שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד מדהים: נאשם תקף בעט בבית המשפט - ונורה למוות
  הרשויות האמריקניות התירו לפרסם סרטון וידאו מ-2014 שמתעד חבר כנופיה תוקף בעט עד תביעה ונורה ארבע פעמים על ידי מאבטח פדרלי ביוטה

   

   

  סרטון וידאו דרמטי שפורסם אתמול (יום ב') בארצות הברית באישור שופטת פדרלית מראה מרשל אמריקני יורה ארבע פעמים מטווח קצר לעבר נאשם בתוך בית משפט ביוטה. הירי לעבר הנאשם בוצע לאחר שקם ממקומו, חטף עט משולחן וקפץ על דוכן העדים והחל לתקוף עד מטעם התביעה.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  האירוע החריג התרחש בשנת 2014 בבית משפט פדרלי בעיר סולט לייק סיטי, והסרטון הותר לפרסום בעקבות פנייה של כמה כלי תקשורת, בהם סוכנות הידיעות AP, לפרסם אותו בתואנה שמדובר במסמך ציבורי חשוב בתיק של שימוש משטרתי בכוח.

   

  הנאשם סייאל אנגילו קם מכיסאו וחטף עט מהשולחן של עורך דינו (צילום: youtube) (צילום: youtube)
  הנאשם סייאל אנגילו קם מכיסאו וחטף עט מהשולחן של עורך דינו(צילום: youtube)

  ואז קפץ לעבר דוכן העדים וניסה לתקוף את העד (צילום: youtube) (צילום: youtube)
  ואז קפץ לעבר דוכן העדים וניסה לתקוף את העד(צילום: youtube)
  בסרטון הווידאו רואים את סייאל אנגילו בן ה-25, חבר כנופיית Tongan Crip, קם ממושבו שנמצא מאחורי עורך דינו במהלך מתן עדות, ולוקח מפרקליטו את העט. מישהו באולם צעק "וואה, וואה, וואה", אבל אנגילו הספיק להגיע במהירות לדוכן העדים והחל לנסות לדקור את העד באמצעות העט שבידו. העד נסוג אחורה ואנגילו נפל ואז התקרב אליו מרשל אמריקני (מאבטח פדרלי בשירות משרד המשפטים) וירה בו ארבע פעמים.

   

  פרקליט ההגנה תפס מחסה מתחת לשולחן

  אישה אחת נשמעה צועקת בעקבות הירי וכמה אנשי אכיפת החוק רצו לדוכן העדים. עורך דינו של אנגילו תפס מחסה מתחת לשולחנו בשעה שאנשי התביעה עמדו בהלם.

   

  פקיד בית המשפט חסם את הכניסה לאולם וסימן לאנשים בחוץ לא לזוז וידו הימנית הונחה על נרתיק האקדח שלו. "תשכב על הרצפה", צעק מישהו לכיוונו של אנגילו. "זרוק את העט. זרוק את העט מידך", צעק שוטר אחד שעמד מעל הנאשם שתקף את העד.

   

  השופטת הפדרלית טנה קמפבל לוותה מחוץ לאולם בית המשפט, מישהו באולם צלצל למוקד החירום 911, ואז הסתיים סרטון הווידאו.

   

  משפחתו טענה שניתן היה לעצור אותו מבלי לירות בו. סייאל אנגילו (צילום: AP) (צילום: AP)
  משפחתו טענה שניתן היה לעצור אותו מבלי לירות בו. סייאל אנגילו(צילום: AP)

  המרשל שירה באנגילו נוקה מכל חשד שפעל בניגוד לחוק. לינזי דונוהו, דוברת של שירות המרשלים, מסרה שהסרטון "מראה באיזו מהירות יכולה לפרוץ אלימות, בכל מצב". היא אמרה שהבולשת הפדרלית (FBI) ניקתה את המרשל מכל עבירה, ושחקירת התקרית קבעה שהשימוש בכוח היה בסמכותו.

   

  "המרשל פעל בצורה סבירה בהתאם לנסיבות"

  דונוהו הזכירה גם את פסיקתו ביום שישי האחרון של השופט המחוזי ג'ון דאודל. השופט דחה תביעה שהגישה משפחתו של אנגילו בגין הריגתו בניגוד לחוק. לדברי דונוהו, סרטון הווידאו הוכיח שהמרשל האמריקני, שהוצג בשם הבדוי "ג'יין דואו", פעל בצורה סבירה. משפחת איש הכנופיה ההרוג טענה שאנגילו בסך הכול החזיק עט בידו ושארבע היריות שנורו לעברו היו שימוש מופרז בכוח.

   

  פרקליט המשפחה, בוב סקייס, יצא נגד פסיקת השופט שהמרשל פעל בצורה סבירה בהתאם לנסיבות, ואמר שהווידאו מראה שהמרשל "נלחץ" והיה צריך להשתמש בשיטות אחרות כדי להכניע את אנגילו. הוא ציין את העובדה שאנגילו כבר היה על הרצפה כשנורו שלוש היריות האחרונות ושבית משפט מלא בשוטרים היה יכול לעצור אותו לפני שיפגע במישהו עם עט.

   

  "לא היה צורך להשתמש בכוח קטלני", אמר עורך הדין סקייס. "לא הייתה להם סמכות להשתמש נגדו בעונש מוות ולתקוף אותו". לדבריו, משפחתו של אנגילו עדיין לא החליטה אם להגיש ערעור על פסיקת בית המשפט.

   

  אנגילו היה אחד מבין 17 חברי כנופיית Tongan Crip שהואשמו ב-2010 בעבירות של קנוניה, שוד ושימוש בנשק. הוא היה הנאשם האחרון שעמד למשפט כשיתר הנאשמים נידונו לעשר עד 30 שנות מאסר.

   

  משרד המשפטים האמריקני רצה למנוע את פרסום תיעוד הירי בתוך בית המשפט מחשש שהפרסום יוביל לפעולת תגמול של כנופיות. פניהם של השופטת, עורכי הדין והמושבעים טושטשו בסרטון. בעקבות פניית כלי התקשורת לפרסם את התיעוד המדהים, טענו תובעים במשרד המשפטים שהתקשורת רצתה את סרטון הווידאו "כדי למכור עיתונים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים