שתף קטע נבחר

הנאשם ברצח אשתו וילדיו: ילדי השכנים הרגו אותם

פסיכיאטר מטעם ההגנה העיד כי נדב סלע טען בפניו שיצא מביתו במגדל, וכשחזר מצא את אשתו וילדיו מתים ואת ילדי השכנים בחיים. לכן, הוא הסיק שהם אלה שרצחו את אשתו ואת ילדיו ולכן פגע בהם

 

במשפטו של נדב סלע, הנאשם ברצח אשתו, ילדיו וילד נוסף, נשמעה הבוקר (ג') לראשונה אחת מהגרסאות שמסר לגבי הרצח. בבית משפט המחוזי בנצרת התנהלה החקירה הנגדית של הפסיכיאטר מטעם ההגנה, פרופ' סם טיאנו. לדבריו, סלע מסר בבדיקה יותר משתי גרסאות. בראשונה טען שיצא מביתו, וכשחזר מצא את אשתו וילדיו מתים, ואת שני הילדים האחרים (ילדי השכנים) חיים. הוא הסיק כי השניים הם שרצחו את האישה והילדים, ולכן פגע בהם. על פי גרסה אחרת, אמר לפסיכיאטר כי לפני הרצח שמע קולות "ואז הפך לשליח האל".

 

הפסיכיאטר טען כי סלע סבל מבעיה נפשית שלא אובחנה. מה שגרם להתפרצות הפסיכוטית היה תאונה שעבר כמה חודשים לפני הרצח. הוא ציין כי בבית החולים מסר שאלוהים ניסה להרוג אותו (בתאונה) משום שבגלגול קודם שכב עם אשת איש. עם זאת, בדיקה שנערכה לו לאחר התאונה לא העלתה פגיעה מוחית אורגנית.

נדב סלע ()
נדב סלע בבית המשפט

דור כרסנטי וילדיה בנימין ויוסף - שנרצחו ()
דור כרסנטי וילדיה בנימין ויוסף - שנרצחו

נחמן עתיה. נרצח בבית משפחת כרסנטי ()
נחמן עתיה. נרצח בבית משפחת כרסנטי
 

הסנגורית עימתה את הפסיכיאטר עם טענות הנאשם, טענות אביו וטענות קצין בריאות נפש בצבא. אלה טענו כי סלע מתחזה לאדם עם בעיות נפשיות עדי להשיג את מטרותיו. לדבריה, וגם על פי שאלות השופטים, מדובר באדם מניפולטיבי ומפונק, שלא התמיד בדבר. לדברי הפסיכיאטר, "הוא לא הצליח להתמיד בשום דבר שהוא עשה, זה יכול להצביע על קשיי הסתגלות, שמהווים הפרעה נפשית".

 

השופטים, אב בית הדין השופט אשר קולה, דני צרפתי ורננה מוקד גלפז, עימתו אותו בין השאר עם העובדה שלאורך כל הבדיקה ענה סלע תשובות הגיוניות, אולם רק בשלב שבו נשאל על הרצח החלו תשובותיו להיות מבולבלות והוא מסר גרסאות סותרות.

 

בדיונים קודמים העיד פסיכיאטר מטעם התביעה, שמנהלת עו"ד ליאורה חילו מפרקליטות מחוז צפון. הוא קבע כי הנאשם מתחזה לחולה נפש. בין השאר ביסס את חוות הדעת על שינוי הגרסאות המהיר של סלע. "פעם הוא חתול, פעם משיח", אמר וציין כי הדבר מאפיין אנשים מניפולטיביים ולא חולי נפש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים