שתף קטע נבחר

גנץ: "נתניהו ראוי לראשות ממשלה אם לא יואשם"

בהתבטאות נדירה על חקירות ראש הממשלה הבהיר הרמטכ"ל לשעבר כי נתניהו יוכל להמשיך לכהן בתפקיד אם לא יועמד לדין: "מאוד קל לעמוד בצד ולחבוט במי שעושה שליחות". עם זאת, גנץ קרא לקצוב בחוק כהונת ראשי ממשלה

 

בני גנץ ובנימין נתניהו (צילום: מוטי קמחי, אמיל סלמן)
בני גנץ ובנימין נתניהו(צילום: מוטי קמחי, אמיל סלמן)
"אם נתניהו ייבחר פעם נוספת ולא תהיה האשמה פלילית, הוא ראוי להיות ראש ממשלה". אלה הדברים שאומר הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ שנאם בכנס בנושא המרחב הכפרי שהתקיים במכללת ספיר. "זה התפקיד הכי קשה במדינה. מאוד קל לעמוד בצד ולחבוט במי שעושה את השליחות".

 

עם זאת, גנץ אמר שיש לקצוב את כהונתם של ראשי מדינה בישראל: "חייבים לקצוב בחוק את כהונת הממשלה. אני מדבר על ראש ממשלה כלשהו, לא מדבר רק על ביבי. הימצאות בעמדות שלטוניות לאורך זמן מייצרת סוג של קהות והגבלה סבירה היא דבר נכון".

 

כמו כן, אמר גנץ כי הוא שוקל ברצינות להתמודד בבחירות הקרובות : "אני שוקל בשיא הרצינות וגם עכשיו דחו לי את הצורך להחליט אם ללכת או לא ללכת. זאת השאלה, השאלות האחרות הן משניות".

 

הרמטכ"ל לשעבר התייחס גם לצעדה ההמונית שצפויה להתקיים בליל הסדר בסוף החודש מעזה לעבר גבול ישראל כשברקע עומד החשש שאלפים ינסו לחצות את הגדר. "אני יודע שמערכת הביטחון תעמיד לזה תשובה. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שזו תהיה שיטה. אני מקווה שלא יתפתח לכך שנצטרך להפעיל כוח מסיבי כדי למנוע את זה, אבל אם לא תהיה ברירה זאת גם אופציה", אמר גנץ.

 

הוא התייחס למצב ההומניטרי ברצועת עזה ואמר: "האחריות נמצאת אצל שלטון חמאס, את האשמה הזאת אי אפשר לקחת אלינו". עם זאת, אמר גנץ כי חשוב לעזור לתושבים ולספק להם עבודה במדינת ישראל למרות שמדובר בסיכון: "יש שם בני אדם. זה לא משהו טכני, זה אנושי מאוד ואנשים בסוף צריכים לראות תקווה, צריך לייצר את התקווה הזאת, אמנם הרוב עם חמאס, אך צריך לפעול למציאת פתרונות תשתיתיים חשוב שיהיה להם זה גם עוזר לנו. צריך להביא עובדים מרצועת עזה למדינת ישראל. יש בזה סיכון מסוים אבל זה יצור שכנות טובה".

 

גנץ התייחס גם לפן הציבורי ואמר: "חמישה עשר אחוז מכוח העבודה מחזיק יותר מחמישים אחוז מהכלכלה בגלל החרדים והערבים בגלל חינוך, הקולב הזה לא יחזיק מעמד בעוד עשרים שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אמיל סלמן
גנץ ונתניהו
צילום: מוטי קמחי, אמיל סלמן
מומלצים