שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ניצחון לטוביה צפיר: המחוזי מינה מפרק לחברת ההפקות של "אלאדין"
  "אלעד המגן הפקות ויזמות" העסיקה את צפיר ואת השחקן אסף הרץ, במחזמר שעלה בחנוכה האחרון. לטענתם נותרה חייבת להם כ-350 אלף שקל. צפיר: "אני בן 72 ומעולם לא קרה לי דבר כזה"

   

   

  בית המשפט המחוזי בחיפה נעתר היום לבקשת השחקנים טוביה צפיר ואסף הרץ, ומינה את עו"ד חן אמסטר כמפרק זמני לחברה שהפיקה בחנוכה האחרון את המחזמר "אלאדין והנסיכה יסמין". החברה, "אלעד המגן הפקות ויזמות", שכרה את שירותי השניים כשחקנים.

   

  אלאדין והג'יני: לא שילמו לנו

  לכתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  צפיר הגיע היום (ג') לדיון וציין בפני בית המשפט: "אני בן 72 וחצי... מקרה כזה מעולם לא קרה והיו הרבה מפיקים שעבדתי איתם".

   

  בהחלטתה קבעה השופטת בטינה טאובר, "לאחר ששמעתי את המבקשים, ומשהחברה לא התייצבה לדיון ולא הגישה תגובה, ראוי בנסיבות אלה להורות על מינויו של מפרק זמני שידאג לאתר ולתפוס את נכסי החברה לצורך שמירת זכויותיהם של המבקשים ושאר נושי החברה".

  אסף הרץ ועדי הימלבלוי ב"אלאדין והנסיכה יסמין" (חגי דקל) (חגי דקל)
  אסף הרץ ועדי הימלבלוי ב"אלאדין והנסיכה יסמין"(חגי דקל)

  הרץ שיחק במחזה את אלאדין וצפיר שיחק את ה"ג'יני". השניים טענו בשבוע שעבר, באמצעות עורכי הדין עדי בראונשטיין ועדי רפס ממשרד חיים צדוק, כי החברה חייבת להם כ-346 אלף שקל.

   

  פרט לשניים, הבקשה הוגשה גם על ידי סטודיו אלה קולסניק. במסגרת הבקשה נטען כי חברת ההפקות העסיקה את שירותיהם לצורך השתתפות בהצגה במהלך ולאחר חג החנוכה 2017. "המחזה הוצג בין פעם לחמש הצגות ביום, ובסך הכול כ-50 הצגות מנובמבר 2017 עד ינואר 2018 , כאשר בנוסף לכך היו ימי חזרות סטודיו וימי חזרות טכניות".

   

  המבקשים טענו כי הובטח להם, מהסכמים שנחתמו עמם, כי החברה תשלם עבור העסקתם כאשר לכל אחד מהמבקשים נקבעו מועדי תשלום אחרים. "החברה הפרה את התחייבויותיה כלפי המבקשים באופן שלא פרעה את חובותיה כלפיהם". מהבקשה עולה כי החוב הנטען של החברה כלפי השחקן טוביה צפיר עומד על 216 אלף שקל, כלפי אסף הרץ על סך 90 אלף שקל ולסטודיו כ-40 אלף שקל.

   

  לאחר הגשת הבקשה מסרה חברת אלעד המגן הפקות בתגובה ל-ynet: "החברה הפיקה הצגות רבות במשך ארבע שנים עם מיטב האמנים ותמיד שילמה בזמן. לאחרונה, בשל קשיים כלכליים - החברהנסגרה. כרגע אנו עושים את כל המאמצים האפשריים כדי לשלם בהקדם לכל הנושים את מלוא הסכום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים