שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  19 שנות מאסר לגבר שהרג את אשתו לעיני בנם בן ה-5
  יותר משנתיים אחרי שתושב אזור המרכז דקר למוות את אשתו לעיני בנם נגזרו עליו 19 שנות מאסר. האיש יפצה את בנו ב-180 אלף שקלים

   

   

  בית המשפט המחוזי בלוד גזר הבוקר (יום ד') 19 שנות מאסר על תושב אזור המרכז שהורשע בהריגת אשתו ב-2015. בתחילה הואשם האיש ברצח לאחר שביצע את המעשה מול בנם בן ה-5, אולם בהמשך נחתם עמו הסדר טיעון שבמסגרתו הומר סעיף העבירה להריגה. על פרטי המעורבים הוצא צו איסור פרסום.

   

  לפי כתב האישום המקורי, בני הזוג ובנם התגוררו יחד ונהגו לישון בסלון ביתם כשהבן ישן בחדר הסמוך. בני הזוג נקלעו לקשיים, צברו חובות ואילו הנאשם הפסיק לעבוד. בשל המצוקה נוצרו בין השניים עימותים.

   

  הפרקליטות טענה בכתב האישום כי בספטמבר 2015 בני הזוג שתו לשוכרה ואז החליט הבעל להרוג את אשתו. הוא הואשם כי דקר אותה לעיני בנם בן ה-5, לא הגיש לאשתו עזרה ונותר בדירה. אז הוא גרר אותה למקלחת, ניקה את הרצפה באקונומיקה וביקש מבנו שיאמר למשטרה שהיא ניסתה להרוג אותו. יומיים לאחר מכן התקשר למשטרה והודה כי הרג את אשתו.

   

  במהלך המשפט טען הנאשם כי הוא אינו זוכר מה קרה בבית. על אף שאין מחלוקת שהנאשם גרם למותה של אשתו בדקירות, הצדדים הגיעו כאמור להסדר טיעון. אחת הסיבות לכך היא העובדה שעד הראייה היחידי למעשה הוא ילד בן 5 שעליו היה צריך להסתמך ושאביו כבר ביקש ממנו שימסור גרסה שקרית עבורו.

   

  סיבה נוספת להסדר הייתה שעקב שיבוש הזירה נוצר פתח קטן לטענה המשפטית, שלפיה התרחש מאבק בין ההורים טרם הדקירות. בפרקליטות טענו שלא היה מאבק, אך האופציה הזו נותרה פתוחה במשפט.

   

  בפרקליטות מחוז מרכז אמרו לאחר החתימה על הסדר הטיעון כי "בסיום פרשת התביעה, שבה המדינה ובחנה את חומר הראיות בתיק ומצאה כי לא ניתן לקבוע, ברף הדרוש במשפט הפלילי, את יסודות עבירת הרצח שיוחסה לנאשם. לכן הורשע הנאשם בהריגת אשתו. הפרקליטות דרשה לגזור על הנאשם 23 שנות מאסר.

   

  פרט לעונש המאסר קבע בית המשפט כי הנאשם יפצה את בנו ב-180 אלף שקלים וכן את אמה של המנוחה ב-78 אלף שקלים.

   

  פרקליטו של הנאשם, עו"ד אבי כהן מהסנגוריה הציבורית, אמר: "מדובר במקרה טרגי מאוד שבו גרם הנאשם למרבה הצער למות רעייתו ז"ל. הוא הואשם ברצח אבל לאחר שניהלנו את כל פרשת התביעה וחקרתי את כל העדים, הסכימה המדינה להמיר את עבירת הרצח להריגה. המנוחה כפי הנראה תקפה את הנאשם  - עובדה שגרמה לו לאבד את עשתונותיו ולמרבה הצער לגרום למותה. אנו סבורים שלמרות חומרת המקרה העונש הוא חמור מדי ונשקול הגשת ערעור לעליון".

   

  עו"ד גל רוזנצוויג מפרקליטות מחוז מרכז אמר: "בית המשפט נתן ביטוי בגזר הדין לחומרת המעשים והצורך להרתיע בגינם וגם לאחר המתת המנוחה באופן אכזרי לעיני בנם בן ה-5 הוא פנה לקטין ושיבש הליכים ואמר שהמנוחה ניסתה להרוג אותו. הוא ביצע מעשה שהקשה על הוכחת מעורבתו במעשים. בית המשפט נתן ביטוי לעמדתנו שיש מקום לגזור עליו עונש משמעותי". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים