שתף קטע נבחר

מגזין כלכלי מוביל סימן את כחלון: "דובר הערבית שעשוי יום אחד להנהיג"

"בלומברג ביזנסוויק", מגזין כלכלי מהמובילים בעולם, משבח בכתבת פרופיל את ניהולו הכלכלי של שר האוצר משה כחלון ומכתיר אותו כמועמד לראשות הממשלה: "אני לא חולם, אני ריאליסט"

 

כתבה במגזין בלומברג על משה כחלון ()
הכותרת של כתבת המגזין ב"בלומברג"

המגזין הכלכלי "בלומברג ביזנסוויק", מגזין כלכלי מהמובילים בעולם, פרסם אתמול (ה') כתבת פרופיל מקיפה על שר האוצר משה כחלון, שבו משבחים את ניהולו הכלכלי יממה לאחר שתקציב המדינה לשנת 2019, שעליו נלחם והתעקש להעביר עוד כעת, אושר סופית במליאת הכנסת.

 

תחת הכותרת "דובר הערבית שעשוי יום אחד להנהיג", מכתיר המגזין את כחלון כמועמד לראשות הממשלה. בכתבה שפורסמה נכתב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עומד בפני שלוש חקירות שחיתות, וממשלתו כמעט והתפרקה. "כשעתידו של נתניהו רעוע מתמיד, הפוליטיקאים של המדינה החלו לחפש בשקט אחר יורש. שמו של כחלון הוא בין קומץ שמות בראש הרשימה. "אני לא חולם, אני ריאליסט", אמר למגזין במשרדו בתל אביב. בכתבה מצוטט כחלון כמי שאומר שמשרת ראש הממשלה היא קשה ונושאת בחובה אחריות רבה, אבל הוא מבהיר: "אני מאמין שאני מסוגל לכל משרה".

 

"החלק הקשה ביותר בהנהגת ישראל הוא כמובן ההתמודדות מול הפלסטינים - ובכך מוצאו של כחלון, שגדל בבית דובר ערבית ועברית, נותן לו יתרון", נכתב בכתבה.

שר האוצר כחלון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שר האוצר כחלון(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

בין היתר מציינים בכתבה על הדרך המוזרה שבה גילה ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה כי כחלון דובר ערבית. "בשנה שעברה, בפגישה עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה, אחד מעוזריו של חמדאללה אמר לו בערבית להיות חשדן מול שר האוצר הישראלי. כחלון הסתובב, חייך, ובערבית שלמד מהוריו הציע שהעוזר ישקול להיות מנומס יותר. החדר כולו פרץ בצחוק, ומאז כחלון מתקבל בביקוריו בגדה בנשיקות וטפיחות על הגב".  

 

הכתבה משרטטת את כחלון כמי שהוכרה חשיבותו כשהחל לשמש שר תקשורת לפני כשמונה שנים, כשהגה תקנות בתחום הטלפונים הסלולריים שעזרו להוריד את העלות לצרכנים ב-90% מאז 2009. כשר אוצר הוא חולש על כלכלה בשיפור: הצמיחה גדלה, האבטלה צונחת, וההכנסות עולות בהתמדה, במיוחד בקרב העניים.

 

"כחלון מביא למשרה אמינות ושיקול דעת", אומר ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי תחת נתניהו וכיום ראש החוג לחשבונאות בקריה האקדמית אונו שליד תל אביב. אלא שיש גם מי שמבקר את פעולות כחלון. "סיסמת הבחירות שלו הייתה 'אני אוריד את מחירי הדיור' - והוא נכשל בכך לחלוטין", אמר למגזין עומר מואב, פרופסור לכלכלה באוניברסיטת וורוויק האנגלית.

 

על אף שהיה כוכב עולה בליכוד, כחלון חש שהגווארדיה הוותיקה שם תחסום את המדיניות החברתית בה תמך. לכן עזב את ראש הממשלה וייסד את "כולנו" שלה היום עשרה מושבים בכנסת. "הייתי אחד ממנהיגי הליכוד הפופולריים ביותר ויכולתי להישאר שם בנוחות", אמר כחלון למגזין האמריקני. "הייתה לי ברירה, להישאר ולמכור את ערכיי, או לקחת סיכון ולשמור עליהם. בחרתי באפשרות השנייה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השר כחלון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים