שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יותר מ-3.5 שנות מאסר לשודד קשישה שנפצעה קשה
  באוקטובר האחרון ארב דניס ברודובסקי אחר לריסה טנקלביץ בעת שיצאה מהבנק. בסרטון שהגיע לידי ynet ניתן לראות כיצד ברודובסקי עקב אחריה. הוא משך מידה את הכסף והיא נפלה ונפצעה קשה. בשבוע שעבר הוא נידון למאסר. השוטרים אספו עבורה את כל הכסף שנגנב

   

   

  בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר בשבוע שעבר 44 חודשי מאסר על דניס ברודובסקי, תושב דימונה, בגין שוד בנסיבות מחמירות של לריסה טנקלביץ שנפצעה קשה בשוד. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון שהושג עם הפרקליטות. בסרטון שהגיע לידי ynet ניתן לראות כיצד ארב השודד לטנקלביץ בעת שיצאה מהבנק עם כלבה.

   

  האירוע התרחש בחודש אוקטובר אשתקד. ברודובסקי הבחין בטנקלביץ, בת 72, נכנסת לסניף בנק הפועלים בדימונה. היא משכה מהכספומט אלפיים שקלים, חלק מקצבת הביטוח הלאומי שלה. בסרטון ניתן לראות כי לאחר שיצאה עם כלבה מהבנק, שהשודד עומד לצד הכניסה ובוחן כל צעד שלה. לאחר כ-20 שניות, בעת שהקשישה מתרחקת, הוא סיים שיחה עם עוברת אורח והחל לעקוב אחריה.

  טנקלביץ עם השוטרים שאספו עבורה את הכסף ()
  טנקלביץ עם השוטרים שאספו עבורה את הכסף

  לאחר מכן הגיע ברודובסקי לבניין המגורים שלה ומשך מידיה שקית ובו הכסף שמשכה. היא נפלה בגרם המדרגות ונפצעה באורח קשה. היא אושפזה בבית החולים סורוקה בבאר שבע וסבלה מדימום מוחי. לאחר שחזרה להכרתה הגיעו שוטרי דימונה לבקר אותה, לאחר שאספו עבורה את כל הכסף שנשדד ממנה.

   

  כשהחזירו השוטרים לקשישה את הכסף היא הודתה להם ואמרה: "אולי תיתנו לגנב את הכסף. כנראה שהוא זקוק לזה". הסדר הטיעון הוגש על דעתה של המתלוננת, שהעדיפה שלא להעיד בבית המשפט ולפגוש בתוקף שלה. נכדותיה של הקשישה עדכנו את הפרקליטות כי היא עברה הליך שיקום והיא מתניידת באמצעות הליכון ונעזרת במטפלת.

   

  שופט המחוזי אליהו ביתן אישר את הסדר הטיעון. בגזר הדין כתב כי "הפגיעה שנגרמה למתלוננת קשה וחמורה. רק כפסע בינה לבין קיפוד חייה. תוצאותיה ילוו אותה למשך זמן ארוך ואולי אף לתמיד".

   

  עוד כתב השופט כי "הנאשם פעל באטימות לב, בהותירו את המתלוננת שרועה על הרצפה פצועה וכואבת, לאחר נפילה קשה במורד גרם המדרגות והוא נמלט מהמקום עם השלל. אוכלוסיית הקשישים מועדת לנפילת קורבן למעשים כאלה וקיים צורך מובהק להרתיע ערלי לב מפני תקיפתם ונטילת רכושם, בהטלת עונשי מאסר חמורים".

   

  השופט גזר על הנאשם 40 חודשי מאסר והפעיל עונש מאסר על תנאי שהושת עליו בתיק אחר של ארבעה חודשים. סך הכול ירצה ברודובסקי 44 חודשי מאסר. כמו כן הטיל בית המשפט על הנאשם לפצות את טנקלביץ בסכום של 3,000 שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים