שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מוזמנות למוסך: פולקסווגן, שברולט, קאדילק ופורד
  יבואניות רכב מקומיות מזמינות מספר דגמים משנות ייצור שונות לתיקון יזום (ריקול) במוסכי הרשת המורשים

  יבואנית הרכב צ'מפיון מוטורס, משווקת מותג פולקסווגן, מזמינה למוסכיה מכוניות מדגם גולף ופאסאט עם מנועי דיזל, שיוצרו בין השנים 2011 ו-2012. לדברי היבואנית מדובר ב-79 מכוניות שנמכרו בישראל ובכולן יש צורך לבדוק או אף להחליף את מתנע הרכב. בכלי רכב בהם יש תקלה ישמעו רעשים ויהיו קשיי התנעה שכן המתנע עשוי שלא לנוע בעת הפעלתו, לקבל אספקת זרם קבועה ולהתחמם עד כשל מלא.

   

  פולקסווגן גולף - למוסך (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  פולקסווגן גולף - למוסך(צילום: רועי צוקרמן)

   

  בצ'מפיון מעריכים כי זמן הבדיקה והתיקון יארכו כשעתיים. מכתבי זימון נשלחו לבעלי כלי הרכב הרלבנטיים. לקוחות המעוניינים לדעת אם גם רכבם

  יידרש להגיע למוסך, יכולים לבדוק זאת באמצעות שרות הלקוחות של המותג.

   

  יבואנית הרכב UMI מזמינה מכוניות מדגם שברולט וקדילאק לשתי קריאות תיקון שונות. במקרה הראשון אלה 31 מכוניות מדגם שברולט טראוורס שיוצרו בין השנים 2009 ו-2011. בכלי רכב אלה יש צורך לתכנת מחדש את יחידת הבקרה האחראית על תפעולה החשמלי של דלת תא המטען. משך הזמן הנדרש הוא כחצי שעה. בעלי רכב המעוניינים לבדוק אם יוזמנו למוסך יכולים לבדוק זאת באזור המתאים באתר היבואנית או להתקשר למוקד שירות הלקוחות.

   

  בקריאה נוספת לתיקון שפרסמה UMI יוזמנו שמונה מכוניות מדגם קדילאק ATS שיוצרו בין השנים 2013 ו-2014. במכוניות אלה נדרש תכנות מחדש של מערכת בקרת האקלים. גם כאן מוערך זמן הטיפול בכחצי שעה ובעלי רכב יכולים לבדוק באתר החברה אם יוזמנו לתיקון.

   

  דלק מוטורס, יבואנית מכוניות פורד לישראל, מפרסמת אף היא קריאה לתיקון - של פוקוס עם מנוע 1.5 ליטר מוגדש שיוצרה בין התאריכים 18.7.2016 ו-11.11.2016. בדלק אומרים כי מדובר ב-23 מכוניות בהן יש צורך להחליף את יחידת הניפוח של כרית האוויר הבטיחותית, עקב חשש לכשל שעלול למנוע את פתיחתה במקרה של תאונה.

   

  בדלק מציינים עם זאת כי חלפים מתאימים לא נמצאים בארץ, ואלה צפויים להגיע רק ברבעון השני של השנה. זמן העבודה מוערך בכשלוש שעות. גם כאן, לקוחות המעוניינים לבדוק אם רכבם כלול בקריאה לתיקון יכולים לפנות למחלקת שירות הלקוחות.

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים