שתף קטע נבחר

המשבר הגדול של פייסבוק: מארק צוקרברג תחת אש

נציבות המסחר הפדרלית בארצות הברית הודיעה כי תבחן האם פייסבוק הפרה פרטיות משתמשים. קריאה לשריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק להחליפו, מצטרפת לצניחה במניות החברה ובהונו האישי של צוקרברג, ולהתפטרות מנהל האבטחה של הרשת החברתית

סקנדל הפרת הפרטיות של פייסבוק וחברת "קיימברידג' אנליטיקה", שסיפקה שירותים עבור מטה הבחירות של טראמפ, ממשיכה לייצר סערה בעולם: ה-FTC, נציבות המסחר הפדרלי בארצות הברית, הודיעה היום כי תחקור האם הרשת החברתית הפופולרית בעולם הפרה את תנאי ההסכמה של משתמשיה ופגעה בפרטיותם. ביומיים האחרונים נמחקו כ-75 מיליארד דולר משווי השוק של החברה.

 

ממשיך לשתוק. צוקרברג וטראמפ ()
ממשיך לשתוק. צוקרברג וטראמפ

 

אולי לראשונה בתולדות החברה, האצבעות המאשימות מופנות באופן ישיר כלפי המנכ"ל והמייסד, מארק צוקרברג, שנדרש לספק תשובות בעצמו ולהאיר על מידת המעורבות של הרשת החברתית הפופולרית בעולם בתוצאות הבחירות לנשיאות ארצות הברית. הפרשה, שהתפוצצה בסוף השבוע שעבר, עסקה במחדל הפרת פרטיות של למעלה מ-50 מיליון משתמשי פייסבוק.

 

כתוצאה, מניות החברה צנחו בימים האחרונים, כמו גם הונו האישי של צוקרברג. ברחבי העולם נשמעות ביקורות כלפי ניהול כושל של צוקרברג את המשבר הנוכחי של החברה, אולי הגדול ביותר בתולדות הרשת החברתית. לצד דרישות של הסנאט האמריקני והפרלמנט הבריטי - כי צוקרברג מוכרח להתייצב מול ועדותיהן ולספק תשובות לשאלות הקשות - צעד שעד כה נמנע מלעשות, היום נשמעה קריאה להחליפו על בסמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג. "זהו כישלון מנהיגותי מוחלט", אמר ג'ייסון קלאקניס, משקיע ומנכ"ל Inside.com, "סנדברג מתקשרת בצורה טובה יותר ויש לה יכולות מנהיגות אמיתיות".

 

מוקדם יותר היום נודע כי ראש מערך האבטחה של פייסבוק, אלכס סטיימוס, יסיים את תפקידו בחברה על רקע אי הסכמות בנוגע לאופן ניהול המשבר. בתחילת השבוע פורסם בגרדיאן הבריטי כי עובדים לשעבר בפייסבוק מתארים סביבת עבודה פרנואידית. אתמול בערב, נודע כי פייסבוק שלחה צוות זיהוי פלילי דיגיטלי אל משרדי קיימברידג' אנליטיקה בלונדון, במטרה לאסוף ראיות. אולם הניסיון הזה נבלם על ידי הנציב לרגולציית מידע בבריטניה, שטען כי הוא פועל להשגת צווי חיפוש במשרדי החברה וכי הנוכחות של פייסבוק מסכנת את פעולת החקירה במקום.

 

למרות ההתפתחויות - צוקרברג עצמו טרם הוציא הודעה רשמית או התייחס לפרשה.

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים