שתף קטע נבחר

היעדר הקליטה הסלולרית בנגב: קציני צה"ל הגיעו למצרים

שיבוש רשתות הסלולר בנגב, שמקשה על התושבים את השימוש בטלפונים הניידים, הוביל לפגישה בשארם א-שייח' בהשתתפות גורמי צבא ומשרד הביטחון ומקביליהם בצבא המצרי. לישראלים הובהר כי עד להשגת המטרות מול דאעש בסיני - לא תופסק הלחימה האלקטרונית שפוגעת בהפעלת הניידים

אחרי שבועות ללא קליטה סלולרית בדרום - ניסיון ישראלי להביא לפתרון הבעיה: קצינים מצה"ל ונציגים של משרד הביטחון נפגשו השבוע בחצי האי סיני עם מקביליהם בצבא מצרים על מנת לפתור את משבר חוסר הקליטה בטלפונים הסלולריים, שפוגע בתושבי מערב הנגב ועוטף עזה.

 

פעילות של צבא מצרים נגד דאעש בסיני משבשת זה שלושה שבועות את רשתות הסלולר בנגב ובשל כך אין יכולת להוציא או לקבל שיחות בטלפונים הניידים. בנוסף, מכשירי גיהוץ הכרטיסים הסלולריים בבתי העסק, הפועלים בעזרת הרשת הסלולרית, מושבתים כמעט לגמרי. גם חקלאים שמשתמשים בטלפון הסלולרי לפתיחת מערכות השקיה, ברפתות, ובענפים אחרים נפגעים בגלל הבעיה.

 

ככל הידוע, נציגי צבא מצרים הבהירו לצד הישראלי בפגישה שנערכה בשארם א-שייח' שאין בכוונתם לחדול מהפעלת הלוחמה האלקטרונית, עד שיושגו כל המטרות שלהם מול שלוחת ארגון הטרור הרצחני בסיני.

הפעילות מול דאעש בסיני פוגעת בקליטת הניידים בנגב (ארכיון) ()
הפעילות מול דאעש בסיני פוגעת בקליטת הניידים בנגב (ארכיון)

גם ברמה המדינית נעשים מאמצים כדי לפתור את הסוגיה, אבל בצד המצרי הבהירו כי כל עוד הלחימה בסיני נמשכת, אין כל כוונה להפסיק את הפעלת האמצעים הטכנולוגיים לשיבוש הפעולות של דאעש. במצרים ביקשו מישראל לגלות סבלנות ואורך רוח.

 

אל הסוגיה נדרשו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התקשורת איוב קרא, אולם נכון להיום לא נראה כי יחול שינוי בנושא בטוחח הזמן הקרוב. המסר לישראלים בתום הפגישה השבוע היה ש"עד שלא נסיים את העבודה מול דאעש - לא יהיה שינוי".

 

 הסובלים העיקריים מהבעיה הם תושבי המועצה האזורית אשכול ותושבי היישובים שנמצאים במשולש הגבולות ישראל-עזה-מצרים. מדובר צה"ל נמסר: "לא נתייחס לקיום הפגישה או תכניה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים