שתף קטע נבחר

לוחם דובדבן נהרג מפליטת כדור: "שחר היה הגאווה של כולם"

"אנחנו לא מעכלים", אמרו ליד בית המשפחה חבריו ליחידה של סמ"ר שחר סטרוג, שנהרג מפליטת כדור מאקדח של לוחם אחר בבסיס במרכז. "אחרי שהתקבל לדובדבן הוא היה הגאווה של כולם, היהלום בכתר", סיפרה חברת המשפחה

 

סמ
סמ"ר שחר סטרוג

עשרות מחבריו של סמ"ר שחר סטרוג מיחידת דובדבן, שנהרג אתמול מפליטת כדור של חברו ליחידה, הגיעו הבוקר (יום ד') לבית המשפחה. רבים מהם מיררו בבכי ותמכו זה בזה. "אנחנו לא מעכלים את זה", אמר אחר מחבריו ליחידה בדמעות. סטרוג, בן 20 מגבעתיים, יובא למנוחות היום בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. הלוחם היורה נעצר על ידי מצ"ח. בחקירתו אמר כי לא הייתה לו כל כוונה לירות בחברו הטוב.

 

ורד חכים, ראש שבט צופי גבעתיים ואמא לילדים שהיו עם שחר בצופים, סיפרה הבוקר בכאב: "הכרתי את שחר עוד מתקופת גן הילדים. ילד מקסים שהיה אוהד שרוף של מכבי תל אביב ותמיד דיבר על שירות משמעותי בצה"ל. הוא הראשון שהתגייס מהשכבה שלו ואחרי שהתקבל לדובדבן היה הגאווה של כולם".

שבעה בית משפטת סטרוג (צילום: מוטי קמחי)
חבריו של סטרוג, מחוץ לבית המשפחה(צילום: מוטי קמחי)

מודעת אבל, סמ
מודעת האבל ליד הבית(צילום: מוטי קמחי)
 

"המשפחה שורשית ומאוד מוכרת ומוערכת בגבעתיים", הוסיפה חכים. "שחר היה היהלום בכתר של כולנו. הוא היה מאוד ערכי וגם אחרי שהתגייס היה מגיע לאירועים של הצופים. בפעם האחרונה ראיתי אותו בפורימון והוא היה כל כך שמח. אנחנו המומים ולא מעכלים שדבר כזה קרה".

 

המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע. מבירור ראשוני עולה כי לוחם יחידת דובדבן בשירות חובה פלט כדור מאקדחו לעבר סטרוג בזמן שהשניים ישבו בחדר בבסיס האם של היחידה המובחרת. סטרוג נפגע בחזהו, קיבל טיפול מהיר מחבריו ליחידה ופונה במצב אנוש לבית החולים הדסה בירושלים, שם נקבע מותו.

 

במצ"ח חוקרים כמה כיווני חקירה, בהם חשד למשחק בנשק או שימוש אסור באקדח על ידי הלוחם שפלט כדור. הוא צפוי להיחקר באזהרה. מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הנחה על הקמת ועדת חקירה להפקת לקחים מהאירוע בראשות מפקד "עוצבת השרון", אלוף-משנה בצלאל שנייד.

 

 

ראש העיר גבעתיים רן קוניק אמר כי "אמש איבדה גבעתיים עוד אחד מטובי בניה, שחר סטרוג ז"ל, לוחם ביחידת דובדבן. אין לי אפילו מילה אחת לומר שתנחם את ההורים קובי ומיכל ואת האחות הצעירה עדי, כי אין ולא תהיה בשפה העברית מילה שתוכל לנחם הורים שאיבדו את היקר להם מכל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חבריו של סטרוג, ליד בית המשפחה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים