שתף קטע נבחר

כך תנצלו בחוכמה את הנדל"ן החשוב ביותר של קורות החיים

החלק העליון של קורות החיים שלכם עשוי לקבוע כמה תשומת לב תינתן ליתר המסמך. למה? כי זה המיקום שלוכד את העין באופן הטוב ביותר. אל תבזבזו אותו על מידע מיותר ועיצוב לא חכם. מדריך

בשיתוף Alljobs

 

אחד הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לקורות החיים שלכם לבלוט, קשור לזמן הממוצע שלוקח למגייס לעבור על קורות החיים שלכם, אשר עומד היום על 30 שניות.

 

מה מספיקים לקרוא ב-30 שניות? את תחילת העמוד, יחד עם רפרוף זריז למטה. ככה זה כשיש עשרות ולפעמים מאות קורות חיים שצריך לבלוט מהם. אבל במקום להתייאש, כדאי פשוט ללמוד איך לכתוב קורות חיים טוב יותר ובאופן שמתאים לעידן של עומס מידע.

 

 (צילם: shutterstock) (צילם: shutterstock)
(צילם: shutterstock)

החלק העליון של קורות החיים - הנדל"ן היקר ביותר במסמך

רובנו יודעים היום שמומלץ לקצר את קורות החיים לעמוד אחד. אך מעבר לזה, חשוב גם להבין דבר חשוב לגבי קורות חיים בעידן המודרני: אם הם היו מדינת ישראל, 30% מחלקם העליון, היו כנראה תל-אביב. כל המידע שתכללו בחלק העליון הזה, יהיה בעצם הראשון שייקלטו המגייסים. פשוט כי זה הדבר הראשון שהעיניים נתקלות בו.

 

בהתאם לזה, אחת הטעויות הנפוצות בכתיבת קורות חיים היא לא מה כותבים, אלא איפה.

 

כותבי קורות חיים מקצועיים מעידים כי התיקון הראשון שהם עורכים בקורות החיים המגיעים אליהם הוא בדרך כלל קוסמטי, אבל משמעותי, במיוחד כשמדובר בקורות חיים "עשירים" במידע ולא של אנשים הנמצאים בתחילת דרכם המקצועית. מדובר בבזבוז החלק העליון של קורות החיים, ואף יותר מזה, על הפרטים האישיים. זה בעייתי, כי המטרה היא משיכת עיני המגייס למידע מקצועי, לא אישי.

 

3 טעויות שמבזבזות לכם מקום בקורות החיים

 

קורות חיים ()

שולי מסמך רחבים מדי: ניסיתם לחשוב פעם כמה שטח יקר ערך מבוזבז על שוליים? רבים מקבלים את עובי השוליים במסמך כגזירה שאין לערער עליה, כשבעצם, נגיעה קלה בהגדרות המסמך עשויה להקטין אותם משמעותית. הפתרון: פשוט גשו ל"פריסת עמוד" ובחרו בעובי השוליים שמתאים לכמות הטקסט במסמך שלכם.

 

קורות חיים ()
קורות חיים

פרטים אישיים שתופסים גובה: במציאות, כשבונים לגובה, חוסכים מקום. בקורות החיים, כתיבה לגובה למעשה, מבזבזת מקום. אז אם עד היום כתבתם את הפרטים האישיים שלכם לגובה (הכוונה: שם, יורדים שורה, טלפון, יורדים שורה, וכן הלאה) כדאי לכם לעבור לשיטה אחרת. הפתרון: כתבו את כל הפרטים האישיים שלכם בשורה או שתיים, על ידי הפרדה אסתטית של קו אנכי או נקודה.

 

קורות חיים ()

מידע אישי שלא אמור להיות בקורות החיים: כדי לקצר את כמות המידע שתופס את החלק העליון של העמוד, כדאי לוותר על פרטים שאינם הכרחיים היום כלל וכלל. למשל, מספר תעודת זהות, מצב משפחתי, תחביבים ועוד פרטים שלא צריכים להיות שם.

 

מעבר לכך שאף אחד לא מצפה היום למצוא את הפרטים הללו, הם עלולים להפריע לתשומת הלב של מי שקורא אותם; במקום להתייחס לניסיון, ולידע, יתייחסו ל"נשוי + 2" - במודע, או לא במודע. הפתרון: ספקו למגייסים את המידע האישי שהם צריכים לדעת, לא יותר - השם שלכם, פרטי יצירת קשר (טלפון ומייל) ועיר מגורים.

 

לסיכום, אנחנו חיים היום בעידן מהיר ועמוס במידע, דבר שדורש מאיתנו, גם כמחפשי עבודה, להיות ענייניים ותמציתיים ודוחף אותנו לחשוב באופן שיווקי יותר, על איך לגרום למישהו לתת דווקא לנו, את תשומת הלב שלו.

 

הכותבת היא מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה ב-AllJobs

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים