שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  2,154 מאזדה 2 למוסך עקב בעיה בבלם החניה
  יבואנית מאזדה לישראל מזמינה את בעלי מכונית הסופר-מיני לקריאת תיקון בטיחותית, לצד כ-200 מכוניות פורד טרנזיט ופוקוס. קריאות תיקון גם לג'יפ ואלפא רומיאו

  יבואנית הרכב דלק מוטורס מזמינה 2,154 מכוניות מדגם מאזדה 2 אותן היא משווקת למוסכי הרשת המורשים. לדברי היבואנית, מדובר בכלי רכב שיוצרו בין התאריכים 01.04.2016 ו-28.04.2017. בכל כלי הרכב נדרשת החלפת מנגנון בלם החניה, עקב תקלה אפשרית במבנה גלגל השיניים במנגנון ידית הבלם. כשל זה עלול לגרום לפעולה לא תקינה של הבלם ואי מניעת גלישת הרכב בעת הפעלתו.

   

   

  בדלק מבהירים כי זמן העבודה הנדרש לתיקון עומד על כשעה וחצי, אך מעדכנים כי החלפים הנדרשים צפויים להגיע ארצה רק במהלך הרבעון השלישי של השנה. בימים הקרובים יקבלו כל בעלי הרכב שיידרשו להגיע למוסך הודעות בדואר. בעלי רכב המעוניינים לבדוק אם גם הם כלולים בריקול, יכולים לעשות זאת באתר היבואנית או במוקד שירות הלקוחות.

   

  בקריאה נוספת לתיקון של אותה יבואנית יוזמנו 187 בעלי פורד טרנזיט עם מנוע בנפח 3.2 ליטר אותו משווקת דלק. כלי הרכב יוצרו בין התאריכים 

  17.01.2014 ו-21.07.2017 ובכולם יידרש עדכון תוכנה. לדברי היבואנית, תקלה בתוכנה הקיימת מונעת אפשרות לזהות בעיות הקשורות למערכות זיהום האוויר ברכב.

   

  דלק מוטורס תזמין למוסך גם בעלי מכוניות מדגם פורד פוקוס עם מנועי 1.6 ליטר ותיבת הילוכים ידנית. ב-28 מכוניות שיוצרו בין התאריכים 01.08.2010 ו-30.06.2016 התגלתה בעיה אפשרית במצמד והחלפתו עשויה להדרש. לדברי דלק, בעלי המכוניות יידרשו להגיע למוסך ראשית לבדיקת תקינות המצמד ובמידה והוא אכן מחליק, יוחלפו חלקים שונים כטיפול זמני. לאחר מכן יתבקשו בעלי המכוניות להגיע שוב לצורך תיקון קבע, אך רק לאחר הגעתם של חלפים - במהלך הרבעון השלישי של השנה. 

   

  יבואנית הרכב סמל"ת תזמין למוסך 51 בעלי ג'יפ רנגלר שיוצרו במהלך 2017 לצורך החלפת מתג אור בלם. התיקון צפוי להמשך כחצי שעה. בקריאה נוספת לתיקון של אותה יבואנית יוזמנו 68 בעלי אלפא רומיאו מיטו משנת הייצור 2016 לצורך החלפת חגורת בטיחות במושב הנהג או הנוסע עקב מה שמוגדר "אי התאמה". משך העבודה הנדרש לביצוע התיקון - כשעתיים וחצי.

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים