שתף קטע נבחר

עונשו של אלאור אזריה קוצר בשליש

ועדת השחרורים הצבאית נעתרה לבקשתו של החייל שהרג מחבל פצוע בחברון, והחליטה לשחררו ממאסר בתום ריצוי שני שלישים מתקופת מאסרו. הוא צפוי להשתחרר ב-10 במאי. אחותו הגיבה: "אין סיבה לשמוח"

 

 

ועדת השחרורים הצבאית החליטה היום (ב') לקצר שליש מעונשו של החייל אלאור אזריה שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון. הוא ישוחרר ב-10 במאי בתום ריצוי שני שלישים מ-14 חודשי מאסר שנגזרו עליו (אחרי קיצור 4 חודשים על ידי הרמטכ"ל).

 

בשבוע שעבר נערך בבית הדין הצבאי בקריה בתל אביב דיון באפשרות לקיצור עונשו של אזריה. הדיון התקיים ב"וועדת חצי" (מקבילה של "ועדת שליש" במערכת הצבאית), לאחר שהחייל ריצה שבעה חודשים מתוך 14 חודשי המאסר שנגזרו עליו. התביעה הצבאית התנגדה לקצר את העונש בחצי, אך הסכימה לקיצור שליש.

 

סנגורו של אזריה, עו"ד יורם שפטל, אמר בתגובה: "בניגוד לנבואות הזעם של הכנופיות המשפטיות והתקשורתיות, שהתריעו לבל אערער על עונשו, אלאור יישב בכלא בדיוק מחצית מהעונש שנגזר עליו בבית הדין, עונש שעליו ערערתי. שוחחתי איתו היום והוא מצד אחד מאוכזב ומצד שני שמח שיש תאריך ודאי לשחרורו".

 

אחותו של החייל, אתי אזריה, ענתה לאחד המברכים בעמוד הפייסבוק שלה אחרי פרסום ההחלטה: "אין לשמוח חברים. הם סירבו לחצי וניסו ליפייף את זה עם השליש. השליש לא קשור אליהם בכלל. בושה, בושה, בושה שהמשפחה שלי גם שומעת את זה דרך התקשורת". דודן, ויקטור אזריה, כתב בפייסבוק: "הילד צריך להמשיך לשבת בכלא עוד חודש וחצי אם לא יותר. כל הפרקליטות שמאלנים. אין אמונה באף אחד בממשלה. לא נסלח ולא נשכח לאף אחד".

אלאור אזריה, בשבוע שעבר בבית הדין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלאור אזריה, בשבוע שעבר בבית הדין(צילום: מוטי קמחי)

 

 

אזריה עצמו אמר בדיון בשבוע שעבר: "יריתי במחבל רוצח, שחררו אותי עוד היום".

 

פרקליטו עו"ד יורם שפטל אמר בדיון: "ככל שהפרשה הזו תסתיים מהר יותר כך ייטב לכולם. אזריה נמצא בסיוט מתמיד ובלתי פוסק זה שנתיים. החקירה החלה באופן שערורייתי כחקירת רצח עם כוונה ראשונית לכלוא אותו לכל ימי חייו. המורל בצבא יעלה ככל שהוא ישתחרר מהר יותר. אנו שבועיים לפני חג החירות ואין מועד מתאים יותר להעניק חירות לאלאור אזריה".

 

בפברואר שעבר הורשע אזריה בהריגת המחבל עבד אל-פתאח א-שריף, שנוטרל אחרי שדקר חייל צה"ל בחברון שנה קודם לכן. ערעורו של החייל נדחה, והוא החל לרצות את עונשו בכלא 4 באוגוסט האחרון.

 

בהרשעתו של אזריה קבעו השופטים כי "לא הייתה הצדקה לירי... העובדה שהיה מחבל על הקרקע שביקש לקטול חיי חיילים אין בה להצדיק פעולה לא מידתית... הירי של אזריה לא עולה בקנה אחד עם הוראות הפתיחה באש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים