שתף קטע נבחר

חפץ לאלוביץ': "תמחקו את ההודעות משרה, תשמידו את הטלפון"

עד המדינה בתיק בזק סיפר כיצד ביקש מבני הזוג אלוביץ' להעלים את "המסרונים משרה" שהכילו הנחיות להטיית הסיקור באתר "וואלה". חפץ הבין כי ניסיונות שיבוש החקירה נחשפו אחרי שמנכ"ל וואלה העביר את התכתובות שהיו ברשותו. גורמים המעורים בחקירה: "הוא הביא ראיות שמסבכות את נתניהו עד הסוף"

"תמחקו את הסמסים משרה. תשמידו את הטלפון". אלה חלק מההוראות שהעביר ניר חפץ לבני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' עם תחילת החקירה בפרשת בזק-וואלה. לפי החשד ההוראות האלה היו חלק ממסכת שיבושים עניפה שבוצעה בחקירת תיק 4000.

 

חפץ עצמו השמיד את הטלפון שלו, שכלל מסרונים והקלטות המעידים על הקשר בין המעורבים בפרשה. אלא שלאחר שחתם על הסכם עד מדינה, חשף חפץ כי שמר העתקים של ההקלטות והחביא ראיות נוספות במכשירים אחרים. דבר נוסף שסייע למשטרה לעקוף את שיבוש החקירה ולהגיע לחומרים החסרים היה חלקו של מנכ"ל וואלה אילן ישועה בפרשה.

 

ניר חפץ. הורה לבני הזוג אלוביץ' למחוק הודעות משרה נתניהו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ניר חפץ. הורה לבני הזוג אלוביץ' למחוק הודעות משרה נתניהו(צילום: רויטרס)
החשודים לא לקחו בחשבון שישועה דאג לשמור את העדויות והתכתובות שהעידו על הניסיונות להטות את אופן הסיקור של הזוג נתניהו באתר. "חלק מהחומר הם הצליחו להעלים, אבל הרוב נתפס בסופו של דבר", אמרו ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet גורמים המעורים בחקירה.

 

מנכ"ל וואלה שמר את ההתכתבויות. אלוביץ' וישועה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מנכ"ל וואלה שמר את ההתכתבויות. אלוביץ' וישועה(צילום: ירון ברנר)

מלבד העובדה שנעצר בחשד לתיווך לשוחד, אחד החשדות המרכזים נגד ניר חפץ היה שיבוש הליכי חקירה. על פי חשד המשטרה, חפץ היה האיש שהעביר הוראות מראש הממשלה נתניהו למנכ"ל משרד התקשורת שלמה (מומו) פילבר ומשם לבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'.

 

חפץ היה גם מי שקישר בין שרה נתניהו לאיריס אלוביץ', שהיא זאת שהעבירה בפועל למנכ"ל וואלה מסרונים עם תלונות לגבי אופי הסיקור של הזוג נתניהו.

 

שרה נתניהו ואיריס אלוביץ' (צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי) (צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי)
שרה נתניהו ואיריס אלוביץ'(צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי)

כעת מתברר כי לפני כשנה, כשהחקירות רק החלו, נלחצו בסביבת ראש הממשלה מתיעוד הבקשות לזוג אלוביץ' ויועץ התקשורת של משפחת נתניהו ניר חפץ היה זה שנשלח לבצע את עבודת הניקיון. על פי המידע שבידי המשטרה חפץ הורה לאיריס ולשאול אלוביץ' למחוק את המסרונים שקיבלו משרה נתניהו ואף הורה להם להשמיד את הטלפון.

 

"זאת הייתה פעולת שיבוש כמו של העבריינים הגדולים ביותר", אמרו גורמים המעורים בסיפור, "מי שאין לו מה להסתיר לא פועל ככה לשבש". כשהראו החוקרים לחפץ חלק מהראיות שהגיעו לידיהם ומצביעו באופן ברור על כך שפעל לשבש בצורה קשה את החקירה, הוא נלחץ.

 

זה גם היה אחד הגורמים שהביאו אותו לחתום על הסכם עד המדינה. חפץ החל להבין שהוא מסובך מאוד בעניין, והחוקרים נתנו לו להבין שהוא צפוי לשלם מחיר כבד על פעולותיו.

 

אחרי שחתם על הסכם עד המדינה, חפץ פתח הכל בפני החוקרים והסביר: "כשהתחילו לצוץ הסיפורים הבנתי שצריך למחוק הכל. אמרתי לשאול ולאיריס תמחקו את הסמסים. תשמידו את הטלפון. אני את שלי השמדתי". לצד הפרטים הללו חפץ החליט לחשוף את "נשק יום הדין" שהחזיק באמתחתו. מתברר כי היועץ הנאמן של משפחת נתניהו השאיר גיבויים של הקלטות ושל מסרונים בעייתיים בכמה מקומות. "הוא הביא ראיות שמסבכות את נתניהו עד הסוף", סיכמו אותם גורמים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים