שתף קטע נבחר

5.5 שנות מאסר ללוחם מגדוד חי"ר שאנס חיילת

הלוחם אנס חיילת ששירתה איתו בביתה, בעת שהשניים היו בחופשה. בית הדין הצבאי לא קיבל את גרסתו לפיה יחסי המין היו בהסכמה, ואף הורה על הורדתו לדרגת טוראי


הלוחם בבית הדין הצבאי ביפו. נשלח ליותר מחמש שנות מאסר (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
הלוחם בבית הדין הצבאי ביפו. נשלח ליותר מחמש שנות מאסר(צילום: יריב כץ)

לוחם שאנס חיילת נשלח ל-66 חודשי מאסר: בית הדין הצבאי ביפו גזר היום (ד') את דינו של לוחם מגדוד חי"ר שהורשע באונס וביצוע מעשה מגונה בחיילת ששירתה איתו ביחידה. בית הדין גזר על החייל חמש וחצי שנות מאסר לצד עונשים של הורדה לדרגת טוראי ופיצוי לחיילת. החשדות נגד הלוחם פורסמו לראשונה ב-ynet.

 

האונס והתקיפה המינית אירעו ביוני 2017, במהלך חופשה של השניים. החייל, שנעצר בסוף אותו החודש, כפר באישומים וניהל משפט הוכחות. בחקירתו הראשונית ביוני האחרון במשטרה הצבאית החוקרת הודה הלוחם שקיים יחסי מין עם החיילת, אך לפי גרסתו המעשים היו בהסכמה. בדיקת פוליגרף נערכה לשניים ובמהלך החקירה נאספו עדויות מעדים נוספים בנוגע לאירוע שהתרחש בבית פרטי בעת שהשניים היו בחופשה.

 

 

הלוחם שאנס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הלוחם שאנס(צילום: מוטי קמחי)

לפי כתב האישום שהוגש נגדו, הלוחם והחיילת יצאו לבר ולמועדון בתל אביב עם חיילים נוספים. בתחילת הערב ציינה החיילת בפני הנוכחים כי אם למישהו מהם אין היכן לישון באותו ערב, הוא מוזמן לישון בביתה בחדרו של אחיה.

 

במהלך הריקודים במועדון הלוחם נצמד לגופה של המתלוננת. היא ניסתה להרחיקו, הפנתה את תשומת לבה של חיילת אחרת וזו משכה אותו לעברה והרחיקה את החיילת מגופו של הנאשם.

 

מאוחר יותר כתב הלוחם וואטסאפ לחיילת: "אין לי איפה לישון גם אין רכבות מה את אומרת?". היא הציעה לו לישון בביתה והוא השיב בחיוב. שם הוא אנס אותה. צו איסור פרסום הוצא על תפקידה של החיילת בגדוד ועל שם הגדוד.

 

עו"ד אפרת נחמני-בר, הפרקליטה של החיילת, אמרה לאחר ההרשעה של החייל בחודש שעבר: "אנחנו יכולים לומר בפה מלא שהצדק נעשה באופן מוחלט, מסע הייסורים שעבר הקורבן פה, כמו במקרים אחרים, הסתיים בצורה הטובה ביותר כשבית הדין קבע פה אחד ובצורה נחרצת שהגרסה שלה אמינה, מהימנה ורצופה בסימני אמת. ביקורת רבה הוטחה בנאשם, בקו ההגנה, נקבע שהוא שיקר באופן מלא, ואפילו נקבע שהוא עמד בעיקשותו על שקריו. אני חושבת שאפשר ללמוד מהמקרה הזה שלפעמים האמת היא הדבר היציב ביותר, והיא זאת שיוצאת לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
החייל שנשלח לכלא
צילום: עמית שעל
מומלצים