שתף קטע נבחר

"וואו, מה זה?": F-18 נעל על "עב"ם"

הסרטון שמשגע את אמריקה: מטוס הצי צילם עצם מסתורי, המומחים בהלם. "אין לזה הסבר. זה רוסי, סיני או חייזר"

 

 

טייס של הצי האמריקני נדהם כשזיהה עצם מסתורי נע במהירות רבה בשמיים, מעל האוקיינוס האטלנטי. הרגע הזה נתפס במצלמת הטייס ופורסם על ידי "אקדמיית הכוכבים לאומנויות ומדעים", ארגון התומך בחקר עב"מים. גם מומחים חיצוניים הביעו פליאה ואחד מהם אמר אתמול (יום שני) ל-CNN: "אין לי שום הסבר לכך". צפו בסרטון שכבש את כותרות האתרים המרכזיים בארצות הברית.

 

בסרטון שאורכו שתי דקות נראה העצם נע מתחת למטוס F-18 של הצי האמריקני, שהיה בגובה של 25 אלף רגל. "מה זה לעזאזל?", תוהה הטייס, לאחר שהצליח לנעול על העצם המסתורי רק בניסיון השלישי.

 

הטייס המשיך לעקוב אחר האובייקט, בזמן ששוחח עם קולגה ותהה עמו במה מדובר. "אלוהים", "וואו, מה זה?", "תראה את זה", הם אומרים בשיחה הקצרצרה. המקרה אירע בחוף המזרחי של ארצות הברית ב-2015.

עצם מסתורי מעל האוקיינוס האטלנטי ()
עצם מסתורי מעל האוקיינוס האטלנטי

"אקדמיית הכוכבים" לא הבהירה כיצד השיגה את הסרטון, אבל אמרה כי זו אחת משלוש תקריות שפורסמו, שבהן עצם זר נראה על ידי כוחות צבאיים. אותן שלוש תקריות פורסמו בשנה שעברה, לאחר שדווח כי הפנטגון השקיע 22 מיליון דולר על מחקר בנוגע לעב"מים, מחקר שבוטל בינתיים.

 

כריסטופר מלון, בכיר מודיעין לשעבר ששירת בממשל קלינטון ובממשל בוש הבן, כתב מאמר ב"וושינגטון פוסט" וטען כי "הסרטונים מספקים עדות לקיום כלי טיס עדיף בהרבה על כל דבר שנמצא ברשות ארצות הברית ובנות בריתה".

 

"האם יכול להיות שרוסיה או סין מקדימות בהרבה מבחינה טכנולוגית את ארצות הברית? או שיש עדות לקיום חייזרים כלשהם", תהה מלון. הוא אמר כי הממשל לא מתייחס לאירועים האלו "כתקריות רציניות" והשווה זאת לכשלים של ארגוני הביון לפני 11 בספטמבר.

 

 

לואיס אליזונדו, בעבר ראש תוכנית חקר העב"מים בפנטגון וכיום ב"אקדמיית הכוכבים", אמר אתמול ל-CNN כי הסרטון שפורסם מעניק עדות נוספת למה שהוא כנראה מצבור גדול של חומרים בפנטגון בנוגע לתופעות לא מזוהות. "בינתיים אלו שלושה סרטונים שיצאו וכולם ראו. אבל יש עוד הרבה יותר עדויות. זה קצה הקרחון".

 

הוא ציין כי יש "קווי דמיון מוזרים" בין הסרטון החדש לזה מ-2002 שפורסם אשתקד – מיקום המטוס האמריקני, נוכחות של טייסי הצי, צורת ה"טיק-טאק" של העצם ודברים נוספים. המומחה הביטחוני של CNN דיוויד סוצ'י, שעבד ברשויות תעופה אזרחיות, אמר כי הדבר שהדהים אותו יותר מכול היה המחסור בחום שפולט העצם. "אין לי שום הסבר לדבר כזה", אמר.

 

אליזונדו אמר כי הוא לא סבור שזה פשוט "חייזר קטן ירוק", אבל הבהיר כי אסור לשלול כל אפשרות, וגם אם מדובר במטוס אויב, זה דבר שצריך להישמר מפניו: "זה יכול להיות כל דבר, ולכן צריך לבחון את זה. זה יכול להיות רוסי. זה יכול להיות סיני. זה יכול להיות איש ירוק ממאדים. אנחנו פשוט לא יודעים מה זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס הקרב נועל על העצם הבלתי מזוהה
מומלצים