שתף קטע נבחר

מרוץ של מעשים טובים: העיר לוד מחייכת

משנים את פני העיר: יום המעשים הטובים הוציא לרחובות העיר לוד כ-500 בני נוער שנרתמו כולם לעשות טוב למען האחרים, מצביעת קירות, דרך גינון ועד לחלוקת פרחים וחיוכים - והסוף? הכי טוב. כולם הבינו שמעשים טובים עושים טוב לא רק למי שמקבל אלא גם למי שנותן

  

 

ידוע שילדים מעתיקים את רוב ההתנהלות שלהם בחיים מההורים או ממבוגרים אחראיים בסביבה שלהם. לכן, ההנחה היא שאם תראו להם איך עושים מעשים טובים - גם הם יעשו את זה. ביום המעשים הטובים שנערך בישראל ב-13.3 העיר לוד הפכה למקום שכולו טוב. בשעות הבוקר יצאו כ-500 בני נוער למרוץ של מעשים טובים, כשהם עוברים מתחנה אחת לשנייה, כשבכל אחת מהן מחכות להן משימות של מעשים טובים. הם חילקו פרחים ודו"חות על מעשים טובים, צבעו, גידרו, גיננו והעלו חיוך על פני אלו שזכו למעשים הטובים.

 

במהלך היום עצמו שמנוהל על ידי עמותת רוח טובה - שבמשך השנה מרכזת התנדבויות שונות על מנת לאפשר לאנשים המעוניינים להתנדב לבחור את ההתנדבות המתאימה להם - יצאו כ-2 מיליון ישראלים (אחד מכל ארבעה) לעשות מעשה טוב מדן ועד אילת באלפי פרויקטים בכל רחבי הארץ. כמעט כל הרשויות המקומיות וכל היישובים הערביים לקחו חלק בפרויקט שמפעילה עמותת רוח טובה, במסגרתו השתתפו אנשים מכל הגילאים, מכל הארץ ומכל המגזרים.

 

 

והתוצאה בלוד, בסופו של דבר, הייתה לא רק עיר יפה ומלאת חיוכים, אלא גם בני נוער שהבינו שלא צריך להיות מול המסכים כל היום, אפשר להרים את הראש, לצאת החוצה ולעשות מעשים טובים - אפילו בקטנה, כמו לעזור למישהו למצוא כתובת שהוא מחפש - ואחר-כך להרגיש טוב עם עצמך, כי כשאתה עושה טוב למען האחרים, אתה עושה טוב גם לעצמך.


 

רוצים לעשות טוב כל השנה? מצאו את ההתנדבות שמתאימה לכם - וצאו לדרך

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים