שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכונת הכביסה התקלקלה? כמה יעלה לכם התיקון
  שבוע לפני החלפת ארונות הבגדים מחורף לקיץ מכונת הכביסה התקלקלה? אתר "המקצוענים" מסבירים מהן התקלות הנפוצות במכונות כביסה, כמה יעלה כל תיקון ומתי לא משתלם לתקן

  ישנן תקלות במכונת הכביסה שכדאי לתקן וישנן תקלות שעלות התיקון שלהן אינה כלכלית. מהן התקלות הנפוצות, כמה יעלה התיקון ומתי עדיף לרכוש מכונה חדשה? מוקד השירות של "אתר המקצוענים" עושה סדר בבלגאן וסקירת מחירים מומלצים.

   

  עוד כתבות בנושא:

  מייבש כביסה: מדריך לשימוש חכם

  11 סימני אזהרה של מכונות כביסה

  כמה קל להרוס את מכונת הכביסה

   

  החלפת גוף חימום  

  גוף החימום הוא רכיב פנימי שתפקידו לחמם את המים באמצעות המרת האנרגיה החשמלית לחום. עם השנים, האבנית שבמים עוטפת את גוף החימום ומונעת ממנו את המגע הישיר עם המים. וכך, הוא "מתאמץ" לחמם את המים, עד שהוא נשרף וגורם לקצר. 

  איך יודעים שגוף החימום מקולקל? מפעילים את תכנית הרתחה ובודקים אם הבגדים חמים או קרים".

   

  כמה יעלה התיקון? החלפת גוף חימום תעלה 350-450 שקל. המחיר כולל גוף חימום ועשוי להשתנות בהתאם לדגם המכונה.

   

  החלפת רצועת מנוע

  תפקיד הרצועה הוא לחבר את פולי המנוע לרצועה ולהניע אותו. עם השנים, הרצועה מתייבשת ונקרעת וכתוצאה מכך מכונת הכביסה עשויה להפיץ ריח שרוף ולהשמיע קולות חריקה חזקים בעת הפעלתה. במקרה כזה, וכן במצב שתוף המכונה כלל אינו מסתובב, סביר להניח שמקור הבעיה ברצועת המנוע. אם הרצועה רק השתחררה, אין צורך להחליף אותה, שכן בעלות ביקור טכנאי בעל המקצוע יחזיר אותה למקומה.

   

  כמה יעלה התיקון? עלות דמי ביקור היא 150-250 שקל. עלות החלפת רצועת מנוע היא 250 שקל, כשהמחיר כולל את הרצועה ומשתנה בהתאם לדגם המכונה. כדאי כבר בשיחה הטלפונית להציג את דגם המכונה, לברר כמה יעלה להחזיר את הרצועה למקום וכמה יעלה להחליפה, ולהחליט מראש, על מנת שבעל המקצוע יגיע עם החלק המתאים.

   

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  החלפת מנוע

  המנוע אחראי על סיבוב התוף. במקרה של תקלה במנוע, התוף כלל לא יסתובב. ברוב המקרים, מקור התקלה יהיה בקבל האחראי על המנוע ולא במנוע עצמו. לכן, אין למהר להחליף מנוע, אלא לברר כמה יעלה קבל, ובכך לחסוך כסף, שכן יש הפרש של עשרות אחוזים בין החלפת קבל לבין החלפת מנוע.

   

  כמה יעלה התיקון? החלפת מנוע תעלה 600-800 שקל, כשהמחיר הוא עבור מנוע משופץ ומשתנה בהתאם לדגם המכונה.

   

  החלפת משאבת מים

  כשמה כן היא, משאבת המים אחראית על שאיבת המים אל מחוץ למכונה. אם בעת סיום פעולת המכונה, נותרו מים בתוך התוף, ככל הנראה ישנה תקלה במשאבה. אם המכונה ישנה יחסית, אין טעם למהר להחליף משאבת מים, בייחוד אם המנוע כבר מקרטע. לרוב, רכישת מכונה חדשה תהיה כלכלית יותר.

   

  כמה יעלה התיקון? החלפת משאבת מים תעלה 350-500 שקל, כשהמחיר כולל משאבה ופילטר, ומשתנה בהתאם לדגם המכונה.

   

  החלפת מיסבים

  המיסבים הם האחראים על סיבוב תוף המכונה. אם היא מרעישה במיוחד בשלב הסחיטה ורועדת באופן חריג, ייתכן שהמיסבים כבר בלויים. לפני שממהרים להחליף מיסבים, כדאי לוודא שרעשי החריקה אינם נגרמים ממטבעות וחפצים זרים שחדרו אל התוף. בכל מקרה, בעת החלפת מיסבים מומלץ להחליף גם את גומיות האטם.

   

  כמה יעלה התיקון? החלפת זוג מיסבים תעלה 600-800 שקל, והמחיר משתנה בהתאם לדגם המכונה.

   

  החלפת כרטיס פיקוד דיגיטלי

  כרטיס הפיקוד הדיגיטלי הוא למעשה המוח של מכונת הכביסה. הגורם העיקרי לתקלות בכרטיס הפיקוד הוא קצרים בחשמל. לרוב, המנוע וכרטיס הפיקוד הם שני הרכיבים היקרים ביותר במכונת הכביסה. במקרה של תקלה בכרטיס, המכונה כלל לא תפעל. לרוב, עלות התיקון גבוהה במיוחד, בשל המיסוי הגבוה על חלקי החילוף. בייחוד אם המכונה אינה חדשה, לרוב ישתלם לרכוש מכונה חדשה במקרה שהכרטיס התקלקל וכבר הסתיימה תקופת האחריות.

   

  כמה יעלה התיקון? החלפת כרטיס פיקוד דיגיטלי תעלה 600-800 שקל, בהתאם לדגם המכונה.

   

  החלפת בולמי זעזועים

  תפקידו של בולם הזעזועים הוא לייצב את מכונת הכביסה, לספוג את התנודות שהתוף מייצר ולמנוע רעידות קיצוניות במהלך העבודה. לרוב, הם ישחקו לאחר 4-5 שנים שהמכונה בשימוש. אם המכונה "רוקדת" ואף זזה ממקומה בזמן העבודה, סביר להניח שבולם הזעזועים שחוק ויש להחליפו בחדש, שכן התנודות עלולות לגרום לצינורות המים להימתח וכתוצאה מכך לנזילה. במקרה של תקלה ברכיב זה, חשוב לוודא שבולמי הזעזועים שמוחלפים הם מקוריים, ולא גנריים. חשוב לטפל בתקלה זו בהקדם, כדי שלא ייגרם נזק לרכיבים הפנימיים של המכונה, לנזילות מים ולתיקונים שעלות התיקון שלהם תהיה גבוהה יותר.

   

  כמה יעלה התיקון? עלות החלפת בולמי זעזועים היא 350-450 שקל, כשהמחיר משתנה בהתאם לדגם המכונה.

   

  החלפת שרוול דלת  

  שרוול הדלת הוא מעין שרוול גומי, שתפקידו לאטום את פתח מכונת הכביסה. אם הוא נשחק ונקרע, ייתכנו נזילות מים מפתחה הקדמי של המכונה. לא תמיד יש צורך להחליף אותו, שכן לעתים הוא רק משתחרר ממקומו וניתן להחזיר אותו למקומו בקלות, גם מבלי להצטרך להזמין טכנאי. איך תדעו אם מקור נזילת המים הוא מהאטם? לרוב אם ישנה שלולית מים בחלקה הקדמי של המכונה, זו הסיבה.

   

  כמה יעלה התיקון? במקרה של קרע או שחיקת השרוול יש צורך להחליפו. עלות ההחלפה היא 400-500 שקל, בהתאם לדגם המכונה.

   

  דמי ביקור: ומתי אין לגבות אותם

  אם טכנאי מכונות הכביסה הגיע לביתכם ולא ביצע את העבודה מסיבה כזו או אחרת, סביר להניח שתצטרכו לשלם לו עבור הביקור. לא כל טכנאי מכונות הכביסה דורשים תשלום עבור הביקור בלבד, כך שיש לברר זאת כבר בשיחה הטלפונית. כמו כן, אם הטכנאי ביצע תיקון, הרי שאין להוסיף על עלות התיקון גם דמי ביקור, אלא לקזז אותם מעלות התיקון.

   

  כמה יעלה ביקור טכנאי? 150-250 שקל, כשלא כל הטכנאים גובים דמי ביקור. המחיר מתייחס לשעות העבודה המקובלות. כלומר, בשעות הלילה, בסופי-שבוע ובערבי חג ייתכן תעריף גבוה יותר. על מנת לחסוך אי נעימויות, ספקו לטכנאי את כל המידע על דגם המכונה ועל סוג התקלה, על מנת שינחה אתכם טלפונית. לעתים ניתן לפתור את התקלה בעל-פה בטלפון. כמו כן, זה יאפשר לו להגיע מצויד עם רכיבים חלופיים מתאימים. דעו כי אם הטכנאי נאלץ לבקר בביתכם על מנת להביא רכיב חסר, לא תצטרכו לשלם לו עבור שני ביקורים, ואם יבקש זאת – מדובר בדרישה לא לגיטימית. למען הסר ספק, ודאו זאת מראש.

   

  מחפשים טכנאי מכונות כביסה? לחצו כאן

   

  ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים