שתף קטע נבחר

בודפשט: עשן במטוס גרם לבהלה ולבריחת נוסעים

עובדי "קרסו מוטורס" שעשו את דרכם לישראל אמורים היו להמריא במטוס של חברה מקומית, אך עשן שעלה מרכב גורר בשדה התפשט למטוס דרך מערכת האוורור והנוסעים נאלצו לקפוץ ממנו לקרקע. אחת הנוסעות נחבלה בראשה והובהלה לבית חולים מקומי: "החופשה הפכה סיוט"

 

רגע לפני המראת המטוס שאמור היה להשיב ארצה את עובדי חברת "קרסו מוטורס" ארצה מבודפשט לפנות בוקר (ו'), נכנס עשן כבד למטוס, דלתות החירום והמגלשות נפתחו והנוסעים קפצו אל הקרקע וברחו. אחת הנוסעות נפגעה בראשה ופונתה לבית חולים מקומי.

 

נוסעי המטוס אמורים היו לשוב מהחופשה במטוס של חברת התעופה הצ'כית "טרוול סרוויס", שחכרה "ישראייר". הוא היה אמור להמריא לישראל אתמול בערב אולם בעקבות תקלה טכנית נדחתה הטיסה בשמונה שעות.

עשן נכנס לתוך מטוס ()
עשן נכנס לתוך מטוס
 
עשן נכנס לתוך מטוס ()

עשן נכנס לתוך מטוס ()

עשן נכנס לתוך מטוס ()
נוסעי הטיסה בשדה התעופה בבודפשט
 

בשעה 04:00 לפנות בוקר הוזמן לנוסעים מטוס חלופי של חברת תעופה מקומית, "סמארט ווינגס". אולם עם תחילת נסיעתו לעבר מסלול ההמראה, עשן כבד נכנס למטוס דרך מערכת האוורור בעקבות עשן שעלה מרכב גורר בשדה. הנוסעים והצוות נבהלו מאוד, דלתות החירום והמגלשות נפתחו, ועשרות הנוסעים קפצו מהמטוס וברחו אל הקרקע. אחת הנוסעות נפגעה במהלך הקפיצה בראשה ופונתה לבית חולים מקומי.

 

"אנחנו חלק מקבוצה של חברת 'קרסו' והיינו ארבעה ימים בטיול בבודפשט", סיפרה בבכי הנוסעת אורטל. "היינו צריכים לחזור אתמול בשעה 19:15 אבל הייתה תקלה במטוס והמתנו שעות עד שיתקנו אותה או שיגיע מטוס חלופי.

 

"בשעה 04:00 הגיע מטוס של חברה מקומית שהיה אמור לקחת אותנו לישראל אבל תוך כדי הנסיעה למסלול ההמראה החל להתפשט עשן כבד בתוך המטוס. אנשים התחילו לצעוק, ניסו לברוח כי חשבנו שהכל עולה באש. כמה שניות אחר כך דלתות החירום נפתחו וקיבלנו הוראה לקפוץ החוצה. כולם ברחו מדלתות החירום על המגלשות, אישה אחת קבלה מכה ונפצעה בראש", אמרה אורטל.

 

"אנחנו בהלם ובהיסטריה. לא יודעים מה קרה בכלל. החופשה הפכה לסיוט, אנחנו רוצים לחזור הביתה, כולם מפוחדים".

 

הנוסעת הדר ספרה: "המתנו הרבה זמן למטוס החלופי והיינו בטוחים שעוד מעט אנחנו בארץ אבל זה רק הלך והידרדר. תוך כדי הנסיעה היה עשן סמיך במטוס וריח שרוף. הדיילות והצוות היו היסטריים, לא ידעו מה לעשות, אנשים קמו, צעקו וכשהדלתות נפתחו זה היה עניין של שניות עד שכולם קפצו החוצה על המגלשות כדי להציל את עצמם. אנחנו רוצים רק לחזור לילדים שלנו לפני שבת".

 

מבדיקה ראשונית בשטח עולה כי למרות שהטייס הודיע בכריזה שהכל בסדר, הצוות נלחץ ופתח את דלתות החירום כדי להוציא את הנוסעים החוצה. מחברת "ישראייר" שחכרה את המטוס נמסר: "מדובר במקרה שבו עשן שיצא מהרכב הגורר בשדה נכנס למערכת האוורור של המטוס וגרם ללחץ בקרב הנוסעים, דבר שהוביל לפתיחת המגלשות. בשלב זה אנו דואגים לרווחת הנוסעים ופיזורם לבתי מלון ופועלים במרץ להגעת מטוס חלופי. המקרה דווח לרשויות ואנו מאחלים החלמה מהירה לנוסעת שנפגעה".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים