שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צפו בוואסילי מתרסק: "אלוהים, תעזור לי"
  ג'ורג' ואסילי, האוהד הכי שרוף של הירוקים, מתעורר בלילה מסיוטים על ירידת ליגה: "שבע השנים האלה לקחו לי 30 שנה מהחיים. אחרי הדרבי בכיתי כמו תינוק. אם הפועל חיפה תיקח אליפות אני אסתובב עם מסכה על הפנים מהבושה". ולמרות הכל הוא מאמין: "יהיה טוב"

   

  צפו בכתבה    (צילום: אביהו שפירא ואלעד גרשגורן | עריכה: אביתר כהן)

  צפו בכתבה    (צילום: אביהו שפירא ואלעד גרשגורן | עריכה: אביתר כהן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "מדובר בעונה הכי קשה שהייתה לנו, אבל אני הולך עם הקבוצה באש ובמים. לא האמנתי שנגיע למצב הזה. תופסים אותי אוהדים ברחוב ואומרים לי: 'לא מגיע להם שתלך אחריהם'. אני הולך ברחוב ובשפת הים וצועק לאלוהים 'תעזור לי'. מוציא את הזעם החוצה. אין לי חיים, אני לא מצליח לישון. אני מתעורר כל הלילה ואשתי שואלת אותי 'מה יהיה, ואסילי?' המשפחה חוששת שיקרה לי משהו. אני שואל למה מגיע לנו כל הרע הזה ואין לי תשובה".

   

  אין אחד שלא מכיר את ג'ורג' ואסילי, האוהד הכי ותיק, הכי שרוף והכי צבעוני של מכבי חיפה, שמלווה את הקבוצה כבר 50 שנה לכל משחק בארץ. ואסילי, או בשמו המלא אהרון וסילקובסקי, יחגוג הקיץ 66, אבל במקרה שלו לא בטוח שאפשר להשתמש במילה "חגיגה".

   

  מיואש. ג'ורג' ואסילי (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  מיואש. ג'ורג' ואסילי(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  "אוכלים לי את הלב", הוא מספר בכאב מלווה בדמעות בראיון ל"ידיעות אחרונות". "אומרים לי 'הקבוצה שלך חרא, תוריד את הבגדים שלהם', ואני אומר: יהיה טוב. שואלים אותי 'למה אתה צריך ללכת אחריהם בגילך?' ואני עונה: זה החיים שלי".

   

  ואסילי חי ונושם את מכבי חיפה 24 שעות ביממה. סדר היום שלו בשנים האחרונות הוא כזה: קם בבוקר אחרי לילה של מחשבות ו/או סיוטים על ירידת ליגה, לובש בבוקר את הבגדים הירוקים עם סמל הקבוצה ("באופן קבוע") ויוצא לחוף הים, שם הוא מתפלל לימים טובים יותר. לאחר מכן הוא מגיע לפרלמנט מחוץ לסופר השכונתי (אתם יכולים לנחש על מה מדברים שם). בערב הוא מגיע הביתה ומקבל עשרות טלפונים של אוהדים, שמדברים ומתייעצים איתו. "אוהדים אומרים לי: 'אם נרד ליגה אנחנו נתאבד'. אני מסביר להם שכבר הייתי בסיטואציה הזו כששיחקנו בליגה א'. אבל אם חלילה נרד? זה הסוף שלי". בלילה אשתו רחל מכניסה אותו בכוח למיטה כי הוא שקוע במחשבות שלא עושות טוב לאף אחד - לו, לה או לארבעת ילדיהם.

   

  ג'ורג' ואסילי. "אומרים לי: 'הקבוצה שלך חרא'" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  ג'ורג' ואסילי. "אומרים לי: 'הקבוצה שלך חרא'"(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  למה מכבי חיפה נמצאת איפה שהיא נמצאת?

  "אין שחקנים שמזוהים עם המועדון, אין סמלים כמו קטן ובנאדו. צריך לתת יותר הזדמנויות לשחקני הבית, כאלה שגדלו במועדון ואכפת להם ממנו. חבל שזה לא קורה, כי מחלקת הנוער של מכבי חיפה היא פס ייצור של כישרונות. צריך לדעת מה לעשות איתם ואיך להוציא מהם את המיטב, כמו שמצליחים במכבי ת"א. היינו אימפריה ועכשיו אני צריך לשמוע את אוהדי הפועל חיפה מקניטים אותי. אבל אני לא מתבייש להסתובב עם הבגדים הירוקים ומאמין שיגיעו ימים טובים יותר".

   

  מה עבר לך בראש אחרי ה-3:0 בדרבי?

  "היית בשוק טוטאלי, בכיתי כמו תינוק. לא הצלחתי לעצום עין כל הלילה. הרגשתי בושה שלא הרגשתי בחיים. הדרבי זה החיים שלנו, ביזו אותנו. אם אני מקבל עידוד מאוהדי הפועל חיפה שאומרים לי 'ואסילי, יהיה טוב', אז תבין לאיזו תהום הגענו. יש לנו אוהדים מדהימים, חבל שזה ככה".

   

  ואסילי ביציע בסמי עופר (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
  ואסילי ביציע בסמי עופר(צילום: ראובן כהן)

   

  מה אתה חושב על יענקל'ה שחר?

  "אלוהים שלח לנו אותו. עובדים עליו, מביאים לו שחקנים בהרבה כסף ויש לנו לא מעט צעירים כמו גוזלן, ריאן, ויסמן שמככבים בכל מיני קבוצות. למה להביא כל כך הרבה זרים? אין מי שינשק את הסמל היום, בגלל זה אנחנו אוכלים אותה שנה אחר שנה. יענקל'ה איש טוב, חבל לי על הכסף ועל הבריאות שלו".

   

  "אלוהים שלח לנו אותו". יעקב שחר (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  "אלוהים שלח לנו אותו". יעקב שחר(צילום: עוז מועלם)

   

  ומה עם הבריאות שלך?

  "ברור שזה פוגע לי בבריאות, אני אחד שלוקח ללב. הקבוצה 24 שעות במחשבות שלי, מכבי חיפה זו הגאווה שלי, זה החיים שלי, אבל הבריאות הולכת לי. שבע השנים האלה לקחו לי 30 שנה מהחיים".

   

  אתה לא חושש ששחר יתייאש ויעזוב?

  "מאוד חושש. אם הוא יחליט לעזוב אני אעשה שביתת רעב ליד הבית שלו ולא אתן לדבר כזה לקרות. אני מתפלל יום ולילה שהוא לא ילך. איזה בעלים אחרי הפסד לעכו משדרג לשחקנים את הרכבים? הוא נכס, רק חבל שהשחקנים לא מחזירים לו ולא אוכלים את הדשא".

   

  לשחקנים לא אכפת

  ואסילי יודע מה צריך כדי להחזיר את חיפה לימים הגדולים: "רק אם יהיו פה שחקני בית שאכפת להם נחזור בקרוב לצמרת הכדורגל. צריך שחקנים שינשקו את הסמל, מכבי חיפה זאת אימפריה, יש לשחקנים תנאים שאין באף מקום, יכול להיות שהשחקנים שמקבלים מאות אלפים עם חוזי ענק, לא אכפת להם כי הם יודעים שיש להם חוזים ארוכים. יענקל'ה חייב לתת חוזה לשנה, לא יותר מזה".

   

  אתה רואה את ההצלחה של הפועל חיפה ומקנא?

  "את האמת, כן. אתה יודע למה הפועל חיפה מצליחה? כי כץ קשה איתם, לא נותן להם כל מה שהם רוצים כמו שקורה אצל יענקל'ה. אם הפועל חיפה תזכה באליפות אני אצטרך להסתובב עם מסכה של פורים על הפנים מהבושה, אולי ככה לא יכירו אותי. יש להם מאמן משלנו, קלינגר, שמבין עניין".

   

  "אתה יודע למה הפועל חיפה מצליחה? כי כץ קשה איתם" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  "אתה יודע למה הפועל חיפה מצליחה? כי כץ קשה איתם"(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  מה דעתך על צוות האימון הזר?

  "לא מבין למה צריך צוות זר. המאמנים טובים, אבל צריך מאמן כמו יובל נעים שצועק ומקלל ואז השחקנים מבינים שהם צריכים לתת את התפוקה. גם את לוזון לא היה צריך להוציא, הוא הביא יותר נקודות

   ממה שהביאו אחריו. לא מבין על מה יענקל'ה נותן להם עוד עונה".

   

  חושש מירידת ליגה?

  "בטח שאני חושש, אם הגעתי למצב שאני אומר תיקו מול אשקלון טוב לנו תבין עד כמה המצב קשה. טוב שאנחנו בפלייאוף התחתון, ככה יהיה אפשר לבנות קבוצה כמו שצריך בסבלנות".

   

  אתה חושב שהקהל ימשיך להגיע בכמויות?

  "האוהדים הפנאטיים, משהו כמו 5,000, ימשיכו להגיע, אבל שאר האוהדים יעשו חשבון נפש אחרי שנים של אכזבות. לא כולם פראיירים כמו ואסילי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים