שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השלמת חקירה בפרשת המעונות: מני נפתלי הגיע ללהב 433
  אב הבית במעון ראש הממשלה בעבר, מוסר עדות בנוגע לפרשת המעונות. היא כללה חקירה של הוצאות פרטיות של שרה נתניהו על חשבון המדינה

   

  מני נפתלי (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
  מני נפתלי(צילום: אביגיל עוזי)

  מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, מוסר עדות הבוקר (יום ג') במשרדי להב 433 של המשטרה. זאת בהמשך לחקירת פרשת המעונות. נפתלי הגיע מלווה בעורך דינו דניאל חקלאי שמסר שבכוונתו של נפתלי לבקש הבהרה שאיננו עד מדינה בפרשה.

   

  הפרשיות שנחקרו במשטרה עסקו בגלגול הוצאות פרטיות של שרה נתניהו על חשבון המדינה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע בחודש ספטמבר כי שרה נתניהו תועמד לדין בכפוף לשימוע בפרשה, בעוון קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים.

  שרה נתניהו, עזרא סיידוף (צילום: גיל נחושתן, מוטי קמחי) (צילום: גיל נחושתן, מוטי קמחי)
  שרה נתניהו, עזרא סיידוף(צילום: גיל נחושתן, מוטי קמחי)

  בפרשה מעורב גם עזרא סיידוף, שעל פי החשד פעל עם שרה נתניהו ליצירת מצג שווא שלפיו במעון לא מועסקת מבשלת. במצב זה הוזמנו ארוחות ממסעדות ומשפים.  

  עיקר החשדות בנוגע להזמנת הארוחות נוגעים לאירועים שהחלו בספטמבר 2010 עד למרץ 2013, אז התקבלו על פי החשד במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקל.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו טען בזמנו כי הטענות נגד אשתו מופרכות, והסביר: "העלייה התלולה בהוצאות הארוחות במעון ראש הממשלה נגרמה כתוצאה מעבירות שביצע אב הבית הבעייתי מני נפתלי, עד מדינה עבריין ושקרן סדרתי. ההוצאה החודשית הממוצעת על ארוחות מוזמנות בתקופה שבה נפתלי כיהן כאב הבית היא פי 5 (!) לעומת הממוצע החודשי בארבע השנים שלאחר מכן, כשנפתלי לא עבד שם. זה אומר הכול.

   

  "נפתלי טופל האשמות שווא על רעיית ראש הממשלה כדי למלט את עצמו מאחריות לעבירות שביצע. לא זו בלבד שרעיית ראש הממשלה לא עברה שום עבירה - אלא שעצם העיסוק במזון של ראש הממשלה נתניהו, שפועל סביב השעון למען המדינה וביטחונה, ובמזון של משפחתו הוא עיסוק פתטי ואובססיבי. אף ראש ממשלה קודם לא זכה לחטטנות כזאת הגם שההוצאות של ראשי ממשלה אחרים על ארוחות היו זהות ולעתים אף גבוהות בהרבה. עד מתי תימשך ההתעסקות האובססיבית הזאת במשפחת נתניהו?".

  עו"ד דניאל חקלאי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד דניאל חקלאי(צילום: מוטי קמחי)
   

  נפתלי הגיב בשעתו: "אם כתב האישום יהיה רק על הארוחות, זה תרגיל בעיניי, טריק שבא להראות כאילו היועמ"ש עובד ואשר יגרום לשרה נתניהו לצאת חלק מהכל. אני לא מחפש נקמה". 

   

  עורך הדין דניאל חקלאי המייצג את נפתלי מסר: "אין מקום לשמוח לאידה של הגברת נתניהו. הגשת כתב אישום היא דבר עצוב הן לנאשמת עצמה והן לקרובים שלא חטאו (כדוגמת בנה הצעיר אבנר שהוא חייל ואדם טוב לב שלא חטא בדבר). עם זאת, אין מנוס מהגשת כתב אישום במצב דברים שבו הוצאות אישיות בסך מאות אלפי שקלים מגולגלות על קופת המדינה לכאורה. על קופת הציבור. על כספי המסים שלנו. של אזרחי מדינת ישראל. של כולנו".  

   

  עוד אמר: "אנחנו מכבדים את טענת גברת נתניהו לחפותה. אך מטבע הדברים אנחנו נעמוד בקשיחות מול כל ניסיון כוזב לגלגל את האישומים החמורים לפתחו של מני נפתלי שהוא אדם ישר, אמיץ ואמין שהעז לחשוף חלק מהפרשה החמורה הזו. אנחנו קוראים לגברת נתניהו, למקורביה וגם לראש הממשלה, להפסיק את מסע הכזבים נגד מני נפתלי, להימנע משיבוש מהלכי המשפט ולהתמקד בהגנתה המשפטית של גברת נתניהו. מני נפתלי, מצדו, יתייצב להעיד עדות אמת במשפטה הפלילי של גברת נתניהו ככל שיידרש לעשות כן במעמד של עד תביעה שזכה בחסיון מפני הפללה עצמית. הוא אינו עד מדינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים