שתף קטע נבחר

להפוך חלום למציאות: קלף שבעה גביעים

בין כל זוג עומדת אישה אחת שיכולה לשנות את הסטטוס הזוגי כהרף העין - מה הקשר של קלפי הטארוט ליחסים עם החמות ומה זה מלמד אותנו על הלך הרוח של כל אחד ואחת מאיתנו

קלפי הטארוט אולי מוכרים לנו בהקשר של חיזוי העתיד ושל מיסטיקה, אך למעשה הם "הפסיכולוגים" וה"קואצ'רים" של העת העתיקה. אלו מקורות ידע שנוגעים בארכיטיפים העמוקים שבנפשנו וטומנים בחובם עצות מעשיות לניהול חיי היום-יום. אם רק נקשיב לסיפור של הקלף, נגלה עולם שלם של הזדמנויות ודרכי פעולה.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

להתמודד עם החמות

זהו סיפור על אהבת סתרים בין אל לבין בת אנוש ועל המאבק (עתיק היומין) בין אם, חמות לעתיד, לבין אהובת לבו של הבן - סיפור על אהבה ועל המכשולים הנקרים בדרכה. בחלק זה של הסיפור קופידון חש נבגד על-ידי פסיכה שחשפה את זהותו, והשניים נפרדו באופן זמני. בנוסף, פסיכה, הכלה לעתיד ואפרודיטה, החמות לעתיד – נפגשות פנים מול פנים לראשונה, וזה לא מפגש קל.

 

הקלף שבעה גביעים ממזג שני שיעורים חשובים: שיעור ראשון כרוך ביכולת ההסתגלות של החמות אל העובדה שבנה התבגר והוא עתה גבר עצמאי שמחפש את "האישה שלו לחיים", ושיעור שני מייצג את הצורך שלנו להפוך את החלומות שלנו למציאות קונקרטית ולעבור מהפן התיאורטי למעשי.

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)
 

הסיפור המיתולוגי – להפוך חלום למציאות

אמנם לוקח לפסיכה קצת זמן להבין שעליה לעשות מעשה כדי להחזיר אליה את אהובה, אולם כשהיא מבינה שאין לה ברירה, היא ניגשת מיד לפעולה. היא פונה ישירות לאמו של קופידון, אפרודיטי, מספרת לה את סיפורה ומבקשת להוכיח את אהבתה לקופידון.

 

אמו של קופידון מופתעת וכועסת כאחד. "מילא לגלות שפסיכה בחיים", חשבה

לעצמה, "אבל לגלות שזו אהבתו הסודית של בני"? חמתה בערה בה, והיא רצתה להרוג את פסיכה, אך אמרה לה באיפוק: "לא אוכל לעזור לך, בתי. בגלל בגידתך בני חלה אנושות, ואני סועדת את מיטתו יומם וליל. הייתי צריכה להמיתך, אך בכל זאת, אתן לך שלוש משימות קשות, משימות אשר אני הייתי אמורה לבצע. אם תעמדי בהן תהיי ראויה להיות כלתי. מכיוון שאת אשמה במצבו", הוסיפה, "מן הראוי שתבצעי את המשימות האלו, אני בכל מקרה טרודה בטיפול בבני עד מעל הראש".

 

אכן הסתבר שהמשימות נועדו לאפרודיטי – לאלה. הן היו בלתי אפשריות לביצוע על-ידי בני תמותה. בכל אחת מהן פסיכה נכשלה תחילה, אולם לאחר שכמעט והתייאשה, הגיעה עזרה ממקור בלתי צפוי, שבזכותו הצליחה במשימות.

 

בסיום שלוש המשימות חזרה פסיכה לאפרודיטי המופתעת כדי לבקש ממנה לקיים את הבטחתה. אפרודיטי ההמומה והמאוכזבת, נאלצה לקיים את הבטחתה, והכריזה על פסיכה כעל כלתה לעתיד.

 

הארכיטיפ של הקלף – יריבות בין כלה לחמות

לפני שנעבור לפירוש של הקלף לפיו הגיע הזמן להפוך את החלום למציאות, אני רוצה להציג תחילה את אחד הארכיטיפים המעניינים שהקלף מייצג. קלף זה יכול לייצג את היריבות הקיימת בין חמות לכלה. אולי כמה מכם לא מבינים על מה אני מדבר, אולם פעמים רבות הכלה לעתיד נתפשת בעיני החמות, שלא במודע כמובן, כיריבה הנאבקת עמה על לבו של בנה. כשמופיע הקלף בקריאה הוא מייצג את המחסום הרגשי שמתעורר בחמות ואת הקושי לשחרר את הבן.

 (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

דוגמה טובה לכך היא סיפורו (האמתי) של בחור צעיר שהתאהב בבחורה אמריקנית, נקרא לו גיא לצורך הדוגמא. גיא נסע לטיול ארוך בארה"ב לאחר תום הלימודים. הוא פגש שם את מריה, אישה יפיפייה, חכמה ומרתקת. זאת לא הייתה סתם אהבה אלא "להבה" ממבט ראשון – משיכה מיידית.

 

כבחור בוגר שכבר אחראי לחייו הוא החליט שהוא עובר לגור עם מריה בביתה הענק והיפהפה, וממשיך לעבוד משם. העיסוק שלו אפשר לו לעבוד מכל פינה בעולם כל עוד יש בידיו מחשב. בתוך כל האידיליה הזאת היה חיסרון אחד ברור. אמא שלו לא ידעה על הקשר.

 

אחרי חצי שנה ביחד לגיא לא נותרה ברירה. הוא סיפר לאמו על מריה, ותגובתה הייתה נחרצת "לא בבית שלי". על-אף שגיא כבר גר בבית משלו, "הבית של אמא" עוד היה חלק בלתי נפרד מתודעתו. הוא עזב את מריה בלי לחשוב פעמיים, שבר את לבה ולא עמד במבחן של שבעה גביעים. הוא היה צריך עוד כמה שנים של התבגרות כדי להיות מסוגל להתייצב מול אמו ולהגן על הבחירות שלו.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
  

להוריד את החלומות אל הקרקע

הקלף שבעה גביעים הוא קלף מיוחד שמראה כי אנו יכולים להפוך את החלום שלנו למציאות, אולם כדי שזה יקרה אנו צריכים להילחם בנטייה הטבעית שלנו לחלום, לפנטז ולבנות מגדלים באוויר. הפעם, מבטיח הקלף, זה יכול להיות שונה. אם נצא מאזור הנוחות שלנו ונעשה צעד כדי להגשים את החלום שלנו – נצליח.

 

לפני יותר ממאה שנים הפירוש של הקלף היה פנטזיות ואשליות. בתקופה ההיא האדם היה שבוי בתבניות חשיבה פטליסטיות ולרוב האמין שהכול נקבע מראש, אין זה פלא, נישואים היו נקבעים לא פעם על-ידי המשפחה, ולא הייתה לבני הזוג בחירה אמתית. היום יש לנו שפע של כוח בחירה בידיים, אבל לא פעם אנחנו חוששים מכוח זה, מהאפשרות לקבוע בעצמנו את גורלנו ומהאחריות הכרוכה בכך.

 

עלמה צעירה שיושבת בביתה ומפנטזת על האביר על האופניים (החשמליים) הלבנים, שיסחוף אותה בסערה, חייבת להתחיל לצאת לדייטים כדי להתחיל לממש את הפוטנציאל, גבר שמחזר אחרי אישה יפהפיה שמסרבת לחיזוריו, צריך לבדוק האם היא בכלל מתאימה לו לטווח ארוך, או שהוא רק מוקסם מיופיה, ולכוון את האנרגייה שלו לכיוון הנכון.

 

כדי להפוך חלום למציאות אנחנו זקוקים לזיק קטן של מעשיות וקונקרטיות. זה אולי יפגום מעט באידיאל, אבל עדיף לקבל מציאות פחות ממושלמת, מאשר להישאר בגדר החלום בלבד.

 

מסר לשבוע ברוח שבעה גביעים

זה השבוע לבדוק האם יש תכניות שצריכות לצאת מהמגירה אל אוויר העולם. אם אתם שקועים בפנטזיות, כדי להתנער מעט ולבדוק איזה צעד קונקרטי יכול לקדם את החלום אל עבר המציאות. הדברים לא צריכים להיות קשים כל כך לביצוע. לפעמים כמה צעדים פשוטים יעשו את העבודה: לקבוע דייט, לארגן יציאה משותפת, לקבוע תכניות מהנות עם בן או עם בת הזוג, לבקש מחבר לשדך לכם מישהו, או אפילו להעלות פוסט בפייסבוק: "דרושה אהבה".

 

השתמשו בכלים מהעולם המציאותי והנגיש כדי לחתור אל הגשמת בחולמות, בכל תחום ובעיקר בתחום האהבה. זה גם השבוע לסדר את ענייני המשפחה, אם באמת יש עניינים לא סגורים עם החמות, כדאי לשבת לכוס תה ועוגיות ולהסדיר את העניינים, לקבוע גבולות, ולצאת לדרך חדשה של הבנה הדדית.

 

שגיא מנדלבוים - מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מחבר הספר "המדריך לקריאה בקלפי טארוט" 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
קוראים בקלפים
צילום: shutterstock
צילום: סיגלוב ואדים
שגיא מנדלבוים
צילום: סיגלוב ואדים
מומלצים