "הטחנה" שבו אכלו המרגל הרוסי לשעבר ובתו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  נסגר לציבור. פאב "הטחנה" שבו אכלו המרגל הרוסי לשעבר ובתו(צילום: AFP)
  "אף שאין סכנה מיידית לבריאות לכל מי שהיה באחד המקומות הללו, זה ייתכן, אבל לא סביר, שחלק מהחומר שבא במגע עם בגדים או חפצים נשאר עדיין עליהם ועלול לזהם את העור שלכם", נמסר בהודעת סוכנות הבריאות. עוד נמסר שניתן לשטוף את הבגדים ב"מכונת כביסה רגילה תוך שימוש בחומרי ניקוי רגילים ובטמפרטורה המומלצת לבגדים".

   

  כ-500 בני אדם צריכים לנקוט באמצעי הזהירות

  הסוכנות לבריאות הציבור המליצה לתושבים גם "לנקות פריטים כמו טלפונים, תיקי יד ומוצרים אלקטרוניים אחרים עם חומרי ניקוי או מגבוני תינוקות ולהשליך את המגבונים לאשפה".

   

  רשת BBC דיווחה שכ-500 בני אדם צריכים ככל הנראה לנקוט באמצעי זהירות אלה. הרשויות בבריטניה עדיין לא מסרו באיזה סוג של גז עצבים הורעלו הסוכן הרוסי ובתו.

   

  שוטרים מחוץ למסעדה האיטלקית "זיזי" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  שוטרים מחוץ למסעדה האיטלקית "זיזי"(צילום: EPA)
  משטרת בריטניה מנהלת חקירה גדולה ביותר של נסיבות הרעלתו של הסוכן הרוסי. צוותים של שוטרים ואנשי זיהוי פלילי מסתובבים באתרים שונים בעיר סולסברי עם חליפות מגן ומסכות באיתור אחר ראיות נוספות. בין האתרים שבהם ביקרו החוקרים - מסעדת "זיזי", שנסגרה לציבור, וקבריהם של רעייתו של סקריפל ובנו שעל פי החשש הורעלו גם כן לפני מותם. גם בביתו של סקריפל נערכת בדיקה יסודית אחר שרידים של גז עצבים וראיות אחרות.

   

  התעלומה הגדולה: מי אחראי לתקיפה? 

  משטרת ווילטשייר תקיים אחר הצהריים היום מסיבת עיתונאים שבמהלכה תחשוף פרטים נוספים על החקירה הנרחבת.

   

  שרת הפנים אמבר ראש אמרה אתמול בערב שעדיין "מוקדם מדי" לקבוע מי אחראי לתקיפת המרגל הרוסי ובתו. בכירים בממשלת בריטניה, בראשות ראש הממשלה תרזה מיי, הבטיחו תגובה קשה אם יתברר שממשלת רוסיה אחראית להרעלת סקריפל.

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  קבריהם של אשתו של סקריפל ובנו גם נבדקים מחשש שגם הורעלו (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  קבריהם של אשתו של סקריפל ובנו גם נבדקים מחשש שגם הורעלו(צילום: MCT)

   (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  (צילום: MCT)

   (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  (צילום: MCT)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  (צילום: MCT)

  סרגיי סקריפל ובתו יוליה (צילום: AP) (צילום: AP)
  סרגיי סקריפל ובתו יוליה(צילום: AP)

   

  ראד אמרה בתום ישיבה של ועדת החירום הביטחונית "קוברה" שיותר מ-250 שוטרים של היחידה ללוחמה בטרור מעורבים בחקירה, ופועלים "במהירות ובמקצוענות, ושהמשטרה בודקת יותר מ-240 ראיות בחקירת הרעלתם של המרגל הרוסי לשעבר ובתו. עד כה זוהו על ידי המשטרה יותר מ-200 עדי ראייה.

   

  ב-2006 נידון סקריפל ברוסיה ל-13 שנות מאסר. הוא שוחרר ב-2010 במסגרת עסקת חילופי מרגלים, וקיבל מקלט בבריטניה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  המקום נסגר לציבור. המסעדה האיטלקית "זיזי" בסולסברי
  צילום: AFP
  מומלצים