שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קריקטורה אנטישמית בספר לימוד בבלגיה
  באחד מספרי הלימוד לגיאוגרפיה, שאישר משרד החינוך במדינה, מופיעה קריקטורה שבה מוצג יהודי שמן ישן באמבטיה לצד פלסטינית עם דלי ריק. הפרק בספר עוסק בחוסר שוויון בחלוקת המים בין ישראלים לפלסטינים ביהודה ושומרון

  קריקטורה אנטישמית מתוך ספר לימוד בלגי ()
  קריקטורה אנטישמית מתוך ספר לימוד בבלגיה
   

  קריקטורה אנטישמית ואנטי ישראלית בספר לימוד בבלגיה: אחד ההורים בעיר ברוז' דיווח לפורום המשפטי הבינאומי כי באחד מספרי הלימוד לבני 15, מופיעה קריקטורה אנטישמית. הספר המדובר מיועד ללימודי גיאוגרפיה, מאושר על ידי משרד החינוך הבלגי ונלמד ברחבי בתי הספר במדינה. 

   

  הפרק שבו מופיעה הקריקטורה עוסק בחוסר שוויון בחלוקת המים בין ישראלים לפלסטינים ביהודה ושומרון. בקריקטורה נראה יהודי שמן עם פאות ישן באמבטיה מלאה במים ומנגד זקנה פלסטינית עם דלי מים ריק.

   

  על הקריקטורה כתוב: "אמנסטי אינטרנשיונל: ישראל מונעת מהפלסטינים גישה מספקת למים... בעוד שהמתנחלים נהנים מדשאות פוריים ובריכות שחייה" (התמונה ככל הנראה של אמנסטי אינטרנשיונל).

   

  מנכ"לית הפורום המשפטי הבינלאומי, עו"ד יפעה סגל, העוסקת במאבק בינלאומי משפטי ברחבי העולם נגד תנועת ה-BDS, נדהמה מהעותק שהגיע לידיה ושלחה מכתב חריף לשרת החינוך הבלגית בדרישה להסיר את הקריקטורה האנטישמית מספרי הלימוד.

   

  החשיפה מגיעה לאחר שהשבוע הסתיים כנס נרחב של משרד החוץ למאבק באנטישמיות והדרכים להאבק בו. סגל מסרה: "קשה להאמין שבבלגיה של 2018 יש קריקטורות שצועקות אנטישמיות בצורה כל כך בוטה. המעשה הזה הוא לא רק לא מוסרי אלא גם לא חוקי ואנחנו דורשים שהקריקטורה תוסר לאלתר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים