שתף קטע נבחר

כמעט שבוע להיעדרותו של נדב: "לא היה לו מספיק ציוד"

נמשכים החיפושים אחר נדב היימן שנעדר. החיפושים מתמקדים באזור ירושלים, מצפה רמון ומדבר יהודה וכן באזור מושב כוכב מיכאל שבו התגורר. לפני כ-8 שנים נעלם היימן שנטש אימון סיירת מטכ"ל ושב לביתו אחרי חיפושים נרחבים אחריו. בן דודו: הוא התמודד עם מצבים לא פשוטים"

 

גם היום (ה') נמשכים החיפושים אחר נדב היימן, בן 28 מהיישוב כוכב מיכאל בדרום, שביום שישי שעבר הודיע להוריו שהוא יוצא לטיול ומאז לא יצר קשר. עשרות מתנדבים סורקים אזורים שונים בארץ - החיפושים מתמקדים באזור ירושלים מצפה רמון ומדבר יהודה - באמצעות ג'יפים וטרקטורונים ורחפנים. לחיפושים הצטרפו גם בני נוער ממכינות קדם צבאיות ותלמידי בית ספר מהמושב. עד כה התקבלו כמה דיווחים מאזרחים שטענו שראו אדם הדומה להיימן, אולם בדיקות העלו שלא מדובר בו.

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה היימן נעלם וסיפורו מגיע לתקשורת: לפני כשמונה שנים, בעת שהיה לוחם בסיירת מטכ"ל, הוא נטש אימון על דעת עצמו והגיע לביתו רק כעבור 20 שעות שבמהלכן חיפש צה"ל אחריו. הבוקר החליטו במשטרה לתגבר כוחות בחיפושים. לצורך כך הצטרפו פרשים, יחידות מיוחדות וכן חברים שסורקים את אזור מושב כוכב מיכאל והסביבה. במושב הוקם חמ"ל ועשרות מתנדבים הצטרפו לחיפושים. גם אמצעים טכנולוגים מופעלים החל מהבוקר בניסיון לקבל איזשהו קצה חוט על נדב.

נדב היימן ()
נדב היימן
 

רף הדאגה במשפחתו עולה באופן משמעותי, שכן מחר יהיה מדובר בשבוע להיעלמותו. "נדב אוהב מאוד לטייל בטבע. זה גם מה שאמר לאמו ביום שישי אחרון שהוא יוצא לטייל בטבע, אבל מאז לא שמענו ממנו", סיפר קרוב משפחתו. "אנחנו חוששים לגורלו ויכול להיות שהוא נקלע למצוקה. נדב נושא על גבו תיק גדול, אבל לא היה בו די ציוד ומזון להישרדות בשטח למשך כל כך הרבה ימים".

 

קרוב המשפחה סיפר גם: "אנחנו יודעים גם שהיה לו כרטיס אשראי בכיס, אבל אנחנו עוקבים אחרי זה כל הזמן ורואים שהוא לא מבצע קניות או משיכות מזומנים. אנחנו פונים לכל אזרחי המדינה ומבקשים מהם לגלות ערנות ולעזור לנו למצוא את נדב". בן דודו של היימן, עופר אלפסי, אמר הבוקר בראיון לאולפן ynet: "מאז האירוע נדב מתמודד עם מצבים לא פשוטים. הוא נורמטיבי, אבל נוטה להסתגר, לקרוא המון ספרים, הוא לומד".

 

חיפושים אחר הנעדר  נדב היימן (צילום: מתן צורי)
חיפושים אחר הנעדר נדב היימן(צילום: מתן צורי)

חיפושים אחר הנעדר  נדב היימן (צילום: מתן צורי)
משתמשים גם באמצעים טכנולוגיים כדי לאתרו(צילום: מתן צורי)

חיפושים אחר הנעדר  נדב היימן (צילום: מתן צורי)
החפ"ק במושב כוכב מיכאל(צילום: מתן צורי)

- הוא סובל מפוסט טראומה?

"בהגדרה הרפואית כן. אני מניח שכתוצאה מהשירות הצבאי שלו. הוא נפגע בצבא ומאז הוא מתמודד עם המצב. נדב יצא לטייל לפני כמעט שבוע ואנחנו מאוד דואגים. זה לא משהו שהוא נהג לעשות. הוא נהג לצאת לטייל לכמה שעות ולחזור הביתה. הפעם הוא יצא עם תרמיל ושק שינה ולא לקח מכשיר טלפון".

 

- יכול להיות שהוא רצה זמן לחשוב עם עצמו?

"יכול להיות. למרות זאת אנחנו דואגים לו כי אדם בודד בשטח פתוח כזה או אחר זה מקום לדאגה. אנחנו קוראים לציבור לעזור לנו בחיפושים".

 

- היו רמזים בתקופה האחרונה שגרמו לכם לדאוג יותר?

"לא, לא משהו שונה. הוא הודיע לאמו שהוא יוצא לטייל. עד יום ראשון ההורים המתינו לו בבית שיחזור, וברגע שזה לא קרה הדאגה עולה, החשש עולה, אז פנינו גם למשטרה, גם לחברים. המון צוותים מחפשים. הוקם מרכז שמרכז את כל החיפושים ביישוב. אנחנו קוראים לציבור לפקוח עיניים ואם מישהו רואה אותו עם תרמיל על הגב, להרים טלפון למשטרה או לצוותים המחפשים".

 

- אתם חוששים לחייו?

בהחלט. אדם בודד בשטח, יום ולילה, יכול ליפול לבור, למעוד, להזדקק לעזרה שלא יהיה מי שייתן לו".

 

- האם אתם חוששים שהוא יפגע בעצמו? האם היו סימנים כאלה?

"ממש לא, אני לא חושב, זה לא הכיוון".

 

אטילה שומפלבי ואלכסנדרה לוקש השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים