שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שערוריה: לא השיגה קריטריון - ותצא לגביע העולם
  המתעמלת לא השיגה את הקריטריון לתחרות בבאקו. למרות זאת, ובניגוד מוחלט לתקנון ולהחלטת הוועדה המקצועית, מספר מצומצם של חברי האיגוד החליט לשלוח אותה במימון הפועל ת"א. המאמנות בענף זועמות: "ביזיון, התנהלות בריונית". האיגוד: "פועלים לפי הנהלים"

  כאילו לא הספיקו השערוריות האחרונות בהתעמלות בארץ בשנה האחרונה, עם הדחתה וחזרתה של אירה ויגדורצ'יק והדחת היו"ר רזי פלד, כעת הגיעה אחת נוספת, הפעם בהתעמלות המכשירים. האיגוד החליט לשלוח ספורטאית לתחרות גביע העולם בבאקו למרות שהיא לא עמדה בקריטריון ולא אושר לה להשתתף.

    

  תחילת הסיפור ב-22 לפברואר באולם בהדר יוסף שבתל אביב, שם התקיימה תחרות מבחן לקראת גביע העולם. אף מתעמלת לא השיגה את הקריטריון שנקבע מראש, הדורש השגת ציון ספציפי בשני מכשירים לפחות.

    

  מקבילים מדורגים (אילוסטרציה) (צילום: getty images) (צילום: getty images)
  מקבילים מדורגים (אילוסטרציה)(צילום: getty images)

   

  למרות זאת, כעבור מספר ימים התקיימה ישיבת ועדה מקצועית, אשר דנה בבקשת אגודת הפועל תל אביב להוציא את המתעמלת על חשבון האגודה, יחד עם מאמנת ושופטת. בישיבה הוחלט ברוב קולות כי אין לאשר יציאת מתעמלת על חשבון האגודה לתחרות רשמית של FIG (איגוד ההתעמלות העולמי), במיוחד אם נקבע עבורה קריטריון שלא הושג.

     

  צפו בויגדורצ'יק מגיעה לשימוע לפני פיטורים

  צפו בויגדורצ'יק מגיעה לשימוע לפני פיטורים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שלשום התברר במייל שנשלח לחברי האיגוד כי יושבי ראש האיגוד הזמניים, עודד אברמסון וכנרת צדף, ומספר חברי הנהלה נוספים אישרו להפועל תל אביב לצאת לתחרות על חשבון האגודה. זאת, בניגוד להחלטת

  הוועדה וללא עדכון כלל חברי ההנהלה.

   

  ההחלטה גרמה לסערה גדולה בקרב מאמנות וראשי אגודות שונות בענף ברחבי הארץ ולהתכתבות ארוכה ועצבנית, שעירבה גורמים רבים. "עצוב מאד שזו ההתנהלות", כתבה אחת המאמנות. "זו התעלמות מוחלטת מקריטריונים, החלטות ונהלים. יד ימין ממנה ועדה מקצועית, ויד שמאל מבטלת את החלטותיה. וגם זה באופן שאין לי איך לכנותו אלא ביריוני. ב-15 במרץ צפויה להתקיים תחרות מבחן לקביעת המתעמלות שייצאו לתחרות באוסטריה. האם יש צורך לקיים את התחרות, או שאותו 'מספר מצומצם של חברי הנהלה' מתכוון ממילא להחליט מיהן המתעמלות שייצאו?".

   

  מאמנת אחרת הוסיפה: "זה הזוי ולא מתקבל על הדעת. תפקידכם הוא לקדם ולתמוך באגודות באופן שווה ולהביא תוצאות על פי היכולות של כל אגודה, כי ככה ספורט עובד. תנו גב להחלטות מקצועיות, לא עוד על הגב שלנו. זו הקריירה שלנו, הפרנסה שלנו, החיים שלנו, לא עוד משחק עבורכם. הטעות היא שלכם. אנחנו האיגוד, אנחנו אלו שמייצרות את ההתעמלות, אנחנו השטח העובד. בלעדינו אין התעמלות ולכם אין למי להיות כהנהלה".

    

  מאיגוד ההתעמלות נמסר: "איגוד ההתעמלות פועל בהתאם לנהלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים