שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אם תוקף הקשישים שהתבצר: "התרעתי שהוא במצב לא יציב"
  בית המשפט האריך בשבוע את מעצרו של רום מרשי שחשוד שתקף זוג קשישים והתבצר בדירתם בחיפה. אמו טענה כי התקשרה למשטרה והזעיקה צוותי מד"א: "אם המשטרה הייתה מקשיבה לי - הכול היה נגמר תוך דקות". המשטרה: "גרסתה חוטאת לאמת"

   

  בית משפט השלום בחיפה האריך היום (ג') בשבוע את מעצרו של רום מרשי, בן 32, שחשוד בתקיפת זוג הקשישים אתמול ובהתבצרות בדירתם בחיפה. הוא פצע קשיש באורח קשה ואת רעייתו של הקשיש שנפגעה קל. עוד שני שוטרים הותקפו על-ידו באמצעות מסור עוד קודם לכן באזור בית החולים בני ציון בעיר ונפצעו קל. מרשי חשוד בעבירות של ניסיון רצח ותקיפת שוטרים. 

   

  במהלך הדיון התברר כי כשעה לפני תחילת האירוע, התריעה אמו של מרשי בפני המשטרה כי בנה במצב לא יציב ובהמשך היא אף הזעיקה צוותי מד"א כדי לפנותו לבית החולים.

  רום מרשי בהארכת המעצר (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  רום מרשי בהארכת המעצר(צילום: אביהו שפירא)

  בדיון התברר עוד כי אירוע זה פתח למעשה את שרשרת האירועים כשצוותי מד"א שהגיעו לזירה הראשונה לא הצליחו להשתלט על החשוד והזעיקו את המשטרה. השוטרים הותקפו על-ידי החשוד ולאחר מכן הוא ברח לדירת הקשישים, תקף אותם והתבצר. האם תרז סיפרה כי התקשרה גם לביתם של הקשישים, אך הם לא ענו לה והיא עדכנה את המשטרה כי ייתכן שהוא נמצא שם.

   

  בדוברות משטרת מחוז חוף הודפים את טענות האם. "הניסיון לקשור בין פנייתה למוקד 100 לאירועי האלימות של בנה מטעה וחוטא לאמת. פנייתה אכן התקבלה במוקד בשעה 07:24, אך היא טענה כי הוא מתעסק עם עלים ברחוב וקורא למשיח ומבקשת מהמשטרה שיבואו לאשפזו", אמרו במשטרה.

   

  במשטרה ציינו כי בשיחה עם האם הובהר לה על-ידי המוקדן שלא מדובר בחשד לעבירה פלילית או מסוכנות לציבור ושעליה לפנות לגורמי הרפואה. עוד ציינו כי "בשונה מפנייתה, ניידת נשלחה לרחוב כדי לאתרו רק לאחר שהתקבלה במוקד פנייה ממד"א בדבר אדם חולה שמשתולל ברחוב ועם איתורו דווח על פציעת השוטרים והימלטות החשוד".

   

  בדיון קבע השופט, ד"ר זאיד פלאח, כי החשוד יישלח להסתכלות במהלך תקופת המעצר. החשוד עצמו סירב להתייחס לאירועים אתמול, הוא הופיע בדיון שעל פניו חבלות וידו חבושה לאחר שננשך על-ידי כלבי המשטרה במהלך הפעילות המשטרתית וההשתלטות עליו.

   

  בתום הדיון אמרה האם: "את האירוע הזה אפשר היה לגמור בתוך דקות, אם המשטרה הייתה מקשיבה לי בשיחת הטלפון שעשיתי בשבע וחצי בבוקר, הכול היה נגמר בתוך דקות, אבל הם אמרו שאם הוא לא ביצע עבירה הם לא יכולים לטפל במקרה. בסוף היה צריך להביא את כל המשטרה ואת כל היחידות כדי לגמור את האירוע הזה ולהשתלט עליו".

  רגע ההשתלטות, אתמול (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  רגע ההשתלטות, אתמול(צילום: עידו ארז)

  היא פנתה גם לשופט וביקשה ממנו שידאג שבנה יזכה לטיפול: "אני לא יכולה להשתלט עליו", אמרה. עורכת הדין שרית גולן-שטיינברג, שמייצגת את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה בתום הדיון כי על המשטרה לחקור את כל השתלשלות האירועים כדי להבין מדוע לא הצליחו למנוע את האירוע במקום להגיע להסלמה כה חמורה כפי שהייתה.

   

  נכדתו של המותקף, כרמל קמין, אמרה בשם בני המשפחה כי הם נדהמו לשמוע שאמו של החשוד התריעה על מצבו ודבר לא נעשה. "סבי הוא ניצול שואה בן 82 ואנחנו ממתינים שיעבור ניתוח. אחר כך תהיה הערכת מצב.

   

  "האיש שתקף אותו הוא פולש שנכנס לא כחוק לדירה מעליו ובמשך שנתיים חרף התלונות שלנו למשטרה ולרשויות לא נעשה דבר כדי להרחיק אותו מהמקום ולשמור על סבא וסבתא שלי. הבוקר לתדהמתנו אמו של הפולש הגיעה לדירה ואנחנו לא רואים שנעשה מאמץ אמיתי מצד הרשויות להרחיקם מהמקום".

   

  היא הוסיפה כי בני המשפחה מצפים כעת לקבל סיוע רפואי וכן מטפל מלווה לסבתא, בת 82. "היא נותרה לבדה ללא סבא שלי, שהיה עד כה התומך הראשי שלה והעוזר בכל פעולות היומיום".

   

  מצבו של הקשיש שהותקף אתמול על-ידי החשוד הוגדר הבוקר קשה ויציב. בבית החולים רמב"ם בחיפה אמרו כי הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ, מורדם ומונשם, והוא צפוי לעבור ניתוח לתיקון השברים בפניו. שלושת הפצועים האחרים, רעייתו של הפצוע הקשה ושני השוטרים שוחררו אתמול מבית החולים.

   

  בני המשפחה של זוג הקשישים סיפרו אתמול כי החשוד השתלט באופן לא חוקי על דירה הממוקמת מעל דירת הקשישים. הם סיפרו כי פנו אינספור פעמים למשטרה לגביו, ולטענתם הוא איים באופן קבוע על הזוג. במשטרת ישראל הדפו את הטענות ואישרו כי בעבר התקבלו תלונות כלפי החשוד, אולם טענו כי הן טופלו כראוי - וגלגלו את הכדור לפתחו של בית המשפט.

   

  "במשטרת ישראל התקבלו כמה תלונות בשנתיים האחרונות בגין פלישה לדירה ואלה נחקרו ביסודיות, לרבות מעצרו מספר פעמים של החשוד, חקירתו והבאתו לבית המשפט, בהתאם לסמכות בחוק", נמסר ממחוז חוף במשטרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים