שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  זבל ברחובות: עיריית ת"א העלימה את הפחים

  בשל הטענה למפגעים תברואתיים מעתה נדרשים התושבים לזרוק אשפה רק בפחים בשטחים פרטיים. תושבים בשכונות הדרום, נטולות החצרות הפרטיות, התבקשו להוציא שקיות לרחוב ולהתקשר לעירייה. תושב פלורנטין: "זה הזוי, הזבל מפוזר ברחוב". העירייה: "הרחוב הוא לא פח, נחלק עלוני הסבר"

   

   

   

  שקיות אשפה בפלורנטין, היום ()
  שקיות אשפה בפלורנטין, היום

  פחי האשפה נעלמו וזבל נערם ברחובות: עיריית תל אביב החליטה בימים האחרונים להוציא מהמרחב הציבורי את פחי האשפה הירוקים ואת מכלי המיחזור הכתומים - וכתוצאה מכך התמלאו הרחובות במפגעי ריח, זוהמה ולכלוך. לטענת העירייה, שינוי המדיניות נבע מכך שתושבים השליכו אשפה מסביב לפחים ובכך הפכו אותם למפגעים תברואתיים. לפיכך, מעתה יימצאו הפחים רק בשטחים הפרטיים או במסתורי אשפה ייעודיים לכך.

   

  "אנחנו רוצים שהרחובות יהיו נקיים והתחלנו תהליך שיביא לשינוי", הסביר היום (א') ל-ynet ראש אגף התברואה, ארז ניסים. לאחר ישיבה שהתקיימה בצהריים החליטו בעירייה לחלק לתושבים מחר עלוני הסבר בנושא.

   

  שינוי המדיניות הפתיע את התושבים, ובעקבות זאת נערם בסוף השבוע זבל רב ברחובות. בשכונות דרום תל אביב, ובעיקר בפלורנטין, שבהן רוב הבניינים חברי חצר פרטית או חדרי אשפה, הונחו התושבים להוציא את הזבל בשקיות למדרכה ולדווח למוקד העירייה כדי שאלו ישלחו עובדי תברואה לאסוף אותן.

   

  "החלטנו שהפחים ייצאו מהרחובות. נחלק לתושבים עלוני הסבר" ()
  "החלטנו שהפחים ייצאו מהרחובות. נחלק לתושבים עלוני הסבר"
   

  "הפנו אותי למחלקת התברואה ושם הודו בפה מלא שאין יותר פחים ברחוב", סיפר קובי, תושב פלורנטין קובי. "הייתה להם הנחייה אחת: להוציא את האשפה בשקיות החוצה, להתקשר אליהם והם יגיעו לאסוף. זה הזוי, כי אני לא רוצה לראות זבל מפוזר ברחוב. אני לא נהנה ממתקפות של זבובים כשאני צועד ונגעל ממראות של חולדות ועכברים מחטטים בתוך שקיות זבל".

   

  בעקבות תלונות התושבים וחוסר הבהירות נפגשו בצהריים גורמי העירייה המטפלים בנושא והחליטו לעדכן שוב את דיירי השכונות באמצעות עלוני הסבר. ראש אגף תברואה הסביר: "יש כמה כתובות שבהן הפחים בשטחים הציבוריים הפכו לנקודות איסוף פסולות. תושבים זרקו זבל על הרצפה והוציאו רהיטים וציוד מקולקל בסמוך לפחים. הוצאנו דרישה לבעלי הנכסים להכניס את הפחים שלהם למרחב הפרטי, אך לצערנו לא היה שיתוף פעולה מספק.

   

  "הרחוב הוא לא פח אשפה של התושבים ולכן החלטנו שהפחים יצאו מהרחובות. אנחנו משקיעים משאבים רבים וכסף כדי שהרחוב יישאר נקי. לאור חוסר בהירות בנושא נחלק מחר לתושבים עלוני הסבר".

   

  ניסים ציין כי בעירייה שוטפים מדי יום את הרחובות בזרנוקי מים, מגבירים את האכיפה בנושא הניקיון עם מתן קנסות לעברייני אשפה ואסיפת גללי כלבים, ומצד שני נלחמים בזוהמה סביב הפחים שהפכו למפגע תברואתי בפני עצמה.

   

  גם בנושא פחי המחזור הכתומים החליטה העירייה לשנות מדיניות, לאחר שהם הפכו לנקודות איסוף לשקיות בגדים ובקבוקי זכוכית: "גם הפחים האלו צריכים להיכנס לשטח הפרטי. אנחנו בתהליך להקמת מרכזי מיחזור בשכונות ולתפעל אותם כי זה כנראה הפתרון היחיד שישמור על המרחב הציבורי נקי. התחלנו כבר בפיילוט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים