שתף קטע נבחר

ראש עיר גאה ראשון בישראל: "נפרצה עוד תקרה"

בשל מינויו של זאב בילסקי ליו"ר מטה הדיור, בחרה אתמול מועצת העיר רעננה את את איתן גינזבורג, בן 41, לשמש כראש עיר עד לבחירות בסוף השנה. גינזבורג הוא חבר הקהילה הגאה הראשון שמכהן כראש עיר בישראל: "מעיד על השינוי בחברה הישראלית"

 

איתן גינזבורג ומשפחתו (צילום: יריב כץ)
איתן גינזבורג ומשפחתו(צילום: יריב כץ)
רעננה גאה: חבר המועצה איתן גינזבורג, בן 41, נבחר אמש (ה') לשמש כראש העיר במקומו של זאב בילסקי שפרש לטובת תפקיד כיו"ר מטה הדיור. גינזבורג, שישמש בתפקיד עד לבחירות בסוף השנה, הוא ראש העיר ההומוסקסואל הראשון שמכהן בארץ בתפקיד ראש עיר. הוא חי עם בן זוגו יותם כבר 15 שנה ובני הזוג הם אבות גאים לזוג תאומים, אמה ואיתי.  הבוקר במסגרת תפקידו החדש הוא הזניק את מרוץ רעננה.

 

"זה חשוב שפרצנו עוד תקרה בישראל", אמר גינזבורג ל-ynet. "הקואליציה מורכבת ממגוון פוליטי רחב - ממרצ ועד הבית היהודי. אני אהיה ראש העיר של כולם ואשמור על הסטטוס-קוו בעיר. העובדה שהבחירה היא לא בגלל או למרות אורח חיי, אלא בזכות הכישורים, הידע, המקצועיות והיכולות שלי, מעידה על השינוי שעברה החברה הישראלית".

 

גינזבורג נבחר אתמול בהצבעה גלויה, בהתאם לחוק הרשויות המקומיות, בבחירות שהתקיימו יומיים לאחר שהגיש ראש העיר בילסקי הגיש את מכתב ההתפטרות שלו לשר הפנים מר אריה דרעי, עם אישור הממשלה בנוגע למינויו לתפקיד יושב ראש מטה הדיור.

איתן גינזבורג (צילום: דוברות עיריית רעננה)
ישיבת המועצה אמש שבה נבחר גינזבורג(צילום: דוברות עיריית רעננה)

איתן גינזבורג (צילום: שרון בוקוב)
הבוקר הזניק לצד ראש העיר היוצא בילסקי את מרוץ רעננה(צילום: שרון בוקוב)

בילסקי נפרד בהתרגשות מחברי מועצת העיר וממשתתפי הישיבה, ובירך את גינזבורג על הבחירה: "אני שמח כי מועצת העיר הצביעה ברוב קולות ובחרה באיתן ובטוח כי הוא ימלא את תפקידו בצורה הטובה ביותר"

 

גינזבורג, עו"ד במקצועו, נבחר למועצת העיר בגיל 26 והיה לחבר המועצה הצעיר בהיסטוריית המועצה והעיר. הוא גדל והתחנך ברעננה ובוגר מערכת החינוך העירונית (בי"ס זיו, חטיבת השרון ותיכון אוסטרובסקי). הוא מחזיק בשלושה תארים: במשפטים, בממשל ותואר שני במדעי המדינה - מנהיגות ציבורית ופוליטית. הוא כיהן כסגן ומ"מ ראש העיר, מחזיק תיק ההנדסה, יו"ר ועדת תכנון ובנייה, הוביל ואישר את תוכנית המתאר של רעננה ואת הסמכת הועדה כוועדה עצמאית הראשונה בארץ, ויו"ר דירקטוריון תאגיד מי רעננה.

 

"אני בטוח שהילדים שלנו יהיו גאים באבא שלהם כשהם יגדלו. יש לי בן זוג מדהים ותומך ומשפחה שמסייעת", אמר ראש העיר הנבחר ל-ynet. "רעננה היא עיר ליברלית ופלורליסטית. אני מקווה שהבחירה שלי תחזק את הביטחון של בני הנוער הלהט"בים. אם אפילו ילד אחד ירגיש יותר בטוח במי שהוא בזכות המינוי שלי, דיינו".

 

גינזבורג מבהיר גם כי בכוונתו להתמודד על ראשות העיר בבחירות בסוף השנה. "הגיע הזמן להעביר את שרביט ההנהגה לדור הצעיר. אנחנו רואים שגם בעולם וגם בישראל יש חילופי דורות בהנהגה, ממקרון בצרפת וטרודו בקנדה ועד דנילוביץ' בבאר שבע ושקד במשרד המשפטים", הוא הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
איתן גינזבורג
צילום: יריב כץ
מומלצים