שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת השחיתות בירושלים: גם רמי לוי נחקר
  במסגרת החשדות לשוחד שבהן מעורבים סגן ראש העיר מאיר תורג'מן ויזמי נדל"ן, נודע שגם איש העסקים נחקר באזהרה. "רמי לוי" הודיעה לבורסה: "החקירה לא קשורה לפעילותו בחברה". מעצרו של תורג'מן הוארך בחמישה ימים

   

  רמי לוי (צילום: דרור סיתהכל) (צילום: דרור סיתהכל)
  רמי לוי(צילום: דרור סיתהכל)
   

  מתרחבת החקירה סביב פרשת השחיתות בעיריית ירושלים: בית המשפט האריך היום (ה') בחמישה ימים את מעצרו של סגן ראש העיר מאיר תורג'מן. במקביל נודע כי גם איש העסקים רמי לוי נחקר לפני כמה ימים תחת אזהרה. סעיפי העבירה המיוחסים לתורג'מן הם לקיחת שוחד, הלבנת הון ושימוש לרעה בכוח המשרה. מעצרו, כמו מעצרם של החשודים האחרים, הוארך עד יום חמישי.

   

  בהודעה לבורסה של "רמי לוי" אחר הצהריים נכתב: "החברה מודיעה בזאת כי הובאה לידיעתה קיומה של חקירת משטרה שעניינה חשדות לעבירות שוחד ומרמה לכאורה על ידי בעלי תפקידים בעיריית ירושלים. כפי שנמסר לחברה, מר רמי לוי, בעל השליטה בחברה המכהן כדירקטור וכמנכ"ל, נחקר אף הוא בעניין האמור ובשלב זה לא זומן לחקירה נוספת. החקירה האמורה אינה קשורה באופן כלשהו לחברה ו/או לפעילותו או תפקידיו של מר רמי לוי בחברה".

  סגן ראש העיר ירושלים מאיר תורג'מן (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  סגן ראש העיר ירושלים מאיר תורג'מן(צילום: יריב כץ)

   

   

  לפי המשטרה, הפרשה המרכזית שבה נקשר שמו של תורג'מן מתחלקת לשתי פרשות משנה - "מלון כורש" ו"ארטמיסיה" - שבמסגרתן ניצל לכאורה את מעמדו כסגן ראש העיר ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה כדי לקדם את עניינם של שני חשודים אחרים. בהארכת המעצר הקודמת טען נציג המשטרה כי חקירה סמויה בעניין התנהלה כבר מ-2016.

   

  תחילתה של הפרשה בשנת 2013, אז לטענת המשטרה ביקשו יזמי הנדל"ן משה הבא ודוד קליינר - שגם הם נעצרו לאחרונה - לערוך שינויים במבנה שבו נמצא בניין הדואר הישן ברחוב יפו בבירה, שגובל ברחוב כורש. על המקום, שקיים עוד מתקופת המנדט הבריטי, חלים חוקי שימור מחמירים. למרות זאת ובניגוד לעמדת ועדת השימור של העירייה - ביצעו השניים פתחים במבנה.

   

  במקביל חתם הבא ערבות לתורג'מן בהלוואה בנקאית שנטל על סך של 200 אלף שקל. משלא הצליח לעמוד בתשלומי ההחזר - חולטו הכספים מאיש העסקים. לפי המשטרה, תורג'מן נחקר בחשד שדאג לקידום האינטרסים של השניים בכל הקשור למבנה - כפי שנחשף בעבר בתחקיר של גלי צה"ל בנושא.

   

  הבא טען להגנתו באמצעות פרקליטו, עו"ד בועז בן צור, כי חתם על הערבות בתקופה שתורג'מן כיהן כיו"ר האופוזיציה בעירייה - ולא שיער כי ביום מן הימים הוא יהפוך ליו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

   

  בתת הפרשה השנייה שבה נקשר שמור של סגן ראש העיר מאיר תורג'מן, נחקר החשד שלפיו הוא קידם את עניינם של בעלי אולם האירועים "ארטמיסיה" באזור התעשיה תלפיות בירושלים. בתמורה, כך לפי החשד, הוא ערך אירועים בלא תשלום - בהם אירוע הרמת כוסית לראש השנה ואירוע הבריתה לנכדתו. מעצרו של בעל האולם, דוד אברהם, הוארך גם הוא עד יום חמישי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים