שתף קטע נבחר

דוד לוי בבוקר אחרי הזכייה: "שילמתי מחיר כבד"

השר לשעבר לא ישן כל הלילה בשל הודעות רבות ושיחות טלפון שקיבל בעקבות הבשורה שזכה בפרס ישראל למפעל חיים בתחום החברה. "שנים רבות נלחמתי", אמר הבוקר בביתו בבית שאן. "יש בעיה בחברה שלנו, מי שמגיע למקום שבו מתקבלות הכרעות שיזכור מהיכן הגיע"

 

 

"החיים לא פינקו אותי בקציר של ברכות גדולות כל כך", כך אמר הבוקר (ו') בביתו של השר לשעבר דוד לוי לאחר שאתמול נודע לו כי יקבל במוצאי יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל את פרס ישראל למפעל חיים בתחום החברה.

 

בשיחה הבוקר בביתו בבית שאן סיפר לוי כי הוא מוצף בהודעות ובשיחות טלפון מאז ששר החינוך נפתלי בנט הודיע לו על הזכייה בפרס. "אני מאוד מודה לכולם, לציבור הגדול שמתקשר לברך. אני לא ישנתי כל הלילה", סיפר לוי. "פרצתי דרך לרבים, לכוחות צעירים מלאי פוטנציאל, שתורמים תרומה חשובה מאוד לביצורה של המדינה ולחיזוקה של החברה. אין לי ספק שנראה את הפירות מהכוחות האלה".

 

לוי סיפר גם: "שנים רבות האמנתי. נלחמתי על דברים, אבל שילמתי מחיר כבד. יש בעיה בחברה הישראלית, אבל הוכח שאדם שצריך להאמין בעצמו צריך גם להאמין בתרומתו לשנות מצבו כי נושא החברה הוא נושא חיינו ועתידנו. אם אנשים שיש להם פוטנציאל מגיעים כבר למקום שבו מתקבלות הכרעות, רק שיזכרו מהיכן הם באו, מה חובתם ומה תרומתם תיצור".

דוד לוי (צילום: אביהו שפירא)
"לא ישנתי כל הלילה". לוי, הבוקר(צילום: אביהו שפירא)

השר לשעבר סיפר גם על העבר הקשה. "הימים הראשונים היו קשים מאוד. הייתה מצוקה איומה. שירותים מינימליים ומעל הכול אבטלה. אתה פתאום מרגיש מיותר. האבטלה פגעה בכבוד האדם והיותו איש שבא לבנות ולהיבנות. כל הדברים הללו עיצבו את מה שאני ואת הרצון להילחם לשינוי המצב. אני מלא תקווה שהימים הבאים יהיו ימים שבהם יתקנו את מה שצריך לתקן. יש עוד הרבה עבודה לפנינו", הבהיר.

 

על ילדיו שנכנסו לפוליטיקה, סגן השר ז'קי לוי וח"כ אורלי לוי-אבקסיס שהודיעה על הקמת מפלגה חדשה, אמר: "זה בית שבו גדלו ילדים שידעו מצוקות ותקופה קשה, אבל ינקו מפה ערכים, רגישות וגאווה. אני חושב שאורלי וז'קי עושים עבודה נהדרת למען הציבור".

 

שר החינוך בנט כתב אמש בהודעה על הענקת הפרס ללוי: "הנער שעלה מרבאט שבמרוקו אל המעברה ועיירת הפיתוח ופרץ את הדרך לליבת החברה הישראלית. מנהיג חברתי אמיץ, תמצית סיפור הציונות, מנפץ תקרת הזכוכית". בנט סיכם: "דוד, אני מביט בדמותך - ורואה אותנו. מזל טוב לעם ישראל!"

 

לוי - אב ל-12 ילדים שחגג לא מזמן את יום הולדתו ה-80 - נולד ברבאט שבמרוקו בשנת 1937. הוא עלה לישראל ב-1957. עמד בראש סיעת תכלת-לבן וכיהן כחבר הוועד הפועל של ההסתדרות הכללית. ב-1969 נבחר לוי לכנסת, ומיד אחרי המהפך של 1977 קיבל את תיק הקליטה בממשלתו של מנחם בגין.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
דוד לוי, הבוקר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים