שתף קטע נבחר

רואים שטוב - מקרוב: אירועי יום מעשים טובים בתמונות מהשטח

מחממים את הלב: כ-2 מיליון ישראלים יצאו לעשות מעשים טובים ברחבי הארץ ביום המציין שיא לפעילות שנתית של עשיית טוב. קבלו הצצה שתעשה לכם טוב על הלב

שיהיה לכולנו רק טוב: יום שיא לעשיית טוב כל השנה מתקיים היום בישראל בהשתתפות כ-2 מיליון ישראלים - 1 מכל ארבעה - שיצאו היום לעשות מעשה טוב ויחד יוצרים מארג עצום של אלפי פרויקטים בכל רחבי הארץ שכולם למען האחרים.

 

אתם על המפה: סמנו בלב על מפת המעשים טובים 

 

לא משנה הגיל - כולם עושים מעשים טובים. ילדים מתוקים בקצרין
לא משנה הגיל - כולם עושים מעשים טובים. ילדים מתוקים בקצרין

מתקנים כיסאות גלגלים, פרדס גן חיים
מתקנים כיסאות גלגלים, פרדס גן חיים
 

התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע
התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע

התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע
התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע

ביקור בהוסטל לבוגרים עם צרכים מיוחדים
ביקור בהוסטל לבוגרים עם צרכים מיוחדים

שוטרי מג"ב קהילתי יחד עם ילדי מכינת טל חרמון, שיפרו ותחזקו אנדרטאות ברחבי הגולן (צילום: דן אסרף)
שוטרי מג"ב קהילתי יחד עם ילדי מכינת טל חרמון, שיפרו ותחזקו אנדרטאות ברחבי הגולן(צילום: דן אסרף)

 

הרעיון המרכזי העומד מאחורי יום המעשים הטובים הוא שכל אחד מאיתנו יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, משהו שיהווה דוגמה לאופן שבו העולם שלנו יכול להיראות כל יום בשנה. אגב,

במקביל לכ-2 מיליון ישראלים שעושים טוב בארץ, צפויים להשתתף בפרויקט עוד כמיליון מתנדבים ב-100 מדינות בעולם.

 

לאורך היום בכל רחבי הארץ מתקיימים אירועים רבים הפתוחים לקהל הרחב, כגון הפנינג מעשים טובים לכל המשפחה, ועשרות עמדות "מעשה טוב על הדרך" - במסגרתם יוזמן הציבור הרחב לעשות מעשים טובים: לכתוב כרטיסי ברכה לילדים חולים, לשתף בקיר החזון ברעיונות לעולם טוב יותר, לסובב את "גלגל המעשים הטובים" ולבצע משימות מפתיעות ומשמחות ועוד. השנה אף מתקיים אירוע ארצי ראשון מסוגו בישראל ביחד עם "קולולם", מיזם חברתי לשירת המונים. לראשונה בישראל, שירה המונית משותפת מצפון ועד דרום, בחמישה מוקדים בארץ; דימונה, אשקלון, ראשון לציון, ירושלים, קריית מוצקין. אלפי אנשים חוברים יחד, לשיר את אותו השיר, באותה השעה, LIVE. הדבר יתאפשר באמצעות אמצעים טכנולוגים מתקדמים ומסכי ענק אשר ישדרו בזמן אמת מחמשת מוקדי השירה.

 חברת נקסטקום בכפר הנוער בכפר חסידים
חברת נקסטקום בכפר הנוער בכפר חסידים

מועצה אזורית גזר
מועצה אזורית גזר

מועצה אזורית גזר
מועצה אזורית גזר

מרוץ בוקר באילת
מרוץ בוקר באילת

משמחים קשישים ברמת גן
משמחים קשישים ברמת גן

התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע
התנדבות בבית הקשיש בכפר קרע
 

 

הנה עוד כמה תמונות מהאירועים המרגשים בהם לוקחים חלק אנשים הפרטיים, קבוצות, ארגונים וחברות עסקיות:

 

בית החולים השיקומי אלי"ן בירושלים מקיים היום אירוע מייקתון ייחודי - פל"אתון (מייקתון פתרונות לילדי אלי"ן) במרכז פל"א שבמרחב החדשנות שבבית החולים.

בפלאתון משתפים פעולה ילדי PICO Kids בכיתות ז' וח' הלוקחים חלק בתוכניות השונות לחיזוק החינוך בתחומי המדע הטכנולוגיה והיזמות, יחד עם צוותי ומתנדבי אלי"ן, ומייקרים מקצועיים מתחומים שונים, ויעסקו בפיתוח מוצרים וטכנולוגיות עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 

באירוע פועלים ילדי פיקו על פיתוח של כעשרה אתגרים שונים שהצורך בהם נולד מתוך מפגש היכרות שנערך בין ילדי אלי"ן וילדי pico kids.

 

בין האתגרים: אתגר הבאולינג: מנגנון שאוסף את הפינים חזרה לעמדתם, אתגר אופניים לנגה: התאמת מהלכים ובלם לילדה נמוכת קומה, אתגר אופנים לתהילה: תחילת הפידול על אופנים עם 2 פרוטזות רגל, קטרגל מגני הפל"א: אביזרי מיגון לילדים בכיסאות גלגלים המשחקים בקטרגל, אתגר תופסת ללא מוגבלות: המצאת משחק תופסת בכסאות גלגלים ממונעים באמצעות טכנולוגיה, אתגר רובוטריק: המצאת משחק חדש לילדים בכסאות גלגלים, ועוד.

 

מעל 2,800 אנשים מתנדבים לוקחים חלק ביום המעשים הטובים למען הטבע והמורשת בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ.

תעשייה אווירית בדילול צומח בגן לאומי חוף פלמחים (צילום: אמיר חן)
תעשייה אווירית בדילול צומח בגן לאומי חוף פלמחים(צילום: אמיר חן)
 

בין היתר מתבצעות עבודות שימור של מערת קבורה ב"חירבת מדרס" (אתר הקולט 160,000 איש בשנה). האתר קרס לאחרונה בעקבות הגשמים העזים וחיילים ממפקדת זרוע היבשה, בשיתוף עם צוות השימור של רשות הטבע והגנים עסקו בשיקומו. בזכות הפעילות המאומצת המטיילים יוכלו לבקר שוב במערה.

 

צביעת מתקנים בנחל אלכסנדר – שופצו וחודשו ספסלי הפיקניק, עמודי הסימון בשטח ועוד, כל אלה לרווחתם של המטיילים הרבים המגיעים לגן הלאומי נחל אלכסנדר, מטיילים ומפקנקים בו.

עקירת טיונית החולות בשמורת הטבע חוף הבונים (צילום: שרון גולן הרשקוביץ )
עקירת טיונית החולות בשמורת הטבע חוף הבונים(צילום: שרון גולן הרשקוביץ )
 

חידוש אתרי הקינון וההטלה של הצב הרך – לאורך הגדה של נחל אלכסנדר עולות הצבות הרכות להטיל את ביציהן. במסגרת יום המעשים הטובים נעשו עבודות תחזוקה וגינון באתרים אלה.

מתנדבים של בית ספר לשוטרים בחוף ניצנים

 

עקירה או גיזום צומח - בגן הלאומי עין חמד, גן לאומי פלמחים, פארק הכרמל, שמורת הטבע חוף הבונים ועוד. בחלק מהמקומות יש צורך לדלל מיני צומח מסוימים. בין אם על מנת לאפשר למינים המקומיים שלנו לצמוח, ובין אם כמניעת התפשטות שריפות.

 

בשמורת חוף הבונים דיללו את צמח טיונית החולות.

מתנדבים עוסקים בשיקום טרסות וגינון בעין לבן  (צילום: אריאל קדם)
מתנדבים עוסקים בשיקום טרסות וגינון בעין לבן (צילום: אריאל קדם)
 

הסדרת מסלולי טיול באמצעות אבנים בשמורת הטבע מלחת עברונה, צביעה ושיפוץ של הגדר המתחמת את דקלי הדום.

 

מתנדבים של בית ספר לשוטרים בחוף ניצנים

 

עוד תמונות של מעשים טובים ממשיכות לזרום אלינו:

מתקנים כיסאות גלגלים, פרדס גן חיים ()
מתקנים כיסאות גלגלים, פרדס גן חיים

קיבוץ שער העמקים
קיבוץ שער העמקים

עץ המשאלות בקרית עקרון
עץ המשאלות בקרית עקרון

צובעים את החומה בוויצו, פרדס כץ
צובעים את החומה בוויצו, פרדס כץ

 

עשרות עובדים של סיטיפס, זכייניתי הרכבת הקלה בירושלים, ועובדי קונקט, מפעילת הרכבת הקלה בעיר, הגיעו היום למוזיאון הטבע בירושלים לפרויקט שיפוץ, צביעה וגינון בכדי לעזור בשימור אתר היסטורי אשר מהווה חלק בלתי נפרד מהעיר ירושלים.

 

המוזיאון שוכן באזור המושבה הגרמנית, במבנה היסטורי מהמאה ה-19 ורוב ההכנסות של המוזיאון מגיעות מתרומות.

המוזיאון מהווה בין היתר גם מוסד קהילתי אזורי אשר פותח את שעריו לאוכלוסייה מכלל הגילאים ומכל חוגי הציבור ומשלב נושאים של פעם עם נושאים עכשווים.

 

"אנחנו גאים לקחת חלק זו השנה השישית ברציפות ביום המעשים הטובים", אמר ערן שכטמן, מנכ"ל קונקט. "נרתמנו יחד לשיפוץ מוזיאון הטבע בירושלים, מקום מדהים שמבוסס על טוב לבם של אנשים. עובדי שתי החברות נרתמים כל שנה ליום של עשיית טוב כחלק מהמדיניות שלנו למעורבות בקהילה."

 (צילום: באדיבות קונקט)
(צילום: באדיבות קונקט)
  

 

השותפים, עורכי הדין המתמחים ושאר עובדי משרד עורכי הדין בכר-שבתאי, לקחו פסק זמן מאולמות המשפט והדיונים ויצאו להתנדב בעמותת "אנוש" המלווה ומסייעת לבעלי מגבלות נפשיות. את היום העבירו בהנאה מרובה, המתנדבים באריזת מזון עם חברי העמותה ומתנדבים נוספים.

 

לרגל יום המעשים הטובים נרתמו אגודת הסטודנטים וסגל המכללה האקדמית להנדסה SCE ע"ש סמי שמעון ליוזמה משותפת לשיפוץ מועדונית "קו לחיים" בבאר שבע המיועדת לילדים על הספקטרום האוטיסטי. עבור הפרויקט גויסו בחודשים האחרונים כספים וציוד ובימים אלה הגיעו המתנדבים למבנה המועדונית שהיה מיושן ובמצב תחזוקה ירוד, ניקו, צבעו, תיקנו ואבזרו את המקום למען הילדים ובני משפחותיהם.

בנוסף, במסגרת היום נערך בשעות אחה"צ הפנינג, פתוח לקהל הרחב, בשני הקמפוסים של המכללה בבאר שבע ובאשדוד ובו, סדנאות יצירה, ניסויים מדעיים, מופע קסמי מדע ומוקד איסוף תרומות וחפצים.

המכללה דוגלת בהקניית ערכים של מעורבות וערבות הדדית לסטודנטים הלומדים בה, אשר באים לידי ביטוי בפרויקטים התנדבותיים רבים כמו התנדבות במרכזי קליטה, בתי אבות ועוד. כמו כן, מדי שנה מתקיים כנס 'מהנדסים לעולם טוב יותר' ובו מוצגים פרויקטים אשר מראים כיצד באמצעות פיתוחים הנדסיים-טכנולוגיים ניתן לחולל שינוי חברתי, לשנות ולשפר אורחות חיים.

 

כמדי שנה, קבוצת מלם תים, קבוצת שירותי IT, נוטלת חלק ביום המעשים הטובים ומאות עובדיה משתלבים בפרויקטים שונים המתקיימים במהלך מספר ימים: שיפוץ וחלוקה לנזקקים – חלק מעובדי החברה יוצאים לשפץ מועדוניות של נערות בסיכון וילדים עם מוגבלויות ועובדים נוספים אוספים ארגזי ציוד ומזון למשפחות נזקקות ונוסעים אליהם לחלוקה.

אריזות וחלוקת מזון למשפחות נזקקות
אריזות וחלוקת מזון למשפחות נזקקות
 

בית קפה לקשישים - בניין מלם תים מציע לקשישי האזור בוקר של כיף והופך ליום אחד לבית קפה, אליו מגיעים הקשישים בהסעות מבית אבות בסביבה. הם ייהנו מאווירת בית קפה אמיתית, עם כיבוד ושתייה. בנוסף, מכינים להם פעילויות של שירה בציבור, בינגו, סדנאות שונות ועוד. כל הפעילות מועברת על ידי מתנדבי החברה.

 

בית קפה לתלמידים מחינוך מיוחד - בניין החברה ברחוב הסיבים בפתח תקווה הופך ליום אחד לבית קפה פעיל עבור תלמידי תיכון מבית ספר לחינוך מיוחד. התלמידים ייהנו מכיבוד מעשה ידי העובדות והעובדים של מלם תים וכן מפעילויות המותאמות לגילם בתחומים שונים, כולל פעילויות בתחומי המחשוב והטכנולוגיה.

 

כמו כן, בבניין החברה מתקיים יריד מכירות של בגדים ואקססוריז יד שניה, שכל הכנסותיו תרומה לעמותה לנערות בסיכון. בנוסף לפעילויות המגוונות, מעבירה הנהלת החברה מסר מחזק לכלל העובדים, על החשיבות לעשיית מעשים טובים בכל ימות השנה. כפעולה התומכת במסר, מחולקים לעובדים כרטיסי הגרלה בבנייני החברה למעשים טובים.

   

דורית בר, מנהלת אגף משאבי אנוש במלם תים: "מלם תים, כחברה שחרטה על דיגלה את נושא האחריות החברתית בכל ימות השנה, שמחה לנצל את ההזדמנות של יום המעשים הטובים לתרומה לקהילה בה היא פועלת, בעיקר בקרב תושבי העיר פתח תקווה. גם במירוץ הטכנולוגי בו אנו שרויים, אסור לשכוח את הפן האנושי. זה המסר שאנו מעבירים לעובדינו והם מצידם משתפים פעולה ברצון רב ואהבה". בנוסף, עשרות מעובדי החברה מתנדבים באופן קבוע, לאורך כל השנה, במגוון עמותות, כדוגמת: משטרת ישראל, מד"א, פעמונים ועוד.

 

האגודה להתנדבות, האגודה הגדולה ביותר בשירות הלאומי, מקיימת היום באולמי ויולה בחולון יריד בחירת מסלול השירות השנתי/דו שנתי של מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי. בין השעות 9:30-14:30 נמצאים במקום רכזים ורכזות מן השירות הלאומי שיסבירו למתנדבים את מסלולי ההתנדבות השונים, וכן מתקיים יריד מעשים טובים.

 

יריד ההתנדבות
יריד ההתנדבות
 

בקבוצת פל, העוסקת במתן שירות אחריות ותיקונים למוצרי חשמל ביתיים, המעסיקה מעל 1,000 טכנאים בכל רחבי הארץ, הקדישו ליום המעשים הטובים מחשבה רבה, ולבסוף הוחלט לעשות מעשה טוב עבור מי שעושים מעשים טובים 365 ימים בשנה. "בחרנו לעשות משהו טוב למי שנותן כל כך הרבה במשך השנה, והתחלנו לחפש את האנשים האלה", אומר דורון אלטר, סמנכ"ל קבוצת פל.

 

"עד מהרה הגענו למי שמכונים 'חוד החנית של ההתנדבות בישראל', הלא הן משפחות האומנה", אנשי קבוצת פל פנו לעמותת "אור שלום", העמותה הגדולה בישראל המטפלת בילדים שהוצאו מביתם על ידי רשויות הרווחה. "פנינו לעמותת אור שלום וביקשנו להציע את השירותים שלנו ללא תשלום, עבור כל משפחות האומנה של העמותה", מספר אלטר. באור שלום הרימו את הכפפה, והחל מהיום, ובמהלך הימים הקרובים, מאות הטכנאים של קבוצת פל, יגיעו אל משפחות האומנה של אור שלום, ויעניקו שירותי תיקון ותחזוקה, ללא תשלום, למגוון מכשירי החשמל הביתיים כגון - מקררים, תנורים, מזגנים וכד'. השירותים יכללו בין היתר: אבחון של תקלות ותיקונן, ניקוי מסנני המזגנים, הדרכה לשימוש בטוח במכשירי חשמל וטיפים לחיסכון בחשמל.

 

"יום המעשים הטובים הוא מבורך", הוסיף אלטר. "חשוב שהחברות הפרטיות במדינה, ובמיוחד הגדולות שבהן, ידעו שמוטלת עליהן גם אחריות חברתית. אחריות זו תקפה לאורך כל ימות השנה, אך ביום זה אנו משתדלים לעשות קצת יותר, במטרה להפוך את ההתנדבות והנתינה אצל משפחות האומנה למסורת של שנים ארוכות."

 

במהלך השבוע האחרון הגיע צוות ההנהלה והעובדים של חברת ISS ישראל, המספקת שירותי הסעדה וניקיון לארגונים ומוסדות, אל בתיהם של חמישה עובדים מתחום הניקיון, האחזקה והמטבח בחברה, על מנת לשפץ ולנקות את דירותיהם לרגל שבוע מעשים טובים.

צוותי ההנהלה והעובדים, הנקראים "סיירת המלאכים", פקדו את הבתים בשעות הבוקר והחלו במלאכה: סיידו וצבעו את הבתים, שיפצו ושידרגו את קירות המטבחים ומילאו את הדירות בציוד חדש, ביצעו תיקוני חשמל, אסתטיקה וטיח, חידשו את האקססוריז בכל החדרים, ואף החליפו את כל מצעי המיטות במצעים חדשים ונקיים. בנוסף, מילאו הצוותים את המקררים בכל טוב: שתייה, מאפים, עוגיות וכריכים ארוזים.

 

זו השנה הרביעית בה החברה מתגייסת למען עובדיה לכבוד שבוע מעשים טובים ופסח, וכן בראש השנה. מנכ"ל החברה חזי עובדיה, שהתגייס גם הוא לסיירת, אמר: "התרומה לקהילה, ובפרט לעובדים, היא נר לרגלינו. זוהי מסורת מיוחדת בחברתנו, לפיה ישנה הסתכלות על כל עובד והעצמתו. זה מה שמייחד את החברה. כל עובד שלנו, הוא עבורנו כמשפחה. לשמח אותם, לעזור להם, לראות חיוך על פניהם, מחמם את לבנו.

 

"נמשיך בעשייה חשובה זו במהלך חודשי השנה וכל שנה ושנה. אני מאחל לכולם חג שמח". לסיירת הצטרפה ביום ראשון האחרון גם סמדי בומבה ווקנין הזכורה ממאסטר שף ונמנית עם השפים בחברה.

   

זו השנה הרביעית בה עובדי מפעל הפיס משתתפים בפעילויות למען הקהילה במסגרת יום המעשים הטובים. הפעילות כללה את כלל עובדי החברה, אשר קיימו את הפעילות ההתנדבותית, בחווה אקולוגית-קהילתית הצמודה לכפר הילדים בסיכון גבוה, בית אפל שבגן יבנה.

 

בית אפל הינה פנימייה שיקומית, אשר קולטת ילדים ובני נוער, בגילאי 3-18. הילדים ובני הנוער בפנימייה משולבים בחיי היומיום ובמסגרות החינוכיות של גן יבנה במקביל לתכניות ייחודיות, העוסקות בפיתוח כישורי חיים וחינוך, המותאמות לכל שכבת גיל וניתנות על ידי צוות הפנימייה.

 

השנה, מפעל הפיס נרתם לקדם ארבעה פרויקטים מרכזיים בפעילות, אשר החלה בשעות הבוקר ונמשכה עד שעות הצהריים: יצירת טרסת צמחי תבלין, בה ישתלו צמחי תבלין ארצי-ישראליים סביב מבנה שהוקם במקום, חריטת שלטי הכוונה ופיזורם בחווה, הקמת גדרות וסימון שבילים בחווה ובניית מרחב משחקים מצמיגים עליו ישתלו עצים טרופיים.

 (צילום: איקי מימון)
(צילום: איקי מימון)

 

70 עובדי חברת מארוול ישראל התנדבו היום במסגרת יום המעשים הטובים הבינלאומי וחברו ל"לקט ישראל" העוסק בהצלת מזון עודף והעברתו לכ-175,000 נזקקים. במסגרת הפעילות קטפו ירקות שורש בשדות הארגון בנהלל, מיינו וארזו במרכז הלוגיסטי ברעננה.

 

"זוהי הזדמנות עבורנו לתרום לחברה ולקחת חלק פעיל ביום מיוחד זה", אמרה קרן רדו, מנהלת משאבי אנוש במארוול ישראל. "אנו נהנים לאורך כל השנה מהעשייה ומהתרומה לקהילה ו'על הדרך' זוכים בחוויית עובד חיובית, גיבוש קבוצתי ו'מחוברות' לארגון ולערכיו. הנתינה היא חלק בלתי נפרד ממארוול ואין כל ספק שאנו מרוויחים לא פחות מהצד 'המקבל'."

 

 (צילום: באדיבות מארוול ישראל )
(צילום: באדיבות מארוול ישראל )

 

למעלה מ-1700 עובדי 'אלביט מערכות' לקחו חלק בפעילויות ב-50 מוקדים שונים ברחבי הארץ, מתל חי ועד ערד. בין היתר עסקו העובדים בניקוי חופים, קטיף למשקים החקלאיים, שיפוץ בתי ספר, שיקום יערות הכרמל, התנדבות בבתי חולים, הוסטלים ובתי דיור מוגן.

חיפה - ניקוי חופים חוף הבונים בשיתוף עמותת ecoocean (צילום: מיכל קדוש)
חיפה - ניקוי חופים חוף הבונים בשיתוף עמותת ecoocean(צילום: מיכל קדוש)

בנוסף העבירו עובדי אלביט מערכות הרצאות טכנולוגיות בבית ספר דרור שבחיפה - בית הספר בו מרבית תלמידיו עולים חדשים ובמסגרתו לומדים כ-350 תלמידים מגן חובה ועד כיתה ו'.

 

 "אנחנו רואים חשיבות רבה במעורבות חברתית ובתשומת לב לנעשה בישובים בהם החברה פועלת בכל רחבי המדינה, באופן שוטף ומתוכנן לאורך כל השנה", אמרה שלי גורדון, סמנכ"לית בכירה למשאבי אנוש, אלביט מערכות. "יום המעשים הטובים הוא הזדמנות לקיים מאמץ נוסף ומרוכז של מעשים טובים."

 

אתר חולון יבשה - איסוף חפצים לתרומה, מיון ואריזה לפי נושאים והעברה לתרומה לעמותות (צילום: מיכל קדוש)
אתר חולון יבשה - איסוף חפצים לתרומה, מיון ואריזה לפי נושאים והעברה לתרומה לעמותות(צילום: מיכל קדוש)
  

 

בתום יום המעשים הטובים יום הזמין יקב הרי גליל בשיתוף עם קן הקוקיה את כולם למסיבה שכל הכנסותיה מהיין יועברו לבניית סלי חג למשפחות נזקקות בעמותת לקט ישראל.

 

 

אגב, יום המעשים הטובים, כמו שראינו, הוא לא רק יום אחד, אלא תנופה המתפרשת על פני כל השנה ופעמים רבות אנחנו מגלים שהרצון לעשות טוב למען האחר נמצא בראש מעיינינו בתחומים רבים. הנה כך, למשל, בשבוע שעבר הסתיים האקתון בסימן "יום המעשים הטובים" של קורסי התכנות בבסמ"ח, בית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר. הקורסים מכשירים את התכניתנים של כלל הצבא לבנות מערכות תוכנה משמעותיות וחשובות לכל מערכה, ושמים דגש על מיומנויות של למידה עצמית ופיתוח בטכנולוגיות חדשות.

 (צילום: באדיבות דובר צה"ל)
(צילום: באדיבות דובר צה"ל)

בלילה לבן אחד ואינטנסיבי שמטרתו הייתה להצביע על כישוריהם, 21 צוותים של חניכים וסגל ישבו באוניברסיטת בן גוריון בנגב ופיתחו מערכות תוכנה שכל מטרתן היא לעזור ולתרום לקהילה."ההתנסות בפיתוח תוכנה מחוץ לצבא בצורה שונה ממה שהחניכים מכירים בשילוב עם השהיה וליווי של מנטורים מאוניברסיטת בן גוריון נתן ערך מוסף עצום לחניכים והעמיד במבחן את התהליך אותו עברו בששת החודשים האחרונים," אמר מפקד בקורס, סמל אלעד ישר.

 

"ההאקתון הוא אחד ממופעי השיא בהכשרת התכניתנים בקורס. ביומיים הללו הם הביאו לידי ביטוי מיומנויות חיוניות לתפקידם, בדגש על יצירתיות, הבנת הצורך והצגת פיתרון רלוונטי ומקורי לבעיה, כושר שכנוע, תכנון מוצר ויישום בתנאי לחץ וחוסר זמן. שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת בן גוריון איפשר לנו לחבר להאקתון גם מנטורים מהאקדמיה ששמו בנוסף דגש על תחום ה-data science. הכלים שצברו יאפשרו לחניכים להגיע להישגים גבוהים בהמשך שירותם במימוש המערכות המבצעיות והניהוליות בצה"ל", הוסיף רמ"ד תוב"ל, סרן אביחי קאפח.

 (צילום: באדיבות דובר צה"ל)
(צילום: באדיבות דובר צה"ל)
 

במקום הראשון זכתה האפליקציה ניהול מחויבות אישית - המסייעת לנהל את המחויבות האישית של התלמידים בבית ספר. האפליקציה מתכללת במפה את כלל העמותות הנמצאות בסביבתך שבהן ניתן להתנדב

ושמה במעקב את פעילות התלמיד (מבחינת שעות פעילות). האפליקציה באה לעשות סדר גם אצל התלמידים במעקב אחרי השעות אותם הם משקיעים בפרויקט ויותר מכך לעשות סדר אצל העמותות כדי שיוכלו למצות את המיטב מהפרויקט המחויבות האישית. פרויקט המחויבות האישית בתיכון פותח דלת ענקית לבני נוער להחשף לתרומה לקהילה ואם מערכת שתנהל את הפרויקט בצורה טובה אפשר למנף אותו ולהוציא ממנו הרבה יותר

 

במקום השני זכתה ההמצאה PackIt - זהו אתר המציג קמפיינים של גיוסי כספים למען תרומה בצורה בה אתה באמת יודע לאן הכסף הולך. לדוגמה, קמפיין להכנת משלוחי מנות לנזקקים משתמש באתר יכול להכנס לקמפיין ולבחור בדיוק מה הוא תורם אם זה משלוח מנות שלם או כמה ואפילו מוצרים בודדים בחבילה.

 

במקום השלישי זכה גאלה - אתר המנהל מכירות פומביות אשר הרווחים מהן נתרמים לעמותות בדומה לאירועי ההתרמה המפוארים שרואים בסרטים. כשמפרסמים מוצר באתר ניתן לקבוע מראש כמה אחוזים מסכום המכירה יתרם ולאן הוא יתרם.

 (צילום: באדיבות דובר צה"ל)
(צילום: באדיבות דובר צה"ל)
  

סיפור מרגש נוסף הוא הקשר הקסום והמיוחד בין חונך לשעבר ב"כנפיים של קרמבו" בשם אריק אפליצוק (21) כיום כבר מפקד בקורס חובשים, לבין החניך שלו לשעבר משה בעבור, 12, ילד עם שיתוק מוחין. בפורים, משה אושפז בבית חולים בשל מצבו הבריאותי וכשאריק ששמע על זה הוא החליט לעזוב הכל ולהפתיע אותו בבית חולים, והגיע מצוייד בעמדת דיג'י שבנה במיוחד עבור משה ועם אוזניות וכל הציוד כדי לשמח אותו. 

  

לכל האירועים הפתוחים לקהל הרחב ולאירועי קולולם היכנסו לאתר יום מעשים טובים :

 

רוצים להתנדב ולעשות טוב? יום המעשים הטובים מהווה יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם משתתפים ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-100 מדינות. רוצים להתטרף? היכנסו לעמוד האירועים של "יום מעשים טובים" ומצאו את האירוע המתאים לכם! יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים