שתף קטע נבחר

80 דרכים לאונליין דייטינג

אחרי 32 שנות נישואים, מצאה עצמה רנטה לובינסקי שוב בעולם הדייטים. היא ניסתה את האינטרנט וקרו לה דברים כל כך הזויים שהיא הפכה את זה לספר. עם הדייט ה-80, אגב, היא התחתנה

אהבה היא הרבה דברים, ואף אחד מהם כנראה לא ממש הגיוני. אבל זה לא מה שהרתיע את רנטה לובינסקי, ישראלית מסיאטל שהייתה נחושה למצוא את שאהבה נפשה, ויצאה למסע ״מסביב לסיאטל ב-80 דייטים״.

 

זו גם הכותרת של ספר חדש - around Seattle in 80 dates - שכתבה ובו תיארה את כל שמונים הדייטים שיצאה אליהם אחרי 32 שנות נישואין. ״גיליתי את עולם האונליין דייטינג לראשונה וזה היה מבלבל למדי״, היא מספרת, ״החלטתי לכתוב את הספר אחרי שראיתי במקרה פרסום לתיאטרון שהעלה את ההצגה מסביב לעולם ב-80 יום, וחשבתי על הדייטים ההזויים שהיו לי עד כה. החלטתי שאני ממשיכה עד לדייט 80 ונשארת כדי לספר על זה. ידעתי שיש הרבה מה לספר כי מההתחלה קרו לי דברים הזויים. להיות אישה ישראלית באמריקה באמצע החיים, לחפש מערכת יחסים, יכול להיות מאוד מבלבל”.

 

רנטה נולדה בפולין ובגיל שנה וחצי עלתה לישראל. עם אהובה מגיל 14 התחתנה כשהיו בני 20. שנתיים אחר כך, התגרשו. לא עברו שנתיים והשניים נישאו זה לזו בשנית. “רצינו לחיות ביחד, הקמנו משפחה, ולאט לאט התחלנו להתקדם״. לובינסקי החלה לעבוד בהייטק וקצת אחרי תחילת דרכה הארוכה באמדוקס, עברה המשפחה ברחבי אמריקה, מלואיזיאנה, למונטריאול ומשם עד היום, בסיאטל. ״בעלי והבנות הגיעו איתי״, היא מספרת. ״הריחוק בינינו היה תהליך מאוד ארוך, ואני חושבת שעם השנים מאוד השתנינו. אנשים משתנים אחרי 32 שנה. אין ספק גם״, היא מוסיפה, ״שיש הרבה יותר לחץ כשזה במקום ושפה אחרת. אין מעגלי תמיכה וזה מאוד קשה. כמו כל משפחה שעוברת את זה, גירושים הם לא עניין קל וזה פי 100 קשה כשאין משפחה באזור ואין שום תמיכה חוץ ממנו״.

 

0 ()
רנטה והדייט ה-80.

 

אחרי תקופה לא פשוטה של אבל על האובדן, רנטה מחליטה לצאת לדרך חדשה. ״החלטתי שהבדידות כאן מערפלת ושאני צריכה חברות. נרשמתי למיט-אפ דוט קום, שם את יכולה להקים קבוצה באיזה תחום שאת רוצה והרעיון הוא שנפגשים. חיפשתי נשים מעל גיל 40 שרוצות לבלות ביחד. רוב הנשים שנרשמו נשואות עם ילדים, אבל צמאות לעשות דברים רק בחברת בנות גילן. עד אז חיי היו עבודה וילדים ומשם התחלתי לצאת ולפרוח. באופן טבעי, אחרי כל כך הרבה שנים בתוך מסגרת נישואין וגירושים, התעוררו בי הרבה ספקות לגבי עצמי. תהיתי מי ירצה אותי בכלל. הייתי מאוד בלחץ. בספר״, היא מציינת, ״תיארתי וכתבתי שחשבתי שאני צריכה להצטרף למנזר, אבל אני יהודיה אז אסור לי״.

 

 

הספר כולו כתוב גם בקטעים הדרמטיים יותר במידה רבה של הומור. ״גם הסיפורים העצובים, כמו בספר גם בחיי, תמיד מלווים בפאנץ׳ שמח, זווית שמעלה חיוך. כשהחיים נותנים לימונדה, אני עושה לימנצ׳לו. לימונדה חלש לי.״

אחרי היציאות עם החברות והביטחון שאט אט חזר, רנטה נפתחה לעולם האונליין דייטינג ומצאה את עצמה בסרט בכל ערב מחדש. אחד הסיפורים המרתקים בספר הוא על דייט מוצלח שהיה לה עם בחור שזמן קצר מאוחר יותר, התגלה כהומלס. ״הוא נראה טוב”, היא מתארת, ״שילם על הכל, חכם, איש שיחה ולקח לי זמן להבין את זה. קודם כל היה לו ריח מאוד מוזר. בדייט הראשון לא התקרבנו אבל הרחתי משהו. בפגישה השנייה הרחתי יותר. אני הצעתי להסיע אותו כשהיה גשם זלעפות והוא התעקש ללכת ברגל, טען שאוהב ללכת בגשם. בסוף התברר שהוא עומד כל לילה ב-9:30 בתור לכנסיה כדי לישון שם. כשהוא הודה שהוא הומלס, הוא סיפר לי איך סיים קולג׳, שם הכיר סטודנטית מגרמניה וביחד החלו להשתמש בסמים. אחרי כמה חודשים אמא שלה הגיעה בנסיון להציל אותה ולקחת אותה בחזרה לגרמניה, אבל היא התעקשה שהוא יצטרף. בגרמניה הם נישאו, התגרשו והוא נותר לבד וצלל למציאות של ביש מזל״.

 

בסיפור שמתארת לובינסקי בספר היא מתארת כיצד אדם מן השורה בתקופה קשה בחייו יכול באחת להפוך לחסר כל. ״הוא החל לעבוד שם בעבודות מזדמנות ויום אחד, כשעבד כנהג נשדד, נדקר והובהל לבית החולים. אחרי חודש של אישפוז והוצאות רפואיות כבדות, הוא הגיע לדירתו שנסגרה אחרי שבעל הבית לא שמע ממנו. זו הייתה הפעם הראשונה בה הפך להומלס. ״כשהכרתי אותו הוא עבד בסיאטל בעבודה טובה, עם משכורת טובה אבל איש לא הסכים להשכיר לו דירה כי לא היו לו שום חשבונות וחשבון בנק לא יכול היה לפתוח ללא כתובת וכך זה התגלגל״.

 

בספר מתארת רנטה ערבים בהם הזמין אותה בחור לערב סווינגרס, או אפילו מקרים בהם חשה שהיא בסכנה אמיתית. בסוף הספר היא מספקת חמישים עצות לנשים ששוקלות להירשם לאתרי הכרויות באינטרנט. ״חשוב תמיד שתהיה חברה שתדע את כל הפרטים של הדייט אליו את יוצאת.העצות שאני מעניקה קשורות גם למודעות העצמית שנדרשת להיות מפותחת יותר. אם את חושבת שאת הכי הכי ודורשת לא פחות, אז תסתכלי במראה, אף אחד לא מושלם. כולנו מחפשים אותם דברים. צריך להתייחס בצורה סלחנית זה לזו. כך גם בנוגע לרושם הראשוני, לטקסט הראשון או השיחה הראשונה. בגיל שלנו אני לא מאמינה שיש אהבה ממבט ראשון. הניצוצות נבנים, מתגבשים, צריך לתת זמן והזדמנות״.

 

לובינסקי מספקת טיפים על בניית פרופיל, בחירת תמונה ואינטרקציות שונות בשלבים שונים של ההיכרות. ״אני חושבת שמי שעושה אונליין דייטינג מבין שזה עולם מאוד מסובך ומפחיד, והמטרה שלי היא להבהיר לנשים וגם לגברים לא לפחד, לא לקחת את זה ברצינות, צאו לעולם ותנסו, כי מלשבת בבית ולראות טלוויזיה לא קורה כלום. מצד שני יש הרבה סיכונים וצריך להיזהר״

 

הפרק האחרון בספר נכתב על ידי דייט מספר 80. איתו, אגב, היא התחתנה זמן קצר אחרי שהכירו. את הסוף הטוב שלה, רנטה מאחלת גם לנשים אחרות ומקווה שיוכלו לעשות שימוש יעיל בעצות ובחוויות שהיא מתארת.

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים