שתף קטע נבחר

קמפיין We Remember: "זיכרון השואה הוא הכרחי"

אחד מתוך 11 בני אדם בכל העולם, נחשפו לקמפיין המוצלח להנצחת השואה שיזם הקונגרס היהודי העולמי. רוברט זינגר, מנכ"ל הקונגרס: "סיום הקמפיין הוא אינו סיום השיח בנושא זיכרון השואה אלא רק ההתחלה"

בשיתוף הקונגרס היהודי העולמי

 

לאחר קמפיין שסחף המונים בארץ ובעולם כחלק מציון יום השואה הבינלאומי להעלאת המודעת לזיכרון השואה, נחשפים הנתונים המצביעים על חשיפה של מעל 650 מיליון אנשים ב-155 מדינות שונות. בהם, מעל 1.5 מיליון אנשים לקחו חלק פעיל בקמפיין We Remember. את הקמפיין יזם הקונגרס היהודי העולמי ולקחו בו חלק ראשי מדינות, משפיעי דעת קהל, מנהיגי דת ואזרחים מסביב לעולם.

 

כחלק מהמאמץ הבינלאומי להנצחת זיכרון השואה, פנו חברי הקונגרס היהודי העולמי למיליוני אנשים ברחבי העולם להצטלם, בעוד הם אוחזים שלט ובו "האשטג" #WeRemember ולהעלות את התמונה לרשתות החברתיות השונות, זאת במטרה להעלות את המודעות לאנטישמיות, לשנאה ולרצח עם בכל העולם.

 

We Remember  (צילום: יח
גל גדות. (צילום: יח"צ)

בין ה-24 ל-27 בינואר, הוקרנו תמונות כלל המשתתפים על מסך ענק במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו בפולין.

 

השתתפות עולמית חסרת תקדים

ארגונים, ספורטאים, שחקנים, פוליטיקאים ומנהיגים מכל העולם לקחו חלק בקמפיין ועודדו את הציבור להעלות את תמונותיהם לרשתות החברתיות. בין המשתתפים הבולטים שלקחו חלק בקמפיין הם האפיפיור פרנסיס, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי, הגברת הראשונה מלניה טראמפ, מנכ"ל אפל טים קוק, מועדון קבוצת הכדורגל צ'לסי ועוד.

 

We Remember  (צילום: יח
We Remember. האפיפיור פרנסיס(צילום: יח"צ)

 

בגרמניה בפרט זכה הקמפיין להצלחה אדירה כאשר מעל ל-200 פוליטיקאים, דיפלומטים, אנשי ספורט ומובילי דעת קהל שיתפו את תמונותיהם ברשתות עם שלט ה-#WeRemember

 

הצלחה גדולה בישראל

גם בישראל נחל הקמפיין של הקונגרס היהודי העולמי הצלחה גדולה וזכה לחשיפה משמעותית ברשתות החברתיות ובאירועים בכל רחבי הארץ. בין המשתתפים היה ניתן למצוא ארגונים רבים מכלל התחומים, ביניהם מכבי תל אביב בכדורסל אשר כחלק ממשחק יורוליג חילקה 11,000 שלטים עם ההאשטאג WeRemember, הפועל באר שבע בכדורגל אשר קיימה אירוע מיוחד בפתיחת משחק ליגה. בנוסף, ארגונים חברתיים מובילים בישראל וביניהם לתת, הקרן לרווחה לנפגעי השואה, מגן דוד אדום, אל-על, מוסדות להשכלה גבוהה ואחרים, השתתפו גם הם באירוע.

 

We Remember  (צילום: יח
We Remember במשחק של מכבי תל אביב. (צילום: יח"צ)

 

בזירה הפוליטית הקמפיין זכה לתמיכה חוצת מפלגות, כאשר מעל ל-60 חברי כנסת ושרים השתתפו גם כן, וביניהם שר הביטחון אביגדור ליברמן, ח"כ יאיר לפיד, ושרת המשפטים איילת שקד. בשיאו של הקמפיין ביום השואה הבינלאומי הצטרפה גם השחקנית הישראלית המצליחה גל גדות אשר תמונתה זכתה לתגובות ותמיכה רבה בכל רחבי הרשת. גדות העלתה את התמונה בעקבות בקשה אישית מניצולת השואה טובי לוי, אשר פנתה לגדות בטוויטר וביקשה ממנה לקחת חלק בקמפיין.

 

"מעל שבעה עשורים עברו מאז ניסיון הנאצים להשמיד את העם היהודי וכעת האנטישמיות ושנאת הזרים בעלייה שוב", אמר נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר. "כאשר מספר הניצולים בינינו יורד, זו היא משימה חשובה מתמיד ללמד את הדור הבא להעיד בשמם כדי להבטיח שזוועות ההיסטוריה לא יחזרו לעולם באף מקום. הקונגרס היהודי העולמי מודה מעומק הלב למיליוני האנשים מסביב לעולם שהצטרפו לתנועה שלנו וחיזקו את המסר שלנו לזיכרון. יחד עלינו לשמר את זיכרון השואה ולהילחם באנטישמיות ובשנאה".

 

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר הוסיף: "סיום הקמפיין הוא אינו סיום השיח בנושא זיכרון השואה אלה רק ההתחלה, היוזמה הזו צלחה מעל ומעבר למה שדמיינו, מדובר בקמפיין שצמח לתנועה חזקה וחשובה. לכולנו יש אחריות עמוקה לשמר את השיח ולדאוג כי זוועות השואה וסכנות השנאה נשמעות. הקונגרס היהודי העולמי מודה לכל מי שלקח חלק בפרויקט, בזכותכם העולם יודע שזיכרון השואה הוא הכרחי".

 

בשיתוף הקונגרס היהודי העולמי

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים